Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 0

Šabala: "Lai Beļģijā uzreiz tiktu pie spēlēšanas, jābūt labākajam šeit"

Edmunds Novickis
Edmunds Novickis @EdmundsN

Šabala: "Lai Beļģijā uzreiz tiktu pie spēlēšanas, jābūt labākajam šeit"
Valērijs Šabala
Foto: M.Jankovskis, Sportacentrs.com

Šodien publiski tapa zināms, ka Latvijas futbola izlases uzbrucējs Valērijs Šabala parakstījis līgumu uz četriem gadiem ar vienu no spēcīgākajiem Beļģijas klubiem "Club Brugge". Sportacentrs.com sazinājās ar Šabalu, lai noskaidrotu visu, kas vien ir noskaidrojams.

Sākumā standarta lūgums - apraksti savas emocijas, izjūtas, parakstot līgumu ar "Club Brugge"!
Emocijas, protams, ir vislabākās. Protams, tas ir solis uz augšu, liels solis. Protams, tas ir liels klubs ar senu vēsturi, plašām ambīcijām. Pašsaprotami, ka "Club Brugge" vienmēr cīnās par Beļģijas čempionu titulu, par kvalificēšanos Čempionu līgai vai vismaz Eiropas līgai. Šobrīd trūkst vārdu, lai izteiktu visas savas emocijas. Katrā ziņā esmu ļoti priecīgs, ka viss beidzies tik labi. Liels paldies "Skonto", kas nāca man pretī - man bija arī citi piedāvājumi, taču vēlējos pievienoties tieši "Club Brugge". Šai ziņā "Skonto" izrādīja sapratni.

Zinu, ka ar savu tēti biji Brigē. Cik daudz paguvi iepazīt pilsētu, klubu? Varbūt arī komandu?
Biju tur tikai divas trīs dienas. Izgāju medicīnisko pārbaudi, pēc tam iepazinos ar kluba infrastruktūru, ar stadionu. Aprunājos arī ar galveno treneri. Bija saruna arī ar sporta direktoru. Ar visiem normāli sapazinos, man parādīja, kas un kā šai klubā notiek. Ar komandu laika trūkuma dēļ gan nepaspēju iepazīties. Protams, aizbraucām arī apskatīties pilsētu.

Kāds tev pašam ir priekšstats par Beļģijas futbolu?
Protams, šo to esmu redzējis. "Anderlecht" nupat spēlēja Čempionu līgas grupu turnīrā. Labs līmenis. Jā, tā nav Anglijas Premjerlīga vai Vācijas Bundeslīga, bet nav arī ļoti tālu. Ir vajadzīgs šāds tramplīns, lai pēc tam tiktu vēl augstāk. Jāspēlē labi Beļģijā, un tad būs izredzes tikt vēl tālāk. Beļģijā ir labs futbols - eiropeisks, tehnisks, bumba netiek vienkārši sista uz priekšu, bet gan tiek piekopts kombinacionāls futbols. Man tāds futbols patīk.

Vai tev nerada bažas tas, ka "Club Brugge" nenopirka tevi uzreiz kā būtisku komandas pastiprinājumu, bet gan liek vēl pusgadu spēlēt "Skonto", acīmredzot tavā sakarā vairāk liekot uzsvaru uz nākotni?
Loģiski, ka gribētos uzreiz tur sākt spēlēt, taču ja viņi tā vēlas, tad tā vajag. Beļģijā čempionāts šobrīd ir pusē, kamēr Latvijā tas vēl nav sācies. Turklāt viņiem šobrīd ir diezgan labi uzbrucēji. Dzirdēju, ka vasarā viņi kādu pārdos. Ja viņi uzskata, ka man jāpievienojas vasarā, tātad tā arī jādara. Sākšu tur strādāt vasarā un centīšos uzreiz tikt sastāvā, lai spēlētu.

Nav nevēlēšanās vēl pusgadu spēlēt Latvijā?
Vēlēšos spēlēt. "Club Brugge" pārstāvji sacīja, ka brauks uz Latviju un vēros mani, skatīsies, kā spēlēju Latvijas izlasē. Tāpēc jāspēlē labi šeit - lai, aizbraucot uz turieni, viņi ar mani jau rēķinātos jau kā ar pamatsastāva spēlētāju. Tāpēc man Latvijā jāspēlē labāk nekā pagājušajā sezonā. Par motivāciju spēlēt šeit nevar būt nekādu jautājumu. Lai spēlētu tur, jābūt labākajam šeit. Tas būs jāpierāda Virslīgas sezonas sākumā.

Vai beļģu klubs jau ir devis tev kādas instrukcijas vai treniņu plānu, kas jāizpilda līdz vasarai?
Nākamnedēļ vēlreiz došos uz Beļģiju, kur man būs jāparaksta dokumentu oriģināli, jo šobrīd visas vienošanās ir elektroniskā veidā. Vienošanās ir veikta, taču klubs vēlējās, lai vēlreiz klātienē visu parakstu. Sacīja arī, ka iedos man kaut kādu plānu šim pusgadam, precīzāko sakot, četriem mēnešiem.

Saprotu, ka personīgā līguma detaļas neatklāsi, bet cik vispār tev tās bija svarīgas? Vai tomēr, pirmkārt, bija svarīgi tikt labā klubā?
Nauda patiešām man nebija galvenais. Svarīgākais bija tikt labā klubā laba līmeņa čempionātā. Tas arī izdevās. Taču arī ar naudām viss kārtībā - nevaru neko vairāk atklāt, taču jebkurā gadījumā tas man nebija galvenais.

