Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 0

Par labākajiem Virslīgas pēdējā mēnesī atzīti Ikaunieks un Ešvorts

Andrejs Siliņš

Par labākajiem Virslīgas pēdējā mēnesī atzīti Ikaunieks un Ešvorts
Dāvis Ikaunieks
Foto: Mārtiņš Sīlis

Žurnālistu balsojumā par šīs SMScredit.lv Virslīgas sezonas oktobra/novembra labāko spēlētāju atzīts FK ''Liepāja'' pussargs Dāvis Ikaunieks, savukārt šoreiz Latvijas Futbola federācijas (LFF) Treneru padomes vērtējumā labākā trenera balva ceļos uz Ventspili - to saņem Pols Ešvorts.

Gluži kā pērn, arī šogad balsojumā par mēneša labāko spēlētāju iesaistījās arī sporta žurnālisti no visiem Latvijas reģionu centriem, kur mājo kāda no SMScredit.lv Virslīgas komandām, turklāt jaunums ir līdzjutēju balsojums vietnē Facebook.com, kur ikvienam bija iespēja savam favorītam palīdzēt iegūt balsojuma punktus.

Šoreiz balsojumam tika izvirzīti 5 spēlētāji, bez Ikaunieka tiekot nominētiem arī Ndue Muječi, Ģirtam Karlsonam (abi FK ''Ventspils''), Aleksejam Višņakovam (Skonto FC) un Mārcim Ošam (FK ''Jelgava'').

Dāvis Ikaunieks ir viens no ''Liepājas'' komandas līderiem un pamatoti var tikt uzskatīts par lielu spēku komandas panākumu kaldināšanā. Arī pagājušajā čempionāta mēneša labākā spēlētāja sumināšanā balvu saņēma Ikaunieks, taču tas nemazināja spēlētāja degsmi un sniegumu laukumā arī čempionāta noslēgumā. Ikaunieks bija savas komandas vienīgo vārtu guvējs uzvarās pār ''Jelgavu'' un ''Daugavpili'', kas abas notika Liepājas ''Daugavas'' stadionā, tādā veidā arī čempionāta izskaņā apliecinot savu līdera statusu komandā.

Pols Ešvorts par komandas galveno treneri kļuva vien septembra sākumā, taču jau ar pirmajiem mačiem spēja kurzemnieku klubā ieviest jaunas vēsmas, kas līdz pat sezonas izskaņai ļāva nepiedzīvot zaudējuma rūgtumu. Oktobra un novembra laikā ''Ventspils'' tika pie 4 uzvarām, tai skaitā viesos pārspējot Skonto FC (2:1) un savā laukumā ''Liepāju'' (3:1). Neizpalika uzvaras arī pret čempionāta tabulas vidus komandām ''Spartaku'' (3:1 ) un ''Daugavpili'' (4:0), kā arī noslēdzošajā kārtā cīņā par bronzu izcīnīts punkts pret ''Jelgavu'' (0:0). Tas viss kopumā ļauj ''Ventspili'' ierindot starp vienu no vislabāk spēlējošajām komandām sezonas izskaņā un līdz ar to pamatoti labākā trenera balvu saņem Pols Ešvorts.

Abi laureāti tiks sumināt decembra vidū, kad risināsies ikgadējais Latvijas Futbola federācijas (LFF) laureātu vakars.

Kā minēts, balsojumā piedalījās arī futbola līdzjutēji, kuriem bija iespēja nobalsot par vienu vai vairākiem kandidātiem vietnē facebook.com/futbolavirsliga. Šoreiz futbola līdzjutēju balsojumā vislielāko atbalstu guva Mārcis Ošs no ''Jelgavas'' komandas (195 balsis), aiz sevis atstājot Dāvi Ikaunieku (111) un Ndue Mujeci (73). Līdz ar to minētie futbolisti kopējam balsojumam saņem attiecīgi 3, 2 un 1 punktu.

Atgādinām, ka mēneša labākā futbolista titula kandidātus izvirza LFF Treneru padome un Latvijas Futbola Virslīga, kam seko Latvijas sporta žurnālistu un līdzjutēju balsojums, savukārt labākā trenera noteikšana ir LFF Treneru padomes kompetencē.

Ar detalizētu balsojumu par labāko mēneša spēlētāju var iepazīties šeit: Par Sportland mēneša labāko spēlētāju atzīts...

  +2 [+] [-]

, 2015-11-19 18:25, pirms 4 gadiem
Kāpēc Ikaunieks tiek dēvēts par pussargu? Viņa brālis Jānis ir pussargs, bet Dāvis ir uzbrucējs. Balva gan Dāvim, gan Ešvortam pilnīgi pelnīta. Domāju rets kurš varēja iedomāties, ka Pols tik veiksmīgi stāsies pie FKV stūres.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja