Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 0

Volčeks: "Spēle pret Gruziju Latvijas izlasei nebija jāaizvada"

Arkādijs Birjuks
Arkādijs Birjuks

Volčeks: "Spēle pret Gruziju Latvijas izlasei nebija jāaizvada"
Vladimirs Volčeks
Foto: "Riga" FC

Virslīgas 3. kārtas spēlē esošie valsts čempioni Jūrmalas "Spartaks" ar rezultātu 2:0 pārspēja "Riga" futbolistus, tādējādi izvirzoties turnīra tabulas 1. vietā. Piedāvājam abu komandu galveno treneru pēcspēles komentārus.

Vladimirs Volčeks, "Riga" FC galvenais treneris: "Domāju, ka šodien sanāca interesanta spēle. No mūsu puses pirmajā puslaikā neizdevās uzbrūkošā spēle. Mēs slikti pārgājām laukuma vidējo līniju. Otrajā puslaikā iesākām visai neslikti, izveidojām pāris situācijas līdz brīdim, kad saņēmām noraidījumu. Domāju, ka strīdīgi bija gan pirmais, gan otrais moments ar [Kaspara Gorkša] dzeltenajām kartītēm. Zinām, ka Kaspars labi spēlē ar galvu, iet līdz galam. Pirmo reizi redzu, ka tiesnesis viņu par to soda, jo Kaspars šeit spēlēja noteikumu robežās. Acīmredzot, pretinieks labi parādīja pārkāpumu un tiesnesis noticēja, piešķirot noraidījumu. Neraugoties uz to, komanda vienalga neapstājās, devās uzbrukumā. Arī pie rezultāta 0:2 bija iespējas gūt vārtus un atgriezt intrigu. Visdrīzāk, šī nebija mūsu diena."

Mareks Zubs, "Spartaks" galvenais treneris: "Manuprāt, šīs spēles rezultātu varam analizēt, raugoties uz divām lietām. Pirmkārt, tie ir laikapstākļi. Vēl divas dienas atpakaļ trenējāmies zemā temperatūrā, bija apmācies, bet šodien spēlētājiem bija absolūti citādāki apstākļi. Manuprāt, bija svarīgi gūt vārtus pirmajiem, jo pēc tam ir vieglāk spēlēt. Komandai, kura ielaiž pirmā, ir nepieciešams vairāk kustēties. Šodien tas bija grūti, un domāju, ka pretiniekiem bija līdzīgi. Mēs esam priecīgi, ka no divām labām iespējas [pirmajā puslaikā] vienu izdevās realizēt. Bija tā, kā plānojām. Otrā svarīgā lieta, protams, ir sarkanā kartīte, kas mainīja situāciju.

Mēģinājām vairāk kontrolēt bumbu, dominēt, bet pretinieki centās gūt vienus vārtus. Ja viņiem tas būtu izdevies, mums būtu grūti. No otras puses, mums bija daudz vārtu gūšanas iespējas. Man būs interesanti paskatīties statistiku, cik daudz sitienu pa vārtiem mēs izpildījām. To bija daudz. Kaut kur ap 20. Kvalitāte gan nebija tik laba, vienkārši sitieni vārtu rāmi. Esam priecīgi uzvarēt pirmo mājas spēli. Bija lielisks laiks. Pieļauju, ka bija daudz skatītāju, jo tribīne bija aizpildīta [pēc protokola spēli apmeklēja 500 cilvēku]. Bet tagad domājam par nākamo spēli kausā."

Varat uzreiz nokomentēt sastāva izvēli? Rezervē palika daudzas vietējā futbola slavenības – Artūrs Zjuzins, Andrejs Kovaļovs, Oļegs Laizāns, Hizirs Apajevs…
Volčeks: Skaidrs, ka tie futbolisti, kas atgriezās no izlases, ieskaitot [Valēriju] Šabalu un Gorkšu, nav labākajā kondīcijā, taču mēs tāpat devām viņiem iespēju. Vaļera, cik varēja, tik sevi parādīja pirmajā puslaikā. Mūsu rīcībā ir vairāki futbolisti, kas dod iespēju rotācijai. Šodien laukumā bija tie, kuri atrodas labākajā fiziskajā stāvoklī. Skaidrs, ka tas neparedzēja pirmā puslaika scenāriju. Neizdevās uzspiest savu spēli laukuma vidū, tāpēc jau pirmajā puslaikā veicu dažas korekcijas. Tagad būs svarīgs mačs kausa izcīņā [9. aprīlī pret "Daugavpili"]. Domāju, ka iepriekš minētie futbolisti uz šo spēli būs sākumsastāvā.

