Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 0

Pačko: ""Ilūkste" noteikti nezaudēs ar 1:11"

Edmunds Novickis
Edmunds Novickis @EdmundsN

Pačko: ""Ilūkste" noteikti nezaudēs ar 1:11"
Vladimirs Pačko
Foto: M.Jankovskis (Sportacentrs.com)

Šodien noskaidrojies, ka Virslīgas jaunpienācēju "Ilūksti" šosezon trenēs pieredzējušais speciālists Vladimirs Pačko. Sarunā ar Sportacentrs.com Pačko iezīmē iespējamās "Ilūkstes" perspektīvas.

Pēc sezonas beigām par procentiem 70 nolēmu, ka "Jūrmalu" pametīšu, jo, kā jau tev intervijā pagājušā gada beigās teicu, bija paredzams, ka mainīsies 80% sastāva - puiši man sarunā teica, ka nevēlas tur palikt.

Sākumā teicāt, ka paliks tikai jaunieši, bet tomēr, kā izskatās, nauda "Jūrmalai" ir un šogad tur veidojas tīri spēcīga komanda. Nebija vēlmes palikt?
Tur ir savas nianses... Laiks rādīs. Jā, zinu, ka tur ["Jūrmalā"] pieliek pūles, lai komanda kaut kur izsistos augšā, taču tas nebūs viegli.

Kā nokļuvāt Ilūkstē?
Godīgi sakot, domāju, ka visdrīzāk došos trenēt kādu komandu ārzemēs, taču bija daži apstākļi - šobrīd mācos PRO licencei līdz pat nākamā gada martam un praktiski katru mēnesi man būtu jāiegriežas Latvijā. Tā braukāšana būtu sarežģīta. Bija man viens piedāvājums no Azerbaidžānas augstākās līgas kluba, taču tā komanda ir tabulas apakšdaļā - nolēmu līdz vasarai paņemt zināmu pauzi. Turklāt tur vēl būtu jautājums, vai ļautu strādāt ārzemju trenerim bez PRO licences - pat neskatoties uz to, ka šobrīd mācos šai licencei. Bija vēl viens variants būt par otro treneri. Tomēr nolēmu palikt Latvijā, jo man šeit ir mācības.

Februāra 20.-ajos datumos man piezvanīja, jo acīmredzot Daugavpilī man netrūkst paziņu - esmu šeit trenējis, manā vadībā spēlējuši Pogodins, Isakovs, citi puiši. Par Ilūksti vispār nedomāju, un arī viņi paši acīmredzot prātoja, kādā līmenī šī komanda būs. Nu un galu galā ar mani sazinājās Alens Vinokurovs [trenēja Ilūkstes komandu 1. līgā - aut.piez.]. Viņš ir gan kluba direktors, gan treneris vienā personā, savulaik bija tiesnesis. Sen viņu pazinu, no "Vilan-D" laikiem [1995. gadā Pačko vadībā daugavpilieši ieguva sudrabu - aut.piez.], viņš ar mums mazliet trenējās, tāpat ar viņa tēvu biju pazīstams. Citiem vārdiem, cilvēki Daugavpilī Alenam ieteica mani, jo man ir labas attiecības gan ar BFC "Daugava", pazīstu trenerus Kurbatovu un Pogodinu, gan ar "Daugavu", kur darbu sācis Romāns Lajuks - ar viņu arī esam labās attiecībās. Mani ieteica, ar Vinokurovu aprunājāmies, viņš palūdza, lai es palīdzu "Ilūkstei", sakot, ka komandai nav galvenā trenera.

