Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:114, Did:0, useCase: 0

Rudņevs: "Varu iztikt bez latviešu valodas"

Andris Liepa
Andris Liepa

Rudņevs: "Varu iztikt bez latviešu valodas"
Artjoms Rudņevs Latvijas izlases treniņā
Foto: R.Kokšarovs (f64)

Latvijas futbola izlases futbolists Artjoms Rudņevs nesen sniedzis interviju vairākiem žurnālistiem, tostarp atbildot par latviešu valodas (ne)prasmi. Uzbrucējs pēc intervijas devis papildu skaidrojumu.

Laikraksta „Diena” portālā diena.lv Artjoms Rudņevs citēts sekojoši: „Latviešu valodas zināšanas? Es to zinu slikti. Saprast un lasīt vēl daudz maz varu, bet sarunāties - ne. Kāpēc vismaz kaut ko zinu? Tas nav jautājums man. Laikam tāpēc, ka dzīvojam Latvijā. Valsts valoda mums latviešu skaitās... Man latviešu valodas zināšanas nav vajadzīgas - es tā uzskatu. Es ar korespondentiem varu arī krieviski parunāt. Arī poliski vai angliski.”

Pēc publikācijas Rudņevs ar Latvijas Futbola federācijas (LFF) starpniecību iesniedzis sevis teiktā precizējošu skaidrojumu: „Uz jautājumu par latviešu valodas lietojumu ar savu atbildi žurnālistiem es biju domājis, ka man latviešu valodas zināšanas nav vajadzīgas, lai komunicētu ar korespondentiem, jo to es varu darīt arī krieviski, poliski vai angliski. Tā nebija atbilde par latviešu valodas lietojumu kopumā. Lūgums pareizi uztvert manu sniegto atbildi.”

Kā zināms, šobrīd Rudņevs kopā ar Latvijas izlasi gatavojas mūsu komandas rītdien paredzētajam mačam ar Lihtenšteinu PK2014 ietvaros.

Izmantotie resursi:
diena.lv
lff.lv

Vai Rudņevam kā Latvijas izlases futbolistam būtu jāzina latviešu valoda?

  • 367

  • 379

  • 126


1 2 3 4 5 6 7 8 9 286 komentāri
Slēpts komentārs: football-mag

 +31 [+] [-]

, 2012-10-15 12:57, pirms 7 gadiem
tik pat labi, par valodas nezināšanu var piesieties vēl bariņam no izlases! kā nu ir, tā nu ir!

 +13 [+] [-]

, 2012-10-15 13:00, pirms 7 gadiem
Mani vispār kaitina, kad šitādus rakstus sakarā ar valodām publicē lv/rus. Šeit sāksies šas diskusija, medijiem tiešām patīk sakurināt šādā veidā abas puses. Malači, tā turpinat.

 +41 [+] [-]

, 2012-10-15 13:02, pirms 7 gadiem
K.Kļaviņš jau twiterī brēc par izsvilpšanu. Es biju 100% pārliecināts, ka Rudņevs tā neteica, bet stulbie žurnālisti protams nespēj sauklausīt to, ko viņiem saka un taisa baigās sensācijas.
Jums jau nav apnikusi tā bļaušana par valodas zināšanām? Cilvēks no D-pils, māk izlasīt un saprot, bet runāt iespējams visdrīzāk ir kauns, kā jau lielākajai daļai krievu.
Viņam jāmācas latviešu valoda, lai tikai spētu atbildēt uz žurnālistu jautājumiem? Manuprāt pietiek ar to, ka viņš no sirds spēlē izlasē un uz to vispār ierodas. Protams, es vēlētos ik pa laikam dzirdēt viņa cenšanos kko runāt latviski, bet ja viņš te neuzturas, tad es piecietīšu. Un ar šādām publikācijām, viņš vispār pat krieviski ar Jums vairs nerunās. Viņš intervijas latviešiem nesniedz, tāpēc kā lv žurnālisti ir pastulbi.
Slēpts komentārs: pastjik
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

 +23 [+] [-]

, 2012-10-15 13:10, pirms 7 gadiem
Var tikai minēt, cik komentāru te būs uz dienas beigām. 150? 200? Ideāla tēma diskusijai.

