Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 0

Vinokurovs: "Ja būsim Virslīgā, darīsim visu, lai spēlētu Ilūkstē"

Edmunds Novickis
Edmunds Novickis @EdmundsN

Vinokurovs: "Ja būsim Virslīgā, darīsim visu, lai spēlētu Ilūkstē"
Alens Vinokurovs kopā ar U-12 komandu
Foto: lff.lv

"Ilūkstes NSS" galvenais treneris Alens Vinokurovs sarunā ar Sportacentrs.com atklājis, ka joprojām nav pilnībā skaidrs, vai tiks izmantota iegūtā ceļazīme uz Virslīgu. Tomēr, ja viss izdosies, tad "Ilūkstes NSS" darīs visu, lai mājas spēles aizvadītu savā laukumā Ilūkstē, nevis 25 kilometrus attālajā Daugavpilī.

Kā vērtējat sezonu kopumā?
Neoficiāli mums bija uzdevums iekļūt Virslīgā, un tas tika izpildīts. Sezona aizritēja nelīdzeni - spēlētāji nāca, gāja prom, bet kopumā ar galarezultātu esmu apmierināts. Svarīgs uzdevums gan bija arī jaunatnes iespēlēšana, lai uzlabotu viņu kvalifikāciju - par šo palika divējādas sajūtas, jo, kaut arī rezultāts ir pozitīvs, vēl ir daudz jāstrādā individuāli, spēlētājiem ir jāaug. Jāsaka gan, ka sezonas beigās arī jaunie puiši pielika.

Vai var teikt, ka pamatā uzvaru tomēr kaldināja pieredzējušie futbolisti - Riževskis, Žavoronkovs, Žuromskis, citi?
1. aplī mūsu spēlē bija šūpoles [чехарда - krievu.val.], jo pirmssezonas nometnes nebija, pirmo spēli būtībā spēlējām no baltas lapas. 1. apļa pirmā trešdaļa aizgāja uz to, lai noteiktu, kuriem spēlētājiem var uzticēties veikt noteiktus uzdevumus un uz kuriem var vispār balstīt komandas spēli. Savukārt 2. aplī mēs jau faktiski spēlējām ar vienu un to pašu sastāvu, pamainot vienu divus spēlētājus atkarībā no savainojumiem un diskvalifikācijām kartīšu dēļ. Jā, varbūt mazliet mazāk paļāvāmies uz jaunajiem puišiem un uzsvars tika likts uz atslēgas futbolistiem, kuri var dot rezultātu.

Kā šobrīd izskatās - vai Ilūkste izmantos savu ceļazīmi un spēlēs Virslīgā?
Šobrīd viennozīmīgu atbildi nevaru sniegt. Tomēr, ja jau vadības uzdevums pirms sezonas bija iekļūt Virslīgā, tad... Tagad pēc sezonas beigām es tikšos ar domes vadību, tiks piedāvāts budžets un darba procesā arī vērtēsim, ko mēs varam un ko nē.

Vai šobrīd varat nosaukt datumu, aptuveni kurā varētu tikt lemts spēlēt vai nespēlēt Virslīgā?
Redzēs kā sanāks, taču, protams, mūsu interesēs ir jo ātrāk, jo labāk. Jo ātrāk tiksim skaidrībā, jo labāk paspēsim sagatavoties nākamā gada čempionātam.

Kas ir "Ilūkstes NSS" īpašnieki?
Ilūkstes novada sporta skola dod audzēkņus, kā arī piešķir līdzekļus izbraukumiem, ekipējumam un tamlīdzīgi. Kas attiecas uz futbolistu atalgojumu, prēmijām, es par to neesmu informēts, jo arī es esmu šīs te sporta skolas darbinieks, un naudas lietas nav mans darba lauks, par to neko nezinu. Mans uzdevums kā sporta skolas trenerim bija uzvarēt 1. līgā, un es to paveicu.

Pieņemot, ka tomēr spēlēsiet Virslīgā, vai varat to cienīgi darīt ar šo sastāvu, vai tomēr domāsiet par pastiprināšanos?
Viennozīmīgi būs pastiprināšanās. Uzsvars būs uz jaunajiem futbolistiem, bet sastāvs tiks papildināts. Būs cita komanda.

Tātad piekrītat Viktoram Dobrecovam, kurš intervijā Sportacentrs.com teica, ka Ilūkste ar šī brīža sastāvu nav spējīga cienīgi cīnīties Virslīgā?
Ilūkstes komanda uzvarēja 1. līgā (ja neskaita dublierus) ar vidējo vecumu 35 gadi - jāsaprot situācija...