"Ilūkste" šobrīd būvē komandu, un Ilūkstes mērs Stefans Rāzna ir ļoti ieinteresēts. Pašvaldība iedevusi Latvijas mērogam diezgan lielus finanšu līdzekļus Ilūkstes stadiona rekonstrukcijai. Tur būs jauns zālājs, tribīnes un ģērbtuves. Tiesa, tur sākt spēlēt varēs tikai no jūnija beigām, kad viss būs gatavs. Tāpēc "Ilūkste" pirmās mājas spēles aizvadīs "Celtnieka" stadionā Daugavpilī, bet pēc tam arī "Daugavas" stadionā turpat Daugavpilī. Mums gan kalendārs ir ļoti sarežģīts - visas pirmās četras spēles uzreiz izbraukumā [pret "Spartaku", "Skonto", "Jūrmalu" un "Jelgavu" - aut.piez.]. To laikam speciāli izdarīja, jo mums pagaidām nav savas bāzes vietas. Tā ka Ilūkstē pirmo pretinieku uzņemsim jūnija beigās.

Ilūkstei ir dziļas futbola tradīcijas. No turienes nāk Jānis Skredelis, kura vadībā vecajā "Daugavā" PSRS 1. līgā spēlēju. Žigajevs, Vaņins, brāļi Krjaukļi. Aizbraucu uz Ilūksti, pabiju pāris dienas, cilvēki šeit ir ieinteresēti, neslikta sporta skola. Jā, pilsētiņa neliela, taču blakus ir Daugavpils, turklāt uz sporta skolu brauc arī puiši no apkārtnes. Rajonā kopā ir ap 10 tūkstošiem iedzīvotāju. Rajons un pilsēta ir sportiska. Parunājām par finansējumu - jāsaka, mērs ir visai ambiciozs. Viņš saka, ka nebūs tā, kā savulaik ar "Zemessardzi" [2001. gadā Virslīgā bilance 1-1-26 un stabili pēdējā vieta - aut.piez.]. Parēķinājām, ko varam izveidot.

Skaidrs, ka no pagājušajā gadā spēlējušajiem maz kurš paliks, jo puiši tur būtībā spēlēja kā amatieri - gandrīz visi paralēli strādāja, brīvajā laikā uzspēlējot futbolu. Tiesa, līmenis tāpat viņiem bija pietiekami augsts - Pāvels Riževskis, Vladimirs Žavoronkovs un vēl citi tāda paša līmeņa pieredzējuši spēlētāji. Taču... ne katrs no viņiem šobrīd ir gatavs pamest darbu un pāriet uz profesionālu futbola spēlēšanu. Turklāt Virslīgā tomēr ir grūtāk. Tagad laiku esam zaudējuši. Zinu, ka komanda spēlēja Ziemas kausā, taču tur, cik zinu, Daugavpils "Daugava" ar spēlētājiem palīdzēja - nāca puiši, kas tobrīd bija brīvi. Tāpēc no tiem, kas tur spēlēja, daudzi nepaliks.

Šobrīd par komandas selekciju daudz ko nevaru pateikt, jo šobrīd spēlētāji trenējas, citi tikai vēl piebrauc klāt, norisinās viņu pārbaude. Šobrīd līgumi parakstīti ar Abramenko un Kuplovu-Oginski [abi pērn pārstāvēja Narvas "Trans" - aut.piez.], Dmitriju Kozlovu. Plus ir četri gados jaunie spēlētāji - vārtsargs Pilacs, kaut skaidrs, ka viņš pagaidām nevar būt pamatvārtsargs, 1995. gada puisis, vēl arī Prahankins [iespējams, domāts Prokopkins - aut.piez.], Kucens un Polovinkins, viņus pievelkam. Vēl no pagājušā gada spēlētājiem visdrīzāk arī Jurijs Morozs, Adamjonoks. Noteikti vēl atbrauks daži.

Ceru atrast kontaktu ar Daugavpils "Daugavu" - viņi varētu mums dažus futbolistus iedot īrē. Viņiem pagaidām pašiem notiek selekcijas darbi. Līdz vasaras transfēru periodam būs 11 kārtas, Daugavpilij būs Čempionu līga un tad redzēs. Taču jau tagad mums ir mutiska vienošanās, ka viņi mums palīdzēs, lai viņu puiši nesēdētu tikai rezervē. Vēlos izveidot kontaktus arī ar BFC "Daugava" - skaidrs, ka viņiem ir pašiem savi uzdevumi, vēlas atkal pamēģināt uzvarēt 1. līgā. Nu un leģionāri - vietas ir, izskatīsim, kaut gan laika nav daudz, jo drīz jau jāiesniedz pieteikums.

