Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:742, Did:0, useCase: 0

Kalvītis: "Iespēja, ka pasaules čempionāts notiks Baltkrievijā, ir ļoti minimāla"

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Kalvītis: "Iespēja, ka pasaules čempionāts notiks Baltkrievijā, ir ļoti minimāla"
LHF prezidents Aigars Kalvītis un ģenerālsekretārs Viesturs Koziols. Foto: Ģirts Ozoliņš/f64

Latvijas Hokeja federācija vakar publicēja atklāto vēstuli, ko nosūtījusi Baltkrievijas Hokeja federācijai saistībā ar tās prezidenta Dmitrija Baskova dalību protestu apspiešanā. Aigars Kalvītis intervijā “Rīta Panorāmai” pauda, ka iespēja pasaules čempionātu tomēr rīkot Minskā ir ļoti minimāla.

“Neesam saņēmuši nekādu oficiālu informāciju, viss ir tikai baumu līmenī,” izskanējušās runas par Minskas apakšgrupas pārcelšanu uz Krieviju komentēja Aigars Kalvītis. “Jāsaka - iespēja, ka pasaules čempionāts notiks Baltkrievijā, ir ļoti minimāla. Jautājums, kā IIHF atrisinās juridisko pusi, jo ir gan finansiālas saistības, gan noslēgti līgumi. Jāgaida, kā IIHF izņems šo līkumu.”

“Ja runājam par pavasari, tad mums ir pienākums pret IIHF noorganizēt apakšgrupu astoņām komandām, kam mēs arī gatavojamies. Jautājums, vai turnīrs var notikt Minskā, ir IIHF, kas sastāv no visām federācijām un vadošo valstu veidotās padomes, lēmums. Viņi domā, kā šo problēmu atrisināt. Latvijas Hokeja federācija šajā lietā neko nevar izmainīt,” pauda Kalvītis.

Tomēr vakar tika publicēta Kalvīša parakstīta vēstule, kas nogādāta Baltkrievijas Hokeja federācijai, prasot paskaidrojumus par tās prezidenta Dmitrija Baskova dalību protestu apspriešanā. “Hokejs stāv ārpus politikas, tāpēc iepriekš neko nekomentējām. Bet brīdī, kad federācija sāk atklāti piedalīties politiskos procesos - tas ir iemesls, kāpēc vērsāmies pie viņiem ar vēstuli, lai sniedz skaidrojumu, vai darbi tagad saskan ar viedokli, ko viņi paši pauž.”

“Katru nedēļu mums ar Baltkrievijas pusi notiek konferences, kurās runājam par čempionāta organizēšanu. Cilvēki, kuri strādā pie čempionāta - viņi nepiedalās procesos. Taču diemžēl federācijas vadība, kas tika iecelta pirms pāris mēnešiem, ir politizēta,” teica Kalvītis. Taču jau Baskova iecelšanas brīdī tas bija paredzams, jo funkcionāram ir cieša saikne ar Aleksandra Lukašenko ģimeni.

Kalvītim arī tika vaicāts, vai Latvija pasaules čempionātu varētu uzņemt viena. Iepriekš izskanējis variants par pagaidu ledus arēnas ierīkošanu. “Ir viens aspekts, uz kuru neviens nevar sniegt atbildi. Jo pasaules čempionāts bez skatītājiem burbulī maksātu milzīgu naudu. Jautājums - kas par to maksās? Tāpēc esam aicinājuši IIHF, vairākas reizes esmu runājis ar Renē Fāzelu, ka nepieciešama skaidrība.

Ja tiešām čempionāts notiks burbulī, tad ir 100 jautājumi, uz kuriem vajadzīgas atbildes. Un katra nedēļa, ko gaidām, padara jautājumus tikai smagākus. Šobrīd mēs gaidām, kas notiks, un tad arī gatavosimies. Neesmu tik liels optimists, ka tik īsā laikā var noorganizēt 16 komandām pasaules čempionātu,” atzina Kalvītis. IIHF padome esot nonākusi pie slēdziena, ka lēmums jāpieņem līdz 21. janvārim, taču Latvijas federācija cer, ka situācija atrisināsies tuvāko nedēļu laikā. “Nevar tik ilgi gaidīt.”

Izmantotie resursi:
https://www.youtube.com/watch?v=_ch...

  +3 [+] [-]

, 2020-11-24 13:00, pirms 2 mēnešiem
Jēga no pasaules čempionāta ja nav skatītāju....

  -1 [+] [-]

, 2020-11-24 13:28, pirms 2 mēnešiem
kāda vispār jēga no hokeja čempionāta.

  -1 [+] [-]

, 2020-11-24 15:03, pirms 2 mēnešiem
tak kāda vispār jēga no hokeja

  +2 [+] [-]

, 2020-11-24 16:13, pirms 2 mēnešiem
sports ir pārvērtēts

  +1 [+] [-]

, 2020-11-24 17:04, pirms 2 mēnešiem
Jautājums - kas par to maksās? Kā kas? Mūsu pašu "bauri" par to maksās! Tak ne jau Fazels. Fazels iekasēs ieņēmumums no TV translācijām a ruksim ar āzi būs jātiek galā ar PČ vieniem pašiem!

     [+] [-]

, 2020-11-24 18:05, pirms 2 mēnešiem
strupceļā

  -1 [+] [-]

, 2020-11-24 19:09, pirms 2 mēnešiem
The one and the only rakstīja: kāda vispār jēga no hokeja čempionāta.
Kāda vispār jēga no hokeja

     [+] [-]

, 2020-11-24 19:57, pirms 2 mēnešiem
otins rakstīja: Kāda vispār jēga no hokeja
Kāda vispār jēga?

     [+] [-]

, 2020-11-24 20:16, pirms 2 mēnešiem
neputns rakstīja: Kāda vispār jēga?
Kā kāda? Pied..s dabu, būs augiem minerālmēslojums, sāksies jauns cikls, jauna atmoda.

     [+] [-]

, 2020-11-24 20:18, pirms 2 mēnešiem
Kāda vispār jēgai ir jēga?

  +1 [+] [-]

, 2020-11-24 21:21, pirms 2 mēnešiem
neputns rakstīja: Kāda vispār jēga?
Renē meklē jēgu !

     [+] [-]

, 2020-11-25 02:02, pirms 2 mēnešiem
cerams, ka arī dopinga karaļvalstī Krievijā tā ir minimāla