Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:114, Did:0, useCase: 0

Mediju balsojumā uzvar Vaņins, seko Rakels un Dubra

Edmunds Novickis
Edmunds Novickis @EdmundsN

Mediju balsojumā uzvar Vaņins, seko Rakels un Dubra
Andris Vaņins
Foto: AFP/Scanpix

Futbola apskatnieki Ilvars Koscinkevičs un Edmunds Novickis otro reizi rīkoja Latvijas sporta žurnālistu/apskatnieku balsojumu par gada labāko Latvijas futbolistu, un arī šoreiz balsojumā uzvarēja Šveicē spēlējošais vārtsargs Andris Vaņins.

Aptaujas jēga

Balsojuma sarīkošanas ideja radās pagājušajā gadā, kad Latvijas Futbola federācijas (LFF) paziņotajā kandidātu sarakstā pat starp sešiem futbolistiem neatradās vieta Andrim Vaņinam, kurš pērn bija viens no mūsu labākajiem futbolistiem. Turklāt LFF aptaujā par minētajiem sešiem kandidātiem atšķirībā no citiem gadiem vairs nevarēja balsot žurnālisti. Tāpēc veicām savu aptauju (atvērtais balsojums - nenoteicām konkrētus kandidātus) un, tavu brīnumu, uzvarēja tieši Vaņins.

Šogad LFF mazliet mainījusi kārtību un ļāvusi balsot arī noteiktam žurnālistu lokam, taču, pirmkārt, aptaujā jānosauc tikai viens labākais, otrkārt, šoreiz noteikti četri nominanti, no kuriem ir jāizvēlas viens īstais. Mūsu veidotajā žurnālistu aptaujā šādu ierobežojumu nav un drīkst balsot par jebkuru spēlētāju, turklāt katram balsotājam lūdzām sarindot savus favorītus secībā no 1. līdz 6. Jo mūsu balsojuma mērķis ir ne tikai noteikt gada vislabāko futbolistu, bet arī apkopot datus par tālākajām vietām, simboliski pasakot paldies par paveikto šogad arī citiem labākajiem. Balsojums ir atklāts, un lasītājiem ir iespēja aplūkot, kāda bijusi katra žurnālista izvēle. Šogad mūsu aptaujā piedalījās 30 balsotāji (pērn 29). Par katra žurnālista piešķirtu 1.vietu futbolists saņēma sešus punktus, par 2.vietu piecus punktus un tā līdz 6.vietai, par kuru pienācās viens punkts.

Balsojums

Savā balsojuma sistēmā absolūti neko nemainījām salīdzinoši ar pagājušo gadu. Arī šoreiz kritērijus, pēc kuriem vadīties, atstājām katra balsotāja paša ziņā. Kāds vairāk pievērsa uzmanību futbolistu sniegumam izlasē, kāds rēķināja sasniegumus kluba rindās, kāds cits to visu miksēja pēc tikai sev zināmas formulas. Katrā ziņā, mūsu žurnālisti ir pietiekami kompetenti un ticam, ka neviena balsotāja formula nebija ačgārna. Un, mūsuprāt, balsotāju skaits bija pietiekami liels, lai galu galā iegūtu objektīvus (ja vien šo vārdu vispār drīkst lietot attiecībā uz tamlīdzīgām aptaujām) rezultātus.

Kopumā vismaz reizi TOP6 tika iekļauti 18 spēlētāji. Vismaz divas reizes topā iekļuva 15 kājbumbas meistari, taču vismaz 10 reizes (vismaz katrā trešajā anketā) uzmanību izpelnījās vairs tikai septiņi spēlētāji - Andris Vaņins, Deniss Rakels, Kaspars Dubra, Dāvis Ikaunieks, Kaspars Gorkšs, Valērijs Šabala un Igors Tarasovs. Aplūkojot balsojuma tabulu, redzēsiet, cik ļoti izceļas vadošais trio - Vaņins, Rakels un Dubra. Šī trijotne ir burtiski kosmosā, un 3.vietas ieguvējs Dubra sakrāja praktiski trīs reizes vairāk punktu nekā 4.vietā palikušais D.Ikaunieks! Un tomēr arī šajā trijotnē bija spilgts līderis - tas bija Vaņins, kuram triumfs mūsu balsojumā otro gadu pēc kārtas!