Centīsimies būt maksimāli konkurētspējīgi, risināt uzdevumus. Ir ieinteresētība no varas iestādēm. Centīsimies izveidot spēcīgu komandu, lai jaunie zēni arī tiektos attīstīties - tradīcijas šeit ir. Tā kā blakus ir Daugavpils, futbolistu netrūkst un starp viņiem ir arī nepieprasīti spēlētāji. Paskatīsimies, kuriem pietiks rakstura.

Bet, cik saprotu, uzdevums būs noturēties Virslīgā?
Protams. Vismaz sākumā noteikti. Būsim reālisti. Kaut gan esam apsolījuši, ka nebūs kā ar "Zemessardzi" - apskatījos statistiku, bija arī tāds rezultāts kā 1:11 [pret "Dinaburg", kad Staņislavs Dubrovins uzstādīja Virslīgas joprojām nepārspētu rekordu, gūstot septiņus vārtus vienā spēlē, savukārt pret "Skonto" Ilūkstei bija tādi rezultāti kā 0:11 un 0:9, arī pret "Ventspili" bija 0:9 - aut.piez.]. Ar mums tā noteikti nebūs. Kaut arī, protams, visu parādīs spēles. Tagad, sākot ar nākamo nedēļu, plānojam aizvadīt arī pārbaudes mačus - ar "Rēzekni", BFC "Daugava" un varbūt aizbrauksim uz Lietuvu, lai spēlētu ar kādu augstākās līgas komandu. Jā, tagad nedaudz jāforsē notikumi. Varēsim trenēties Ilūkstē, bet pagaidām gatavojamies uz mākslīgā laukuma Daugavpilī.

Pats dzīvosiet Daugavpilī?
Jā, arī komanda pagaidām bāzējas Daugavpilī. Ilūkstē šobrīd vēl nav apstākļu. Taču abas pilsētas ir tuvu - arī, ja būs leģionāri, viņi varēs īrēt dzīvokļus Daugavpilī un pusstundas laikā nokļūt Ilūkstē. Attālumi kā starp Rīgas mikrorajoniem [smejas]. Tā nav problēma.

Vēl gribēju pajautāt - vai pieredzējušie Riževskis, Žavoronkovs tomēr spēlēs "Ilūkstes" komandā?
Žavoronkovs diez vai, kaut arī skatos, ka treniņos piedalās, dažreiz arī "Daugavas" treniņos. Viņš arī Ilūkstē bērnus divreiz nedēļā trenē, arī BFC skolā jauniešus trenē, arī Daugavpils "Daugavā" par otro treneri strādā - viņš, protams, ir uz izķeršanu, taču, ja viņu pieteiktu, kopējo skatu viņš nesabojātu. Tomēr visdrīzāk viņš aktīvi nespēlēs, ja neskaitām pilsētas čempionātu. Savukārt Riževskim ir labs darbs dzelzceļniekos un viņiem tur arī ir savi turnīri, pat uz Eiropu brauc. Un, ja viņš (tāpat kā vēl daži) spēlēs Virslīgā, viņš vairs nedrīkstēs piedalīties tajos citos turnīros. Puiši jau ir pieauguši un rēķina, vai viņiem tas ir vajadzīgs. Riževski pazīstu sen, pat uz Kazahstānu viņu pasaucu, kad strādāju "Tobol", taču šeit daudz ko izšķir finanšu lietas. Šeit Ilūkstē tomēr iespējas nav tik lielas, tāpēc būs grūti, kaut arī es būtu ieinteresēts. Izskatās gan, ka Žavoronkovs, Riževskis, Koļcovs varētu arī nespēlēt un tiks veikts uzsvars uz citiem spēlētājiem.