Zjuzins, kurš nebija kopā ar izlasi, nevarēja spēlēt jau kopš pirmajām minūtēm?
Volčeks: Viņam bija savainojums. Paredzējām, ka visu spēli tomēr nevarēs aizvadīt. Tāpēc izlaidām viņu pirmā puslaika beigās [31. minūtē]. Ja atceraties, viņiem uzreiz bija pāris momentu, kurus varēja izmantot. Tikai nedaudz pietrūka, lai novestu epizodi līdz sitienam. Ir atsevišķas problēmas ar sagatavotību, jo bija vairāki savainotie spēlētāji. Tas pats [Oļegs] Timofejevs bija traumēts. Viņa vietā spēlē [Viktors] Ļitvinskis un dara to pietiekami labi. Laza nospēlēja divas spēles izlasē praktiski bez maiņām, tāpēc viņu šodien atstājām rezervē.

Cik dziļš ir jūsu sastāvs, jo vienīgā izmaiņa bija saistīta ar Pāvela Mihadjuka diskvalifikāciju [izlaida 2. kārtas spēli, bet mačā pret "Riga" atgriezās sastāvā]?
Zubs: Mums nav daudz spēlētāju. Pašlaik mēs izvēlējamies tos, kuri labāk spēlē. Maiņas pārsvarā notiek piespiedu kārtā. Ja atceraties pirmo spēli, kur nomainījām Plato [Dmitriju Platonovu]. Šodien tas pats [Platonovs nospēlēja pirmo puslaiku]. Cenšamies veidot spēlētāju kodolu, paralēli attīstot tos, kuri paliek rezervē. Viņi vēlas spēlēt! Uzskatu, ka nav iespējams aizvadīt tik garu sezonu bez rotācijas. Tas ir pats sākums. Pašreiz darām to, kas ir nepieciešams. Mēģinām uzvarēt spēles, gūt punktus un parādīt, ka esam vienota komanda.

Platonovam kaut kas nopietns?
Zubs: Viņš var kustēties. Ir problēmas kakla rajonā. Pēc spēles viņš dosies uz slimnīcu.

Sezonas sākums gūto punktu ziņā ne visai veiksmīgs. Vai ir parādījušās kaut kādas šaubas komplektācijas sakarā?
Volčeks: Nevēlētos par to runāt publiski. Tās ir mūsu iekšējās darīšanās. Ir spēlētāju virkne. Kādu ieguvām tieši pirms sezonas sākuma. Tam pašam Apajevam vēl jādabū formu. Darba gaitā visi futbolisti vēl pieliks klāt.

Spēlei pret "Mettu" [4. kārtā] gatavosiet Antonu Černomordiju vai priekšroka tiks dota Ivanam Jeņinam [otrajā puslaikā spēlēja centra aizsargu]?
Volčeks: Černomordijs spēlēs. Nākamajā spēlē kausā obligāti dosim viņam iespēju uzspēlēt.

Kā patika treniņnometne Rēzeknē?
Zubs: Kas attiecas uz infrastruktūru, es biju ļoti apmierināts. Jauna viesnīca, tai priekšā labas kvalitātes laukums. Mēs aizvadījām tur četras dienas, ar kurām biju apmierināts. Bija iespēja veikt vairākus testus. Uz šo nometni biju uzaicinājis fiziskās sagatavotības speciālistu no Polijas. Tagad vairāk zinu par savu spēlētāju potenciālu. Atkārtošos, laukums un viesnīca bija augstā līmenī. Diemžēl neatradām pretiniekus pārbaudes spēlei [vietējā komanda izvēlējās doties uz Rugājiem, lai spēlētu ar Balviem un Jēkabpili]. Bija nepieciešams atgriezties, lai aizvadītu maču ar "Babīti".