Ja Dubru TOP6 neiekļāva trīs no 30 balsotājiem, tad pirmo divu vietu ieguvēju Vaņina un Rakela vārdi bija absolūti visās anketās. Turklāt Vaņinam un Rakelam nebija nevienas 5. vai 6.vietas, tātad nevienā anketā aptaujas dalībnieki nedeva viņiem zemāku vietu par 4. Un 19(!) no 30 anketām Vaņins ar Rakelu bija izvietoti pirmajās divās vietās. Uzvarētāja likteni izšķīra tas, kuru no abiem 1.vietā lika biežāk un šeit nebija nekādu šaubu - pieminētajās 19 anketās 15:4 Vaņina labā, bet visās anketās kopā pat 21:4 Vaņina labā. Tātad Šveicē maizīti pelnošo vārtsargu 1.vietā ielika 70% no balsotājiem. Vaņinam pārliecinoša uzvara. Statistikas faniem atklāsim, ka pērn Vaņins sakrāja 60% no maksimāli iespējamā punktu skaita, bet šogad sasniedza fantastiskus 93%!

Brīnišķīgu uzlidojumu futbolā šogad veicis Rakels. Pagājušā gada aptaujā vismaz reizi tika nobalsots par 20 spēlētājiem, taču... Denisa šai sarakstā nebija. Tātad 2014.gadā Rakels no žurnālistiem saņēma apaļu nullīti, bet šogad tika iekļauts visās anketās un sakrāja iespaidīgus 143 punktus. Viņam 79% no maksimālajiem punktiem. Līdzīgi kā Rakels, pērn pat vienu punktu neizpelnījās D.Ikaunieks, bet šogad 40 punkti, kas deva augsto 4.vietu. Labs progress arī Dubram - no 7. uz 3.vietu, 37 punkti nomainīti pret 116. Savukārt ievērojams kritums Artūram Zjuzinam, Jānim Ikauniekam un Artjomam Rudņevam, kurš nesaņēma nevienu punktu.

Gala rezultātu interesanti salīdzināt arī ar LFF kandidātu sarakstu. Jāsaka, ka atšķirībā no pagājušā gada šogad nav pamata lielām pretenzijām. LFF izvēlētais četrinieks mūsu aptaujā ieņēma 1., 2., 3. un 5.vietu, turklāt 4.vietas ieguvējs D.Ikaunieks (kurš nav LFF gada labākā spēlētāja kandidātu sarakstā) tikai pavisam nedaudz apsteidza izlases kapteini Gorkšu (ir nominēts).