 +13 [+] [-]

, 2012-10-15 13:12, pirms 7 gadiem
mrPO rakstīja: K.Kļaviņš jau twiterī brēc par izsvilpšanu. Es biju 100% pārliecināts, ka Rudņevs tā neteica, bet stulbie žurnālisti protams nespēj sauklausīt to, ko viņiem saka un taisa baigās sensācijas.
Jums jau nav apnikusi tā bļaušana par valodas zināšanām? Cilvēks no D-pils, māk izlasīt un saprot, bet runāt iespējams visdrīzāk ir kauns, kā jau lielākajai daļai krievu.
Viņam jāmācas latviešu valoda, lai tikai spētu atbildēt uz žurnālistu jautājumiem? Manuprāt pietiek ar to, ka viņš no sirds spēlē izlasē un uz to vispār ierodas. Protams, es vēlētos ik pa laikam dzirdēt viņa cenšanos kko runāt latviski, bet ja viņš te neuzturas, tad es piecietīšu. Un ar šādām publikācijām, viņš vispār pat krieviski ar Jums vairs nerunās. Viņš intervijas latviešiem nesniedz, tāpēc kā lv žurnālisti ir pastulbi.
Ja cilvēkam ir kauns runāt valsts valodā, ko tas liecina par viņu? Varbūt zini, kādēļ tik daudziem nelatviešiem nav kauns vingrināties valsts valodā, bet starp tiem, kam ir "kauns", "nepadodas valodas", "nav iespēju lietot ikdienā" utt. dominē vienas tautības pārstāvji?
Attiecībā uz argumentu, ka mums būtu jābūt pateicīgiem, ka tas vai cits cilvēks vispār spēlē izlasē - jūties pateicīgs, kam gribi, bet tas nenozīmē, ka citi nevar uzdot arī neērtus jautājumus. Ja nezināji, runāt ar žurnālistiem ir paša sportista interesēs, lai vēlāk nesūdzētos, ka tie sacerējuši un publicējuši kaut ko ne pa prātam. Kaut kā daudziem LV sportistiem, izrādās, ir šausmīgi smalkas dvēseles un piemīt nespēja panest nekādu kritiku - un tiem arī lidojums uz zvaigznēm pēc pirmajiem panākumiem bieži vien neturpinās.

 +19 [+] [-]

, 2012-10-15 13:15, pirms 7 gadiem
Viņš var spēlēt kā pats Maradona, bet, ja pat neizrāda interesi par latviešu valodas mācīšanos, var iet ieskrieties taisnā virzienā uz Maskavu.

 +23 [+] [-]

, 2012-10-15 13:15, pirms 7 gadiem
Nu čalis tač mācās Daugavpils Universitātē!!! Jeb DU var mācīties ar pasniedzējiem runājot krievu, poļu vai angļu valodā

 +10 [+] [-]

, 2012-10-15 13:18, pirms 7 gadiem
nu es arī nesaprotu krievu valodu. Jo visu savu mūžu esmu apgrozījies latviešu sabiedrībā. Sētā vienīgais dzīvojošais krievs pats runāja latviski. Skolā mācījos vācu valodu. Arī man kā personai, valodas nav stiprā puse un tāpēc manā dzīvē krievu valoda pilnībā neeksistē, kā arī līdz šim neesmu saskāries ar milzīgām problēmām. Vienmēr viss ir atrisināts normālā ceļā Viņam varētu būt līdzīgi.

Bet lai es viņu kā psihais Krišjānis Kļaviņs (kurš ir bijis preses sekr. LFF un ir Cēsu kluba prez) sauktu "viņš vienkārši varēja pieturēt savu smirdīgo okupantu un piektās kolonnas biedra muti." atsauc - https://twitter.com/KrisjanisKlavin...

tas nav īsti normāli!