Tavā sakarā par pāriešanu uz ārzemju klubu runāja jau sen. Ir liels atvieglojums, ka beidzot šīs runas un spriedelējumi ir galā, un tev ir jauns klubs?
Protams, ka ir atvieglojums. Godīgi sakot, jau bija apnicis, ka visu laiku sūta uz kaut kādām pārbaudēm, bija apnicis, ka visi runā, visi gaida. Tagad, kad viss ir parakstīts, patiešām ir liels atvieglojums. Un ir laba sajūta, ka zinu, kur vasarā spēlēšu. "Club Brugge" sakarā vēl viens liels pluss ir tāds, ka man nebija jābrauc uz pārbaudēm - viņi mani paņēma uzreiz, bez pārbaudēm. Tas, manuprāt, ir ļoti labi - tas liecina par to, ka šis klubs jau zina visu par mani, tam ir priekšstats par mani, viņi ir skatījušies manas spēles. Uzskatu to par labu zīmi, ka viņi pirms tam nepārbaudīja mani.

Varbūt pats arī zini, kurā spēlē vai turnīrā iekriti "Club Brugge" acīs?
O, to gan nezinu. Galvenais treneris man sacīja, ka lielāko darbu šai ziņā paveicis kluba direktors un skauti. Klubs atlasīja 30 spēlētājus, trenerim tika iedoti CV, viņš tos izpētīja un izvēlējās mani. Savukārt otrais treneris teica, ka ir skatījies manas spēles - tātad viņi mani vēroja jau kādu laiku.

Vari pateikt, cik kopumā klubu vārdu pavīdēja tavā sakarā kopš runu sākuma par tevis pārdošanu?
To tiešām nevaru pateikt. Pats personīgi konkrēti zināju par "Club Brugge" variantu, bet "Skonto" prezidents Vladimirs Koļesņičenko minēja vēl divus vai trīs klubus, kuri interesējušies un no kuriem bijuši kaut kādi piedāvājumi, kuri kaut ko sūtīja.

Tagad līdz Beļģijas čempionāta sezonas beigām skatīsies visas "Club Brugge" spēles?
Noteikti centīšos noskatīties visas spēles. Braucot uz turieni, man jau jāzina pietiekami sīki, kas tur un kā. Jāzina, kāda ir komanda, kā spēlē šīs komandas futbolisti. Centīšos skatīties visas viņu spēles.

Zināms, ka diezgan liela loma tavā dzīvē ir tētim. Kā būs pašam pamest Latviju un ģimeni, un patstāvīgi dzīvot Beļģijā?
Man vairs nav 15 gadi un skaidrs, ka tikšu galā. Brauks ciemos vecāki, atbrauks draudzene, un viss būs kārtībā. Tikšu galā, domāju, nebūs lielu problēmu.

Kā ar zvaigžņu slimību - nepiemetīsies? Paliksi tikpat vienkāršs kā tagad?
Es tikai esmu parakstījis līgumu - vēl nespēlēju tur, neesmu viņu pamatsastāva spēlētājs. Esmu tāds pats kā visi - spēlēšu šeit. Un arī nākotnē, domāju, nekā no tā nebūs.

  +7 [+] [-]

, 2014-01-29 21:13, pirms 5 gadiem
Nu luk laba attieksme un novelu, lai viss izdodas!

  +2 [+] [-]

, 2014-01-29 21:30, pirms 5 gadiem
malacis,respekt

  +3 [+] [-]

, 2014-01-29 23:10, pirms 5 gadiem
Domāju, ka šobrīd nekāda zvaigžņu slimība Šabalam nedraud. Viņš zina, cik svarīgs būs tagad šis periods līdz vasarai. Izlases spēļu nebūs daudz, bet tajās, kas būs, jāparāda sevi pēc iespējas labāk, jo beļģi gan jau tieši uz tām liks uzsvaru. Nu un, protams, Virslīgas statistikai arī solīdai jābūt.

  +2 [+] [-]

, 2014-01-29 23:26, pirms 5 gadiem
Veiksmi Šabalam, lai jaunie ņem piemēru, nevis tiekties uz Krieviju, Ukrainu, bet uz Rietumiem, lai varētu vēl augstāk izsisties. Nīderlandes, Beļģijas līgas lielisks tramplīns kaut kam lielākam. Lai viss izdodas!

  +1 [+] [-]

, 2014-01-30 00:24, pirms 5 gadiem
no Brugge fanu facebook lapas raxts https://www.facebook.com/photo.php?...

tik neko nevar saprast

     [+] [-]

, 2014-01-30 10:11, pirms 5 gadiem
Šabala to panācis ar lieli darbu individuālajos treniņos.

     [+] [-]

, 2014-01-30 11:13, pirms 5 gadiem
Starp citu - cik transfērs? Varbūt ko esmu palaidis garām, kaut gan Skonto jau nekad nav īsti neko publiskojis.

     [+] [-]

, 2014-01-30 13:52, pirms 5 gadiem
Gan jau, ka viss būs labi
Bet Andrītis ar tāds pats prātīgs bija iesākumā

Tā kā iespējas visiem ir "pazust", pat ja tik prātīgi runā tagad

     [+] [-]

, 2014-01-31 00:31, pirms 5 gadiem
Veiksmi un galvenais nenodzerties , tad panākumi neizpaliks.

     [+] [-]

, 2014-01-31 00:34, pirms 5 gadiem
bet nu ja nopietni tad malacis, veiksmi vecit, patik šis čalis pec redzeta, labs speletajs un ari nav nekads izlecejs. pietam uz belgiju nevis uz krieviju ka daudzi musejiee. LAI IZDODAS!!!