BalsotājsMedijs1.vieta2.vieta3.vieta4.vieta5.vieta6.vieta
A.AuziņšLTV Vaņins RakelsDubraTarasovsMaksimenkoJagodinskis
A.BirjuksRe:TV Dubra VaņinsMaksimenkoRakelsD.IkaunieksJagodinskis
A.KreipānsNRA Vaņins RakelsDubraTarasovsGorkšsD.Ikaunieks
A.SudmalisKurzemes Vārds Vaņins RakelsCauņaJ.IkaunieksŠabalaE.Višņakovs
A.SuveizdaSportacentrs.com Vaņins DubraRakelsTarasovsGorkšsE.Višņakovs
A.Vaiderslsm.lv Vaņins RakelsDubraGorkšsD.IkaunieksŠabala
A.ZaharovsVSB Rakels VaņinsDubraE.VišņakovsOšsJ.Ikaunieks
E.NovickisSportacentrs.com Vaņins RakelsGorkšsMaksimenkoDubraTarasovs
G.Galkinslsm.lv Vaņins RakelsDubraGorkšsD.IkaunieksŠabala
G.Kreceristvnet.lv Dubra VaņinsRakelsD.IkaunieksGorkšsŠabala
I.ĀboliņšLTV Rakels VaņinsTarasovsGorkšsMaksimenkoJagodinskis
I.KoscinkevičsSporta Avīze Vaņins RakelsDubraGorkšsTarasovsŠabala
I.PoļakovsDiena Rakels VaņinsCauņaDubraJ.IkaunieksŠabala
I.StūriškaLatvijas Avīze Vaņins DubraRakelsGorkšsZjuzinsD.Ikaunieks
J.LazdānsLatvijas Radio Vaņins RakelsDubraŠabalaTarasovsJagodinskis
K.GirvičsSports Vaņins RakelsDubraGorkšsTarasovsD.Ikaunieks
K.UpenieksJelgavas Vēstnesis Dubra RakelsVaņinsMaksimenkoD.IkaunieksGorkšs
L.LizbovskisLNT Vaņins ŠabalaZjuzinsRakelsDubraD.Ikaunieks
M.Koroļovsuefa.com Vaņins DubraD.IkaunieksRakelsGabovsTarasovs
M.OsisSportacentrs.com Vaņins DubraRakelsTarasovsZjuzinsCauņa
M.TimofejevsLTV Vaņins RakelsDubraE.VišņakovsŠabalaZjuzins
N.MackevičsSportacentrs.com Dubra RakelsVaņinsCauņaE.VišņakovsAfanasjevs
P.NeimanisVentas Balss Vaņins RakelsDubraCauņaZjuzinsGorkšs
R.BētsRadio Naba Rakels VaņinsDubraD.IkaunieksGorkšsKarašausks
R.Martinessonenilup.com Dubra RakelsD.IkaunieksVaņinsE.ŠlampeKarašausks
R.Vīksneonenilup.com Vaņins RakelsD.IkaunieksŠabalaKarašausksE.Višņakovs
U.Strautmanisdelfi.lv Vaņins DubraRakelsD.IkaunieksŠabalaKarašausks
V.IvanovsVesti Segodnya Vaņins RakelsGabovsD.IkaunieksDubraJagodinskis
V.NikansBNS Vaņins RakelsDubraD.IkaunieksGorkšsE.Višņakovs
V.Plaudisbijušais žurnālists Vaņins RakelsDubraGorkšsŠabalaD.Ikaunieks
VietaSpēlētājsPunkti1.v.2.v.3.v.4.v.5.v.6.v.ReizesPērn
1.Vaņins 167 21621301.
2.Rakels 143 4185330-
3.Dubra 116 551313277.
4.D.Ikaunieks 40 354517-
5.Gorkšs 37 1752155.
6.Šabala 24 1245122.
7.Tarasovs 24 143210-
8.Cauņa 15 221512.
9.Maksimenko 14 1225-
10.E.Višņakovs 12 214716.
11.Zjuzins 11 13153.
12.Gabovs 6 11220.
13.J.Ikaunieks 6 11134.
14.Karašausks 5 134-
15.Jagodinskis 5 55-
16.E.Šlampe 2 11-
16.Ošs 2 11-
18.Afanasjevs 1 11-

Piezīmes:
(1) reizes - cik reizes spēlētājs iekļauts TOP6.
(2) pērn - vieta žurnālistu aptaujā pagājušajā gadā.
(3) no tiem, kas pagājušajā gadā iekļuva TOP15, šogad nevienu punktu nesaņēma Artjoms Rudņevs, Aleksandrs Koliņko, Edgars Gauračs, Pāvels Šteinbors, Nauris Bulvītis, Vladislavs Gutkovskis, Kaspars Ikstens un Jurijs Žigajevs.