Vai, Tavuprāt, Ilūkste noturēsies Virslīgā?

  • 84

  • 138


     [+] [-]

, 2013-03-06 23:41, pirms 6 gadiem
BILDEE TOMMY LEE JONES ! :O

  +1 [+] [-]

, 2013-03-07 00:10, pirms 6 gadiem
Žēl,ka Riževskis nespēlēs

  +3 [+] [-]

, 2013-03-07 00:36, pirms 6 gadiem
Kā futbola komanda beigu beigās sauksies? Ilūkstes NSS vai FK Ilūkste...
un kāds būs Ilūkstes kluba logotips? jo tas, kas Ziemas kausā bij LFV.lv ir nez kuru gadu vecs logotips ņemts no vektorfailiem

  +7 [+] [-]

, 2013-03-07 08:29, pirms 6 gadiem
Komanda, ne klubs. Virslīga sākas pēc trīs nedēļām - ne viņiem bāzes, ne laukums- vāc spēlētājus pa kaktiem. Par tādām augstām lietām kā majas lapa vai preses sekretārs vispār nerunāsim - bardaks

     [+] [-]

, 2013-03-07 08:59, pirms 6 gadiem
Vēlos izveidot kontaktus arī ar BFC "Daugavu" - skaidrs, ka viņiem ir pašiem savi uzdevumi, vēlas atkal pamēģināt uzvarēt 1. līgā.

Es jau rakstīju, ka ''Ilūkstei'' jāaicina U-21 izlases vārtsargs Čižovs, taču diez vai BFC ''Daugava'' būs ar mieru viņu palaist.

  +1 [+] [-]

, 2013-03-07 13:33, pirms 6 gadiem
St_Germain rakstīja: Komanda, ne klubs. Virslīga sākas pēc trīs nedēļām - ne viņiem bāzes, ne laukums- vāc spēlētājus pa kaktiem. Par tādām augstām lietām kā majas lapa vai preses sekretārs vispār nerunāsim - bardaks
sākums pietiek ar 6-8 klubiem un 2-4 piespēlētājiem
galvenais to 10 komandu turnīru nostabilizēt

     [+] [-]

, 2013-03-07 22:02, pirms 6 gadiem
1 rakstīja: Es jau rakstīju, ka ''Ilūkstei'' jāaicina U-21 izlases vārtsargs Čižovs, taču diez vai BFC ''Daugava'' būs ar mieru viņu palaist.
Ir jau vēl citi vārtu vīri, ko varētu piesaistīt. Tas pats Bogdanovs, Kristaps Dzelme kaut kur tagad ārzemēs pa zemām līgām kapājas.

     [+] [-]

, 2013-03-07 22:07, pirms 6 gadiem
Nu beidzot vismaz kaut kas dzirdams no Ilūkstes nometnes. Jautājums vien, vai viss nenotiek pārāk vēlu. Padomājiet, cik maz laika spēlētājiem būs, lai apdomātos, ja jau pēc 3 nedēļām jāiesniedz pieteikums. Abramenko un Kuplovs-Oginskis ir neslikti papildinājumi Ilūkstei, Kozlovs jau tur iepriekš spēlēja. Dzīvosim - redzēsim, bet nu varētu jau viņi piedāvāt spēlēt savā komandā labiem jauniem puišiem no 1. līgas.

Un personīgi ļoti gribētos atkal redzēt laukumā Artūru Silagaili, kurš jau kādu laiku nozudis. Ziemas kausā uzspēlēja. Varētu piesaistīt, jo viņš Blāzmu vēl pirms pāris sezonām vilka viens pats uz saviem pleciem. Ne velti uz Ukrainu pēc tam tika savākts, kur gan nesanāca nostiprināties. Tad nāca Albānija un visbeidzot mūsu pašu ventiņi un Baltkrievija 2011. gadā. Vēl pietiekami jauns.

Nu Dievs dod, Ilūkstei savākt visu pirms sezonas sākuma. Forsēt notikumus vajag riktīgi.