Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 0

Riherts: ""Mettu" pametuši Darģis, Petrenko, Rožkovskis, Daugavietis"

Edmunds Novickis
Edmunds Novickis @EdmundsN

Riherts: ""Mettu" pametuši Darģis, Petrenko, Rožkovskis, Daugavietis"
Andris Riherts
Foto: Romāns Kokšarovs (f64)

"Radio Naba" futbola raidījumā "Ole" Virslīgas kluba "Metta"/LU galvenais treneris Andris Riherts atklāja pēdējos komandas jaunumus, tai skaitā pastāstot vairāk par pirmajiem leģionāriem "studentu" rindās.

"Mettas"/LU galvenais treneris Andris Riherts vispirms nokomentēja komandas uzvaru Latvijas kausa izcīņas 1/8 finālā Rēzeknē ar 4:0 (starp citu, "Metta"/LU pirmo reizi kluba vēsturē iekļuva kausa 1/4 finālā): "Izbraukuma spēles kausa izcīņā vienmēr ir grūtas, jo pretiniekos var gadīties komandas no citas līgas, kurām tik daudz nesekojam līdzi, kā arī zemākas līgas komandai ir mājas spēles priekšrocība, kas ir nozīmīgs faktors. Ja paanalizē "Rēzekni", mājās tā gandrīz nezaudē [domāts 1.līgas turnīrs - aut.], bija zaudējums tikai "Rīgas Futbola skolai", kamēr izbraukumā gadījās zaudēt gan "Jēkabpilij", gan "Albertam", gan citām komandām. Likās, ka "Rēzeknes" mājas sienas var radīt mums problēmas. Taču mēs bijām labi noskaņojušies, labi sagatavojušies - kā nekā gandrīz mēnesi gatavojāmies šai kausa spēlei, turklāt dublieru mačos, kuros piedalījāmies, spēlējām kā pirmais numurs, jo zinājām, ka tāpat būs jāspēlē Rēzeknē. Spēlei bijām gatavi un, teikšu godīgi, uzvarējām pārliecinoši ar 4:0. Liels prieks par pārliecinošo uzvaru un to, ka esam 1/4 finālā."

"Mettas" labā divus vārtus Rēzeknē guva leģionārs Elī Ndekre, kurš pirms tam bija rezultatīvs arī pārbaudes spēlēs. Riherts: "Viņš un arī Ismaels [Gitī - aut.], mūsu pirmie leģionāri, jau no pirmajiem treniņiem ļoti labi sevi parādījuši. Un arī cilvēciskās īpašības - viņi saprot, kādā komandā ir nonākuši, viņi ātri pielāgojas, ātri adaptējas. Ndekre ir no Ziloņkaula krasta [jeb Kotdivuāras - aut.], bet jau no piecu gadu vecuma atrodas Eiropā, pārsvarā ir dzīvojis Francijā, skolojies ir Spānijā, spēlējis augstākajā līgā Čehijā. Viņam ir ļoti labi pamati, laba pieredze pirms tam, viņš ir bijis leģionārs vairākās zemēs. Līdz ar to adaptācija ir ātra. Savukārt aizsargs Ismaels ir Ndekres brālēns. Vienam ir Francijas pase, otram ir Ziloņkaula krasta un Čehijas pase, un abi ir pilnībā adaptējušies Eiropai. Līdz ar to nav lielu problēmu ne mentalitātes, ne apstākļu ziņā. Viņiem šeit nebija lielu pārsteigumu."

Ja jau paņemti pirmie leģionāri, vai viņi ir galvas tiesu pārāki pār vietējiem "Mettas" spēlētājiem? Riherts: "Noteikti viņi ir galvas tiesu pārāki. Varbūt ne par visiem, bet par lielu daļu no spēlētājiem gan - kā pieredzē, tā meistarībā. Jaunajiem puikām, kas mums ir, tā arī būs laba pieredze trenēties kopā ar viņiem. Leģionāri rāda lielisku piemēru kā profesionāļi, attieksmes, gatavošanās spēlēm ziņā. Protams, arī meistarības ziņā."