Spied "vairāk", lai izlasītu pāris balsotāju piezīmes:

Iļja Poļakovs
1. Deniss Rakels
Savu izvēli par labu Denisam veicu jau pirmajā dienā, kad tika publicēts LFF kandidātu saraksts. Tobrīd viņš vēl tikai sāka rezultativitātes maratonu, kas decembra ievadā kļuvis jau pavisam iepriecinošs. Taču jau tobrīd viņa rēķinā bija straujš progress karjerā, ko es un daudzi citi pašmāju futbola cienītāji no viņa gaidīja jau vairākus gadus un droši vien domās jau vairākkārt pieskaitīja nepiepildāmajām cerībām, un stabils sniegums Latvijas izlases kreklā, kā mazliet trūka pārējiem kandidātiem. No zvana līdz zvanam visās izlases spēlēs 2015. gadā aizvadīja tikai viņš. Un ar katru nākamo spēli izskatījās aizvien pārliecinošāk. Lai gan vārtu rēķins valstsvienībā vēl nav atvērts un gada pirmajā puse bija sašutums par to, ka gados jauns futbolists ar regulāru spēļu praksi nespēj pilnvērtīgi izturēt 90 minūtes spēles laika, kopumā Deniss šogad sarūpējis daudz patīkamu brīžu un, kas svarīgi gada labākā futbolista noteikšanā, spēris savā karjerā platu soli uz priekšu, nevis atpakaļ. Būtu taču dīvaini par gada futbolistu izvēlēties tādu, kurš kļuvis vājāks nekā pērn!

2. Andris Vaņins
Te var paskatīties pēdējo teikumu par Rakelu. Jā, šogad Vaņins tā pa īstam debitēja Eiropas līgā, jā, bijušas labas epizodes, un, jā, šogad viņa Sion laikam ir mazliet spēcīgāks kā citus gadus. Vai spēcīgāks kļuvis Vaņins? Domāju, tieši otrādi. Kļūdu viņa sniegumā kļuvis aizvien vairāk. Gan klubā, gan izlasē, kur vismaz daži vārtu zaudējumi gulst uz viņa sirdsapziņas. Sacīsit, ka viņš daudz arī glābis? Viņš ir vārtsargs! Un tvert vārtos lidojošas bumbas viņam ir tikpat pašsaprotama darbība kā, piemēram, Cauņam precīzi piespēlēt komandas biedriem soda laukumā vai Tarasovam veikt izklupienu. Tā tik vēl trūka, ka Vaņins vismaz kādreiz arī neglābtu! Viņš vienkārši darīja savu darbu. Reizēm labi, reizēm - ne tik ļoti. Skaidrs, ka viņš no Latvijas futbolistiem pašlaik spēlē visaugstākajā līmenī, taču tas ir ne tikai viņa, bet arī komandas nopelns. Un paša Andra ieguldījums kluba un izlases panākumos šogad nav lielāks, kāds tas bijis iepriekš.

3. Aleksandrs Cauņa
Kad Latvijas izlase uzzināja savus pretiniekus Euro 2016 kvalifikācijas grupā, daudzi jau steidza notikumiem pa priekšu, skaitļojot, kurš būtu labākais futbolists, kādu būs iespējams redzēt klātienē Rīgā. Arī es, protams. Kad cikls beidzās, es pie šī jautājuma atgriezos vēlreiz. Un bez kādas liekuļošanas sacīšu, ka vislielāko baudu Rīgas mačos šajā ciklā guvu, vērojot Cauņu. Jā, protams, bija vēl arī Arda Turans, Robins van Pērsijs, Klāss Jans Huntelārs, Veslijs Sneiders. Par katru no viņiem ir savs stāsts, kāpēc viņu darbības Rīgā mani sajūsmināja mazāk nekā Cauņas. Protams, savu lomu nospēlēja arī tas apstāklis, ka Saša spēlēja mūsu valstsvienībā, nevis pretinieku rindās. Taču nevar noliegt to, ka Cauņa, pat ilgu laiku esot bez nopietnas spēļu prakses un ne optimālā formā, spēlē pavisam cita līmeņa futbolu. Viņš praktiski nekļūdās, nepieņem pārsteidzīgus lēmumus, nebaidās uzņemties iniciatīvu, nesaudzē sevi divcīņās, lieliski spēlē ar korpusu, labi lasa spēli, ir zolīds savā uzvedībā un... Nezinu, vai vēl kāds to ievērojis, taču Saša šogad sācis spēlēt ar labo kāju! Es nezinu, vai ilgstošā savainojuma dēļ viņš bumbu spārdīja ar labo kāju, kā savulaik bērnībā piespiedu kārtā pārtapa par futbolistu-kreili, bet viņš izlaistajā laika periodā ir uzlabojis ne tikai savu izpratni par spēli. Ja vien viņš būtu vesels visu gadu un spēlētu regulāri, šajā balsojumā būtu ārpus konkurences. Pašlaik pārliecinoši labākais Latvijas futbolists. Ceram uz veselību un to arī novēlēsim viņam nākamajā gadā!