Runā, ka Ilūkstē ir neapmierinoša infrastruktūra un ka jums var neļaut tur aizvadīt mājas spēles...
Raksti, kas pēdējā laikā tikuši publicēti masu medijos, rada sajūtu, ka kādam ir skaudība, vai vienkārši mums liek šķēršļus. Ilūkstes dome ir uzstādījusi uzdevumu strādāt un darīt visu, lai "Ilūkstes NSS" mājas spēles aizvadītu Ilūkstē. Protams, varbūt ne no paša sezonas sākuma kā šogad 25. martā, bet vismaz no, piemēram, 1. jūnija.

Nobeigumā - vai bija vēl kāda 1. līgas komanda, kura būtu bijusi cienīga iekļūt Virslīgā un kas reāli apdraudēja jūsu pozīcijas?
Pietiek paskatīties uz tabulu, un viss būs skaidrs. Jā, tā pati BFC "Daugava" un "Rīgas Futbola skola". Žēl, ka "Varavīksnei" nekas neizdevās - pret mums viņi ļoti spēcīgi spēlēja.

  +4 [+] [-]

, 2012-11-15 20:31, pirms 6 gadiem
Paldies par interviju. Bet vai tiešām vidējais vecums 35 gadi?
Ja skaitīt tos spēlētājus, kuri aizvadīja 13 (50%) un vairāk spēļu, vidējais vecums ir 26 gadi.

  +4 [+] [-]

, 2012-11-15 20:39, pirms 6 gadiem
hmm ja Ilūkstes tomer nespele virsliga tad parspele starp abam Daugavam par paliksanu/ieklusanu virsliga ir mulkiga pat bezjedziga un kam tad bus prieksroka spelesanai virsliga Daugavai kura zaudes vai Gulbene, atkal parspele vai kuram biezaks makelis, kas nav pec sportiskiem principiem?

  -1 [+] [-]

, 2012-11-15 20:55, pirms 6 gadiem
Zombijs rakstīja: hmm ja Ilūkstes tomer nespele virsliga tad parspele starp abam Daugavam par paliksanu/ieklusanu virsliga ir mulkiga pat bezjedziga un kam tad bus prieksroka spelesanai virsliga Daugavai kura zaudes vai Gulbene, atkal parspele vai kuram biezaks makelis, kas nav pec sportiskiem principiem?
Varbūt LV futbola nākotnes vārdā apvienot nevis ''Ilūksti'' un ''Gulbeni'', bet ''Ilūksti'' un BFC ''Daugavu''?

  +4 [+] [-]

, 2012-11-15 21:10, pirms 6 gadiem
Kas attiecas uz futbolistu atalgojumu, prēmijām, es par to neesmu informēts ;Ilūkstes dome ir uzstādījusi uzdevumu strādāt un darīt visu, lai "Ilūkstes NSS" mājas spēles aizvadītu Ilūkstē. Protams, varbūt ne no paša sezonas sākuma kā šogad 25. martā, bet vismaz no, piemēram, 1. jūnija.

Šie intervijas fragmenti un viss pārējais liecina tikai to,ka šogad virslīga "papildinājusies"ar tukšu vietu.

  +1 [+] [-]

, 2012-11-15 21:25, pirms 6 gadiem
Ilūkste pat trenējas Daugavpilī..

  +1 [+] [-]

, 2012-11-15 21:25, pirms 6 gadiem
1 rakstīja: Varbūt LV futbola nākotnes vārdā apvienot nevis ''Ilūksti'' un ''Gulbeni'', bet ''Ilūksti'' un BFC ''Daugavu''?
Kāpēc Daugavpils sporta skolai jātērē naudu Ilukstei? Tur spēlē tie , kas netiek BFC Daugavas sastāvā....

  -4 [+] [-]

, 2012-11-15 21:27, pirms 6 gadiem
Izskatās pēc amatieru komandas, kura pietam ir pilnīgi nemotivēta spēlēt Virslīgā. Rezumē, nav tādas komandas vajadzīgas Virslīgai. Nepieciešamas ir kvalitatīvas komandas, kurām ir infrastruktūra (jāatzīst LV tā ir liela problēma) un pats galvenais motivācija būt labāko sabiedrībā un uzturēt komandu. Vai Ilūkste atbilst kritērijiem?

  +3 [+] [-]

, 2012-11-15 22:14, pirms 6 gadiem
Ilūkstes stadionu līdz februārim (līdz 28.02.2013 jābūt pabeigtam licencēšanas procesam un viens no "smagākajiem jautājumiem" ir mājas spēļu stadiona gatavība) nav reāli pārbūvēt tā, lai tas atbilstu jaunajam Infrastruktūras reglamentam (LFF Valde to jau apstiprināja).

