Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:742, Did:0, useCase: 0

IIHF atceļ U18 elites divīzijas turnīru, kurā bija jāpiedalās arī Latvijai

Rolands Eliņš

IIHF atceļ U18 elites divīzijas turnīru, kurā bija jāpiedalās arī Latvijai
Oļegs Sorokins. Foto: Guntis Lazdāns, LHF

Latvijas Hokeja federācija savā mājaslapā informē, ka IIHF pieņēmusi lēmumu atcelt pasaules čempionātu U18 vīriešu izlasēm elites divīzijā.

U18 PČ norise bija plānota no 16. līdz 26. aprīlim ASV, un tajā desmit dalībvalstu vidū bija plānota arī Latvijas piedalīšanās. Latvijas izlase pirms gada pasaules čempionātā spēja uzstādīt savu visu laiku labāko rezultātu, iekļūstot ceturtdaļfinālā, kas ļāva nosargāt vietu elitē.

Latvijai aprīlī bija jāspēlē vienā grupā ar Zviedriju, Kanāda, Šveici un Baltkrieviju, kas teorētiski arī deva labas iespējas atkārtot iepriekšējā gada panākumu, taču šodien LHF apstiprinājusi, ka tas nenotiks – IIHF čempionātu atcēlusi.

Šis lēmums pieņemts saistībā ar koronavīrusa straujo izplatīšanos pasaulē. Tika ņemti arī ASV valdības noteiktie ierobežojumi ieceļošanai tās teritorijā no Eiropas Savienības valstīm, kas pasaules junioru čempionātā būtu vairākumā. Tos savā paziņojumā kā svarīgu apstākli piesauca IIHF prezidents Renē Fāzels, norādot, ka nebūtu bijis iespējams nodrošināt Eiropas izlasēm savlaicīgu ierašanos un treniņu apstākļus ASV. IIHF tāpat ņēma vērā spēlētāju veselības un drošības apsvērumus.

IIHF iepriekš atcēla arī pasaules čempionāta turnīrus sievietēm. Vīriešu izlasēm zemākajās divīzijās turnīri paredzēti aprīļa otrajā pusē, par to likteni vēl nav ziņots, tāpat kā par PČ vīriešu elites divīzijā, kam Šveicē būtu jāsākas astotajā maijā.

IIHF sola, ka par aprīlī un maijā paredzētajiem vīriešu PČ tiks runāts nākamajā otrdienā, kad organizācijā paredzēts konferences zvans par šo turnīru rīkošanu.

Izmantotie resursi:
https://lhf.lv/lv/article/6631/ofic...
https://www.iihf.com/en/events/2020...

     [+] [-]

, 2020-03-13 16:45, pirms 4 nedēļām
supper... būs noturējušies elites līgā arī nākamajam gadam...

  +1 [+] [-]

, 2020-03-13 19:28, pirms 4 nedēļām
Gatis rakstīja: supper... būs noturējušies elites līgā arī nākamajam gadam...
esot vienā apakšgrupā ar Baltkrieviju, arī spēlējot būtu visai lielas izredzes noturēties Elitē un pat tikt PO.

man tomēr žēl jauno puišu, kuriem iet gar degunu dzīvres lielākais turnīrs (lielākajai daļai no viņiem), labākajiem zūd iespēja vismaz atzīmēties skautu blociņos...

     [+] [-]

, 2020-03-13 19:44, pirms 4 nedēļām
Abrags rakstīja: esot vienā apakšgrupā ar Baltkrieviju, arī spēlējot būtu visai lielas izredzes noturēties Elitē un pat tikt PO.

man tomēr žēl jauno puišu, kuriem iet gar degunu dzīvres lielākais turnīrs (lielākajai daļai no viņiem), labākajiem zūd iespēja vismaz atzīmēties skautu blociņos...
baumo uz augustu taisās pārcelt Hlinkas - Grecka turnīra vietā...

     [+] [-]

, 2020-03-13 20:22, pirms 4 nedēļām
zaipis rakstīja: baumo uz augustu taisās pārcelt Hlinkas - Grecka turnīra vietā...
labāk kaut kas nekā nekas... bet nu, pagaidām jau nav īsti pamata uz to cerēt...