Vai Aleksandrs Koliņko ir galvenais palīgs?
Zubs: Protams. Pēdējās divās dienās man bija problēmas ar balss saitēm. Teicu viņam, ja radīsies nepieciešamība kliegt, lai kliedz, jo man tas nav iespējams. Mums ir ļoti laba savstarpējā sapratne.

Kā Renē Miheliča debija?
Volčeks: Skaidrs, ka cilvēks tikai nedēļu atrodas komandā. Viņam vēl jāatrod kopīgā valoda ar partneriem. Ar spēlētājiem, kuri bija izlasē, viņš kopā aizvadīja tikai divus treniņus. Komunikācijas jautājums ir aktuāls. Kopumā Renē ir visnotaļ tehnisks spēlētājs, kurš var izdarīt labu slēptu piespēli.

Neraugoties uz skaļajiem uzvārdiem viduslīnijā, bumba līdz uzbrucējiem netika nogādāta. Kur problēma?
Volčeks: Jau pašā sākumā. Gan aizsargiem, gan balsta pussargam ir ātrāk jāsāk uzbrukumi. Pirmajai piespēlei jānāk no balsta pussarga. Šeit vēl ir neprecizitāte. Domāju, ka ar darbu tas viss vēl atnāks. Otrais puslaiks parādīja, ka varam uzbrukt. Skaidrs, ka arī “Spartaks” atdeva iniciatīvu, cenšoties noturēt labvēlīgu rezultātu. Taču jāuzsver, ka pat esot mazākumā mums bija pārsvars, kas ļāva izveidot momentus. Tas nozīmē, ka spēlētājiem vēl nepieciešams laiks, lai savā starpā saspēlētos.

Trīs "Riga" futbolisti bija izlasē. Ko domājat par spēli Gruzijā?
Volčeks: Pirmkārt, šo spēli vispār nebija jārīko. Vai arī bija jāmēģina pārbaudīt tuvākās rezerves. Nedrīkst tos spēlētājus, kuri Šveicē atdeva 90% savu spēku, laist laukumā arī Gruzijā, kur bija svaigs pretinieks ar vēlmi labi nospēlēt savu skatītāju priekšā. Uz šo spēli bija jāskatās citādāk. Uzskatu, ka spēlētāji un treneris nav vainīgi pie tā, kā spēle noslēdzās.

Bija kādi interesanti rezultāti testos?
Zubs: Katrs tests nāk ar interesantiem rezultātiem. Jautājums ir par to, ko tie nozīmē. Vai nu ir sasniegts optimālais rezultāts, vai nu ir daudz darba priekšā. Dažiem futbolistiem ir labs potenciāls, ja skatās fiziskās kondīcijas. [Pēc tam Mareks Zubs mehāniski pāriet no angļu valodas uz krievu. Poļu treneris atzīst, ka visu laiku ir jākomunicē krievu valodā.]

Vai Jevgeņijs Kozlovs ir visātrākais?
Zubs: Viņš ir ļoti interesants spēlētājs. Šodien viņš guva divus vārtus, kļuva par varoni. Bet aizmirsīsim par gūtajiem vārtiem… Klusums. Mēs strādāsim ar viņu, jo viņš ir ļoti interesants futbolists. Kā malējais uzbrucējs viņš ir ļoti ātrs un dinamisks, taču nepieciešams iemācīties vairāk par pašu spēli.

Kozlovs varētu nostiprināties Krievijas augstākajā līgā?
Volčeks: Ātruma īpašības viņam ir. Uzskatu, ka varbūt ne pirmā piecinieka komandās, bet citās, var pamēģināt nokļūt. Skatījos Tulas "Arsenal" spēli [3:0 sagrāva Tomskas "Tom" komandu, pakāpjoties uz 13. vietu tabulā] un domāju, ka tur viņš iederētos. Ļoti patīk viņa ātrums, izrāvieni un kreisā kāja.