Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:455, Did:0, useCase: 0

Latvijas lakrosa izlasē dalībai pirms pasaules čempionāta iekļauti 8 ārzemju latvieši

Ints Megnis
Ints Megnis

Latvijas lakrosa izlasē dalībai pirms pasaules čempionāta iekļauti 8 ārzemju latvieši
Latvijas lakrosa izlase pēc maijā aizvadītas savstarpējās treniņspēles

Paziņots Latvijas lakrosa izlases sastāvs dalībai jūlijā gaidāmajā pasaules čempionātā un tajā iekļauti arī astoņi ārzemju latvieši.

Pasaules čempionāts no 12. līdz 21. jūlijam notiks Izraēlā, piedaloties 48 komandām. Iepriekš Latvijas Lakrosa federācija bija paudusi, ka komanda vēlas iekļūt pirmajā piecpadsmitniekā.

Jau tradicionāli lakrosa izlasē iekļauti vairāki latviešu izcelsmes amerikāņi. Piemēram, Kristofers Zariņš, Railijs Lasda, Elijs Lasda un Deivids Salters sastāvā bija arī iepriekšējā čempionātā pirms četriem gadiem. Toreiz izlasē bija arī Maikls Menakers, kurš šoreiz nav sastāvā, tomēr klāt nākuši Kriss Doktors, Trejs Kailunass, Endrū Doktors un Meisons Gormens.

Izlases galvenais treneris ir Makss Silberlihts, kurš ikdienā ir Bostonas Universitātes lakrosa komandas galvenā trenera palīgs un arī pats savulaik spēlējis NCAA pirmajā divīzijā kā vārtsargs.

Iepriekšējā pasaules čempionātā Latvijas izlase izcīnīja 19. vietu, bet 2006. un 2010. gada turnīros bija attiecīgi 14. un 20. pozīcijā. Pirms diviem gadiem Latvijas izlase guva devīto vietu Eiropas čempionātā. Toreiz komandu trenēja Pauls Dzintars Kalniņš, bet Silberlihts bija viens no viņa palīgiem.

Latvijas lakrosa izlases sastāvs pasaules čempionātam

PozīcijaSpēlētājs
vārtsargiKriss Doktors
Raivo Sedvalds
aizsargiRoberts Pučka
Trejs Kailunass
Railijs Lasda
Deivids Salters
Toms Kaktiņš
Kaspars Veips
pussargiEndrū Doktors
Gints Gūtmanis
Meisons Gormens
Kārlis Trankalis
Rūdolfs Ozoliņš
Aleksis Kerno
Kaspars Stabulnieks
Miks Stabulnieks
Ronalds Zaumanis
Gatis Zeps
uzbrucējiArtūrs Krastiņš
Ģirts Sproģis
Elijs Lasda
Kaspars Rudzinskis
Kristofers Zarins