4. Kaspars Dubra
Karjerā šogad pievarēts ievērojams pakāpiens. Aizsargi laikam jau progresē ne tik izteikti ar kādām konkrētām iemaņām, cik ar stabilitātes, pārliecības un nosvērtības pieaugumu, un tas Kasparam laikam ir izdevies. Skatoties dažas spēles Baltkrievijas čempionātā, viņa sniegumā bija jaušama pārliecība. To gan grūti novērtēt, no nacionālajā skatuvē BATE ir kā Barcelona vai Bayern, un teju visu borisoviešu darbības laukumā reizēm uzprasās uz salīdzinājumu "kā kaķis ar peli". Ko tas nozīmē, domāju, nevienam nav jāpaskaidro. Latvijas futbolā nav daudz tādu vīru, kuri šādi varētu spēlēt solīdajā Baltkrievijas čempionātā. Vienīgie pārmetumi pret Kasparu būtu reizēm pārāk straujā un nevajadzīgā izmešanās pretī spēlētājam ar bumbu, ap kuru jau divi savējie ir. Tieši tādā veidā viņš vairākkārt Čempionu līgas mačos teju atveda vārtus... Pametot savu zonu un dodoties tur, kur pretinieks jau tāpat ir divu Dubras komandas biedru spīlēs. Arī izlasē ik pa laikam bija šāda raustīšanās. Bet vārtsargi un aizsargi, ja reiz noraustās, atpakaļ vairs nedrīkst iet.

5. Jānis Ikaunieks
Jānim šis, protams, ir neviennozīmīgi vērtējams gads. No vienas puses - debija solīdā līmenī Francijā ir nepārprotams solis uz priekšu karjerā, bet no otras puses - palikšana bez spēļu prakses līmeni zemāk. Spilgtā atmiņā ir tās epizodes, kad viņš nekaunīgi izrēķinājās laukumā ar Monaco līderi Žoau Moutinju Ligue 1 mačā. Tepat Rīgā viņš vairākkārt atstāja jaņos arī Sneideru. Jānis šogad ir viennozīmīgi progresējis. Spēles izpratnē, ar to, ka, maigi sakot, nevairās no kontakta cīņas, bet ir gatavs aktīvi nospēlēt plecs plecā, liekot šokēties pat tādam vecim kā Kaspars Gorkšs izlases treniņos. Skaidrs, ka lēmumu pieņemšanā vēl ik pa laikam gadās šādas tādas kļūmītes, bet kur nu bez tām tik jaunā vecumā un tik straujā riksī? Gribētos mazliet vairāk cilvēciskā niknuma viņam novēlēt. Laukumā viņš vairs neviena nebīstas, bet sadzīviski, šķiet, pārāk vienkārši pieņem un samierinās ar notiekošo, neuzprasoties uz pārmaiņām. Viņa nespēlēšanu vismaz dublieru čempionātā ir grūti saprast. Varbūt Jānim uz to pašam jāuzprasās?