  +3 [+] [-]

, 2012-10-15 13:18, pirms 7 gadiem
Starkovs vecais, gudrais krabis ilgi Rudņevu īsti negribēja izlasē.

  +6 [+] [-]

, 2012-10-15 13:20, pirms 7 gadiem
Nu limenis čalim ,ja jau tev nav vajadziga latviešu valoda ,priekškam tad vispar tu izlasee spēlē tads jautajums un ko tu dari Latvija ,Ne pa velti uzvaardu polija rakstija Rudnev, pec tam tikai māzejas ,atmaskas meta ,tas jua sen bija skaidrs ,nu tapec jau Lv vins ir pofig visiem ...????
Slēpts komentārs: Mr.Burns

  +5 [+] [-]

, 2012-10-15 13:23, pirms 7 gadiem
mrPO rakstīja: nu es arī nesaprotu krievu valodu. Jo visu savu mūžu esmu apgrozījies latviešu sabiedrībā. Sētā vienīgais dzīvojošais krievs pats runāja latviski. Skolā mācījos vācu valodu. Arī man kā personai, valodas nav stiprā puse un tāpēc manā dzīvē krievu valoda pilnībā neeksistē, kā arī līdz šim neesmu saskāries ar milzīgām problēmām. Vienmēr viss ir atrisināts normālā ceļā Viņam varētu būt līdzīgi.
Nenoliegšu, ka tā ir arī vides problēma, jo Latvijas krievvalodīgo vairums ir koncentrēts nelielās teritorijās (lielās pilsētas vai pat noteikti mikrorajoni), kurās attiecīgi krievu valoda ir ļoti izplatīta. Tomēr ir starpība, vai tā izsakās latvietis par to vai citu svešvalodu vai minoritātes pārstāvis par valsts valodu. Pat, ja tā bija žurnālista provokācija, vai uz to bija jāiekrīt?

     [+] [-]

, 2012-10-15 13:24, pirms 7 gadiem
Atkal žurnālisti sagrozījuši vārdus. . .

  +4 [+] [-]

, 2012-10-15 13:25, pirms 7 gadiem
LV izlase loti labi var iztikt bez si kadra!

  -2 [+] [-]

, 2012-10-15 13:25, pirms 7 gadiem
Baraks Osama rakstīja: Nenoliegšu, ka tā ir arī vides problēma, jo Latvijas krievvalodīgo vairums ir koncentrēts nelielās teritorijās (lielās pilsētas vai pat noteikti mikrorajoni), kurās attiecīgi krievu valoda ir ļoti izplatīta. Tomēr ir starpība, vai tā izsakās latvietis par to vai citu svešvalodu vai minoritātes pārstāvis par valsts valodu. Pat, ja tā bija žurnālista provokācija, vai uz to bija jāiekrīt?
viņš neiekrita. Kāds izcils idiots vienkārši tak speciāli to izdarīja vai tad to tagad nevar redzēt? savu ir panācis

 +17 [+] [-]

, 2012-10-15 13:28, pirms 7 gadiem
Izlasē jau arī nerunā Latviski, tā kā viss ir pareizi . kamēr Saša un Skonto turpinās bravūru, tikmēr viss ies pa kalnu lejup

     [+] [-]

, 2012-10-15 13:29, pirms 7 gadiem
Es izlasē labāk gribētu redzēt Pļutku nekā šito urlu Rudnev!
Ne viņš golu var iesist, ne valodu iemācīties

  +1 [+] [-]

, 2012-10-15 13:29, pirms 7 gadiem
ceru, ka čalis, tiešām, ir kļudījies izteicienos!
Slēpts komentārs: karstgalvis

  +9 [+] [-]

, 2012-10-15 13:32, pirms 7 gadiem
Blaviens pokemoni jums smadzenes strādaa kada provukacija,ja vins zinaatu valodu un teiktu ka macas utt kur butu probleeema ,Kapec žigajevs zin kapec caunja zin ,ko a ?vinji ari nak no D-pils ,vinji ir pat teikushi ja tu dzivo latvija te ir jaieciena ta tauta un kultura nevis pasaki man lv valodu nevajg zinaat ,camoon pokemoni atmari jus ,tu pasaki Kanada preses konference ka vinjam nafig franchu valoda jazin ,tu redzesi kas pec tam tur notiks ......

