Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:1600, Did:0, useCase: 0

Ganas FA vēršas policijā un FIFA saistībā ar spēļu sarunāšanas skandālu

Ganas FA vēršas policijā un FIFA saistībā ar spēļu sarunāšanas skandālu
Ganas Futbola asociācijas prezidents Kvezi Njantakji
Foto: AFP/Getty Images

Ganas Futbola asociācija (GFA) noliedz saistību ar jaunāko spēļu rezultātu pirkšanas skandālu. Divas personas, kas uzdevās par GFA pārstāvjiem, Anglijā centās pārdot Ganas izlases draudzības spēles, tomēr britu mediju atmaskojošais materiāls šo gadījumu ir izlicis publiskai apskatei.

"The Telegraph" un "Channel 4" kopīgi veiktajā izmeklēšanā FIFA reģistrēts aģents Kristofers Forsaits un Obeds Nketiā, kurš uzdevās par GFA pārstāvi, piedāvājuši pārdot draudzības spēles ar Ganas dalību par aptuveni 130 tūkstošiem eiro.

Par spēļu organizētājiem uzdevušies Forsaits un Nketiā apgalvoja, ka nepieciešamie spēļu rezultāti tiktu nodrošināti ar sarunātu tiesnešu un GFA palīdzību. Tika apgalvots, ka iesaistīta tiks arī pati GFA vadība ar prezidentu Kvezi Njantakji priekšgalā.

GFA vēlāk izplatījusi paziņojumu, kurā, protams, noliedz saistību ar spēļu rezultātu sarunāšanu. Futbola asociācija gan norāda, ka Forsaits un Nketiā ir uzrunājuši GFA par iespēju organizēt Ganas draudzības spēles, tomēr līgums netika noslēgts. Tāpat arī GFA pārstāvji nesaņēma nekādus spēļu sarunāšanas piedāvājumus no šīm divām personām.

GFA par notikušo ir ziņojusi gan Ganas policijai, kas sāks izmeklēšanu, gan FIFA. Publiskā paziņojumā GFA norādīja, ka bargi vērsīsies pret tiem, kas nelikumīgi pārstāv organizāciju.

Izmantotie resursi:
The Telegraph - Telegraph online, Daily...
Ghana Football Association | Ghana Black Stars...