6. Valērijs Šabala
Viena no grūtākajām izvēlēm. Individuālās meistarības ziņā varbūt pat prasītos izvēlēties Artūru Karašausku. Vērtējot pārstāvētā kluba līmeni, augstāk vērtējams būtu gan Eduards Višņakovs, gan Vitālijs Jagodinskis un kas tik vēl ne. Pieredzes ziņā droši vien būtu jāizceļ kapteinis Kaspars Gorkšs, kurš labi aizvadīja izlases mačus rudenī, neskatoties uz atsevišķām kļūdām. Lai nu mani atvaino Kaspars par neiekļaušanu labāko sešu Latvijas futbolistu pulkā. Šis tomēr ir labāko, nevis lielāko cīnītāju un rakstura parauga klubiņš. Visos augstāk pieminētajos faktoros Šabala laikam zaudē saviem konkurentiem. Un arī karjerā sperts solis atpakaļ, taču tam nevajadzētu pievērst pārāk lielu nozīmi, jo konfekte "vāverīte" tik un tā ir "vāverīte" pat tad, ja tā ietīta biroja papīrā vai ir pavisam bez kāda papīrīša. Garšīga. Un Valērijs tāds ir. It sevišķi soda laukumā, bet ārkārtīgi lietderīgs komandai viņš ir arī ārpus tā. Es pat atļaušos sacīt, ka Latvijas izlasē no visiem uzbrucējiem, kuri lielākoties ir bez bumbas, Šabalas devums komandai kopumā ir vislielākais: aizsardzībā, "otrajā stāvā", bumbas atmešanā komandas biedriem, sieniņu izspēlēšanā... Viņš ir gudrs futbolists, kurš visbiežāk izvēlas pareizu uzbrukuma virzienu. Tas gan ne vienmēr sanāk, bet ieceres lielākoties ir pareizas.

Agris Suveizda
Cauņas labāko sešiniekā nav niecīgā spēļu skaita dēļ, Tarasovam tik augsta vieta atvēlēta Polijas bronzas dēļ.

Edmunds Novickis
Tā kā klubs ir ikdiena, bet izlases spēles tikai svētkos, tad savā matemātiskajā modelī 70% īpatsvaru piešķīru klubā sasniegtajam (protams, ņemot vērā pārstāvētās līgas spēku, komandas panākumus un spēlētāja lomu šai komandā), bet 30% izlasē sasniegtajam (neizbēgami liela nozīme bija spēles laikam izlasē).

Pagājušā gada balsojuma rezultāti apskatāmi šeit.

Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  -2 [+] [-]

, 2015-12-14 09:01, pirms 5 gadiem
TOP.3 pelnīti!
Lizbovskis to savu topu veidojis dzērum! Šabala 2.

  +1 [+] [-]

, 2015-12-14 09:02, pirms 5 gadiem
LFF ir kaut kāda sava interešu grupa, kura pēc hvz kādiem principiem atlasa dažus pretendentus. Cirks.

Žurnālisti malači. Objektīva balsošanas sistēma.

  -1 [+] [-]

, 2015-12-14 09:06, pirms 5 gadiem
Rietumu_Fronte rakstīja: TOP.3 pelnīti!
Lizbovskis to savu topu veidojis dzērum! Šabala 2.
Lizbovskis vispār ir unikāls žurnaļuga. Sporta ziņās daudzreiz tāda dezinformācija, ka ja skatos LNT sporta ziņas, tad ar kārtīgu piesardzību. Bet labāk neskatīties.

  +2 [+] [-]

, 2015-12-14 09:10, pirms 5 gadiem
Dažam labam šis ir simpātiju tops ne labāko
Bet Top3 kopumā bez iebildumiem!

  -2 [+] [-]

, 2015-12-14 09:31, pirms 5 gadiem
Sabala, Cauna? Prieks, ka kads vel Rudnevu neiebalsoja. Eksperti, saprastu, ja vel neobjektivi fani. Bet nu gala rezultats patikams, top3 nevar iebilsts.

  -1 [+] [-]

, 2015-12-14 09:32, pirms 5 gadiem
Par Jani Ikaunieku un Gabovu, vispar negribas neko teikt.

  +2 [+] [-]

, 2015-12-14 09:35, pirms 5 gadiem
Tiešām objektīvs vērtējums,patīkami redzēt.Personīgi mana simpātija-Artūrs Karašausks arī ir šajā sarakstā.Novēlu šim spītīgajam,neatlaidīgajam un talantīgajam puisim veiksmīgu turpmāko futbolista karjeru.