Kuri futbolisti "Mettu" ir pametuši? Riherts: "Kā jau redzējāt [pāreju tabulā - aut.], Rožkovskis ir prom uz "Rīgas Futbola skolu", Dāvis Daugavietis ir atgriezies atpakaļ savā klubā "Albertā", vismaz šogad aktīvi beidzis spēlēt Deniss Petrenko, kaut ko citu izvēlējies arī Oskars Darģis, mums šobrīd no vārtsargiem ir Dāvis Ošs un Kristers Putniņš, taču kopā ar mums trenējas vārtsargs bez līguma, kurš varētu pievienoties, ja viņam neizdosies noslēgt līgumu ārzemēs. Daudziem futbolistiem radās problēmas ar to, ka viņi grib strādāt, iet citā virzienā. Palikuši tie, kas ir gatavi strādāt profesionālā virzienā, un man liels prieks, ka tie ir visi jaunie spēlētāji. Ja skatījāties vakar [domāts Rēzeknē - aut.] sastāvu, tad tas bija diezgan jauns. Prieks, ka viņi gūst pieredzi un arī spēj izšķirt spēles."

Cik viegli vai grūti pastiprināt sastāvu, vai pietiekami plašs ir spēlētāju tirgus piedāvājums? Riherts: "Ņemot vērā, ka vairs ir tikai septiņas komandas, it kā vajadzētu atrast spēlētājus vienkāršāk, taču tai pašā laikā labi zinām, ka spēlētāju vidējam līmenim tagad jābūt augstākam. Mums ir ļoti labi jaunie spēlētāji, plus ir pieredzējušais Gatis Kalniņš, tāpat Kirils Ševeļovs, Armands Pētersons, kuri visi ir bijuši Latvijas čempioni, ir pieredzējuši. Uzsvars ir uz pieredzējušajiem un uz jaunajiem talantīgajiem spēlētājiem, plus labi leģionāri, kuri var pavilkt grūtos brīžos."

Vai Virslīgas līmenis līdz ar komandu samazināšanos ir pieaudzis un vai ar to skaidrojami panākumi Eirokausos? Riherts: "Šobrīd pluss ir ne tikai saspringtās spēles, bet arī treniņu kvalitāte ir krietni labāka, jo spēlētāji nav izkaisīti pa desmit komandām, bet šobrīd pa septiņām komandām. Vidējais līmenis treniņos ir audzis, meistarība caur treniņiem arī aug. Mēs, piemēram, tagad mēnesi tikai trenējāmies un spēlējām dublieru turnīrā, bet tai pašā laikā treniņi bija ļoti kvalitatīvi, un tas mūs attīsta. Vairāk trenējoties, tu vari labāk sagatavoties spēlēm un atpūsties. Tas arī daudz ko dod šajā čempionāta formātā."

Ar "Mettu" pēdējās nedēļās trenējušies Latvijas izlases dalībnieki Valērijs Šabala un Vitālijs Maksimenko. "Mettiešu" treneris Riherts to komentē šādi: "Maksimenko beidzās līgums ar "Brighton", līdz ar to viņam vajag uzturēt formu, viņš ar mums trenējās, bija aizbraucis uz Angliju pārbaudīties, bet šobrīd ir atpakaļ. Runājot par Valēriju, viņam ir līgums ar "Club Brugge", bet šobrīd viņš meklē citu klubu, kur viņš varētu tikt izīrēts. Viņš uzturēja formu ar mums, bet šobrīd viņš jau ir projām, mēģinās tikt jaunā komandā, bet neteikšu kurā - tad, kad viņš tur tiks, tad pats arī paziņos."

Pilnu raidījuma "Ole" ierakstu varat noklausīties šeit.

Izmantotie resursi:
"Radio Naba" futbola raidījums "Ole".

     [+] [-]

, 2015-07-21 14:29, pirms 4 gadiem
Met, kaa redzam ir kas uzmet ar MettaLU.

     [+] [-]

, 2015-07-21 21:35, pirms 4 gadiem
Rezekne - toto komanda, kada analize..