  +3 [+] [-]

, 2012-11-15 22:19, pirms 6 gadiem
Ilūkstes budžets uz 01.10.2012 ilukste.lv Ja nu tiešām klubs domā startam Virslīgā nepieciešamos vismaz 100 - 150 tūkst. Ls dabūt no pašvaldības, viņi ir ļoti lieli optimisti

  +3 [+] [-]

, 2012-11-15 23:02, pirms 6 gadiem
Naivi būtu ticēt, ka Vinokurovs patiešām nezin, kas maksā spēlētājiem. Bet noslēpumainība liecina, ka nauda nāk no FC (ne BFC!) Daugava (kā to rāda arī spēlētāju apmaiņa), resp., gala rezultātā no Gavrilova. Tātad, ja Gavrilova kungs vēlēsies sev Virslīgā vēl arī farmklubu (līdz ar paņirgāšanos par LFF diskvalifikāciju), Ilūkste tur spēlēs, ja nevēlēsies -- nu, tad Ilūkstei Virslīga nespīd.

  -1 [+] [-]

, 2012-11-15 23:23, pirms 6 gadiem
Pirms sapņo aizver acis !!!

  +2 [+] [-]

, 2012-11-16 08:27, pirms 6 gadiem
Raksti, kas pēdējā laikā tikuši publicēti masu medijos, rada sajūtu, ka kādam ir skaudība, vai vienkārši mums liek šķēršļus.

Ha, ha skaudība par ko? Par miskasti jeb tā saucamo laukumu, kuram blakus ir kādas privātmājas kūts? Par sauso tualeti? Par ģerbtuvēm no sapelējuša koka, bez ūdens un labierīcībām? No skolas dušām pagrabā, kur dzīvo vardes un tritoni?

  +3 [+] [-]

, 2012-11-16 10:53, pirms 6 gadiem
Var jau buut, ka Ilukste nakamgad speelees Virsliiga, bet tad tas buus tikai istermina projekts(labi, ja 1 sezonu nospeles). Vieteeja pashvaldiiba noteikti nevares atvelet tadu naudu komandas uztureshanai. Butiba komandas speleshana virsliga atkariga no viena konkreta cilveeka iegribas...

Neticu, ka stadionu savedis tada kartiba, lai tur varetu aizvadit virsliigas speles... Kgan sogad loti daudzas virsligas speles tikai aizvadiitas neatbilstoshos laukumos laukuma izmeru vai kvalitates del. (sezonas sakuma un beigas)

Latvijas virsliga reali nevar but vairaak par vienu komandu no vienas pilseetas (iznemot Rigu). Ir nepietiekoshi gan speletaju, gan finansialie resursi, lai viena pilseta varetu uzturet 2 komandas. Saja gadijumaa Iluksti pieskaitu pie Daugavpils. Ir bijushi jau vairaki loti labi piemeri - Ventspils-Tranzits, Dinaburg-Ditton, Metalurgs-Vindava, kas pierada so apgalvojumu.

  +1 [+] [-]

, 2012-11-16 12:05, pirms 6 gadiem
Neaizmirsīsim, ka 2004.gadā Ilūkstes ''Zibens/Zemessardze'' izcīnīja vietu Virslīgā, taču atteicās no tās. Un ZZ vietā spēlēja Rīgas ''Olimps''.

     [+] [-]

, 2012-11-16 15:42, pirms 6 gadiem
Vindava spēlēja Ventspilī , Tranzīts bija FKV fārklubs

     [+] [-]

, 2012-11-16 15:56, pirms 6 gadiem
Ārprāts, cik tur viss netīri. Atamazgāta nauda, un futbols vienkārši ielikts tuvākaja pilsētā Daugavpilj.

     [+] [-]

, 2012-11-18 10:52, pirms 6 gadiem
Virsraksts un bilde
izcila satirika

     [+] [-]

, 2012-11-18 10:57, pirms 6 gadiem
alguns rakstīja: Kas attiecas uz futbolistu atalgojumu, prēmijām, es par to neesmu informēts ;Ilūkstes dome ir uzstādījusi uzdevumu strādāt un darīt visu, lai "Ilūkstes NSS" mājas spēles aizvadītu Ilūkstē. Protams, varbūt ne no paša sezonas sākuma kā šogad 25. martā, bet vismaz no, piemēram, 1. jūnija.

Šie intervijas fragmenti un viss pārējais liecina tikai to,ka šogad virslīga "papildinājusies"ar tukšu vietu.
es gan to izlasīju savādāk
samaksa pieredzējušajiem ir, bet tā nav oficiāla

     [+] [-]

, 2012-11-18 11:12, pirms 6 gadiem
Arn1s rakstīja: Ir bijushi jau vairaki loti labi piemeri - Ventspils-Tranzits, Dinaburg-Ditton, Metalurgs-Vindava, kas pierada so apgalvojumu.
ko Tu pīpē???
Metalurgs no Liepājas
Vindava no V-pils

No Liepājas nekad nav bijušas 2 komandas