  -3 [+] [-]

, 2015-12-14 11:03, pirms 5 gadiem
Brīnums, ka nav sabalsoti Ikaunieki, kuri Dieva vietā te brīžam

  -2 [+] [-]

, 2015-12-14 11:51, pirms 5 gadiem
Martiness 5.vietā ierindo E.Šlampi... Kas tie abi tādi ir?
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +2 [+] [-]

, 2015-12-14 12:02, pirms 5 gadiem
Mans variants:

Vaņins
Rakels
Dubra
Gorkšs
Šabala
Dāvis Ikaunieks

     [+] [-]

, 2015-12-14 12:03, pirms 5 gadiem
Vēl izskatītu arī Jagodinski.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  -4 [+] [-]

, 2015-12-14 12:15, pirms 5 gadiem
HuliManiBanooo rakstīja: Pag pag ienaaks vakaraa peec gatera saspertais jods un saaksies parmetumu laviina kapec Ļepājas staari ir tik loti nenoverteeti!!!
Liepājā ir zelts!
Viss pārējais (Novicka balsojumi ), lai paliek jums par ko paplūkties.

  +3 [+] [-]

, 2015-12-14 12:17, pirms 5 gadiem
Kopumā šoreiz var paslavēt žurnālistu balsojuma kvalitāti. Ir, protams, mazas īpatnības, taču tās ir mazas un arī saprotamas- ārzemniekam ir savs alternatīvs skats uz lietām, bet Lizbovskis no futbola vienmēr sapratis tik daudz, cik vidējais sporta bāra apmeklētājs.
Diezgan būtiski atšķiras arī Mackeviča balsojums, kur nevar nepamanīt sava novadnieka iecelšanu 6.vietā.

  +2 [+] [-]

, 2015-12-14 12:28, pirms 5 gadiem
Faktiski lielais jautājums ir par to, kuram no trim aspektiem piešķir lielāku/mazāku nozīmi. Ir trīs lietas- izlase, Eirokausi, nacionālais čempionāts. Pēdējam vēl ir apakšjautājums- cik lielu nozīmi un kvalitāti piešķir panākumiem tieši Latvijas Virslīgā.

Tiem, kuri lielāku nozīmi piešķir izlasei, topa apakšējā daļā var parādīties Šabala, jo viņa vārti īpaši Turcijai un Islandei bija zelta vērti. Tie, kuri augstu vērtē EK, īpaši ČL, bīdīja vairāk uz augšu Dubru. Savukārt, tie, kuri novērtē un augstā godā tur pašmāju čempionātu, iekļāva Dāvi Ikaunieku, Karašausku, Afanasjevu un pat Ošu.

Tomēr pēc kuras no šīm pazīmēm var Zjuzinu aizbīdīt līdz 3.vietai- to gan es nesaprotu.

  +2 [+] [-]

, 2015-12-14 12:32, pirms 5 gadiem
Un vēl tikai piebildīšu, ka, atceroties pagājušā gada balsojuma rezultātus t.s. LFF veiktajā aptaujā, šis ir kvalitātes un neitralitātes ziņā kā diena pret nakti. Tajā LFF treneru un špīleru balsojumā vienkārši ir angažēts simpātiju balsojums.

     [+] [-]

, 2015-12-14 13:16, pirms 5 gadiem
Vai tad te vel kadam ir jautaajumi!!!!!????
KAS te ko speciaali balsot?

Ja cilveks sportaa un futbolaaa orientejaas-nav divu domu, ka TOP 1 ir Andža Vaņins.
2. Rakels
3.Dubra

  -2 [+] [-]

, 2015-12-14 19:28, pirms 5 gadiem
Pareizi - visi ekonomiskie bēgļi. Neviens no tiem balsotājiem viņus dzīvus nav redzējis.

  +1 [+] [-]

, 2015-12-14 23:26, pirms 5 gadiem
Rakels
Vaņins
Dāvis

     [+] [-]

, 2015-12-15 16:24, pirms 5 gadiem
emox rakstīja: Tiešām objektīvs vērtējums,patīkami redzēt.Personīgi mana simpātija-Artūrs Karašausks arī ir šajā sarakstā.Novēlu šim spītīgajam,neatlaidīgajam un talantīgajam puisim veiksmīgu turpmāko futbolista karjeru.
viņš ir labs?