 +37 [+] [-]

, 2012-10-15 13:34, pirms 7 gadiem
mrPO rakstīja:
To sauc par cieņu pret valsti un karogu, kuru viņš, starp citu, pārstāv. Atceries, ka runa nav par leģionāru, kurš Latvijā spēlē otro gadu, bet gan cilvēku, kurš šajā valstī ir uzaudzis un pārstāv tās izlasi. Rudņeva gadījums diemžēl ataino situāciju valstī - mums ir pārāk daudz cilvēku, kuri neciena valsts pamatvērtības.

Nav runa par to, ka Artjomam būtu perfekti jāzina valoda - perfekti to nezina pat daudzi latvieši. Runa ir par elementārāko cieņu pret personu, ar kuru tu runā, un pret valsti kā tādu.

 +13 [+] [-]

, 2012-10-15 13:35, pirms 7 gadiem
Principā, varu iztikt arī bez Rudņeva.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

 +12 [+] [-]

, 2012-10-15 13:37, pirms 7 gadiem
Rietumu Vacietis rakstīja: vins ir dzimis un audzis DAUGAVPILI!no kurienies vinam jazin lv valoda?
Daugavpils ir krievija?
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +5 [+] [-]

, 2012-10-15 13:39, pirms 7 gadiem
karstgalvis rakstīja: LV izlase loti labi var iztikt bez si kadra!
Tad jau arī pārējie, kas nerunā latviski, būtu jāmet ārā no izlases? Paskaties, kas mums tur paliktu, ja pat tāds latvisks vārds kā Dzintars Zirnis ne vārda nevar latviski pateikt...
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +2 [+] [-]

, 2012-10-15 13:39, pirms 7 gadiem
Agris Suveizda rakstīja: To sauc par cieņu pret valsti un karogu, kuru viņš, starp citu, pārstāv. Atceries, ka runa nav par leģionāru, kurš Latvijā spēlē otro gadu, bet gan cilvēku, kurš šajā valstī ir uzaudzis un pārstāv tās izlasi. Rudņeva gadījums diemžēl ataino situāciju valstī - mums ir pārāk daudz cilvēku, kuri neciena valsts pamatvērtības.

Nav runa par to, ka Artjomam būtu perfekti jāzina valoda - perfekti to nezina pat daudzi latvieši. Runa ir par elementārāko cieņu pret personu, ar kuru tu runā, un pret valsti kā tādu.
un Tu tiešām domā, ka viņš nezina latviešu valodu? domāju, ka kolēģis Nauris Tevi varētu apgaismot.

  +2 [+] [-]

, 2012-10-15 13:39, pirms 7 gadiem
Lai puika vācās spēlēt savā krievijā vairs viņš man nav vajadzīgs!
Līdž šim likās normāls kabans bet tīrs krievs bez cieņas pret latviju par šādiem vārdiem arrā no izlases!

  -1 [+] [-]

, 2012-10-15 13:40, pirms 7 gadiem
karstgalvis rakstīja: Daugavpils ir krievija?
un pasaki vēl ka nav. Diemžēl, katrā valstī var atrast anomālijas

  +4 [+] [-]

, 2012-10-15 13:40, pirms 7 gadiem
Rietumu Vacietis rakstīja: to4na,ta ari vajadzetu,visus no izlases kuri neruna latviski patriekt,un tad var ar lihtensteinu derbijus spelet
nekadu iebildumu!
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
1 2 3 4 5 6 7 8 9 286 komentāri