Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:128, Did:0, useCase: 0

FIFA pandēmijas ietekmē grasās palielināt maiņu skaitu

Agris Suveizda

FIFA pandēmijas ietekmē grasās palielināt maiņu skaitu
Takumi Minamino nomaina Robertu Firmīnu. Foto: Reuters/Scanpix

Starptautiskā Futbola federāciju asociācija (FIFA) šodien izstrādājusi pagaidu plānu, kā mainīt futbola noteikumus Covid-19 pandēmijas laikā. Lai mazinātu savainojumu risku, pieļaujamo maiņu skaits no trim palielināsies līdz piecām. Izmaiņas vēl jāapstiprina Starptautiskajai Futbola asociācijas valdei (IFAB), taču tā visdrīzāk būs tikai formalitāte.

Tā kā futbola sacensības vairāku mēnešu dīkstāves dēļ krietni atpaliek no grafika un, ļoti iespējams, arī nākamās sezonas kalendārs kļūs blīvāks, komandām nāksies spēlēt triecientempā un biežāk, nekā ierasts, spēlēt ik pa trim četrām dienām. Tādēļ tiek piedāvāts trīs pieļaujamo maiņu skaitu palielināt līdz piecām, vienlaikus gan nemainot paužu skaitu – arī piecas maiņas būs jāizdara trijos piegājienos. Pagarinājumā komandas drīkstēs izmantot vēl vienu maiņu.

Pagaidām nav skaidrs, uz kādu periodu šādas izmaiņas tiks ieviestas, taču FIFA paredz, ka piecu maiņu noteikums saglabāsies arī nākamajā sezonā. Izlašu sacensībās palielināts maiņu skaits varētu būt spēkā līdz pat 2021. gada decembrim. Arī izlašu logi ir iekavēti, un kā viens no variantiem tiek izskatīts deviņu dienu un divu spēļu logu paplašināšana līdz trim spēlēm desmit dienās.

Ja Itālijas, Anglijas un Eirokausu sezonas tiks atsāktas un noritēs pilnā apjomā, tad, piemēram, Turīnas "Juventus" un Mančestras "City" vasarā var nākties aizvadīt līdz pat 19-20 spēlēm. Turklāt starpsezonu periods visdrīzāk būs krietni īsāks, nekā ierasts.

Izmantotie resursi:
https://apnews.com/e8e52da43a61521c...

     [+] [-]

, 2020-04-27 17:12, pirms 9 mēnešiem
Nav vienkāršs pundurvalstu futbols LV. Bet tomēr FIFA.

  +1 [+] [-]

, 2020-04-27 18:27, pirms 9 mēnešiem
Sieniņā ļaut stāties tikai ar 2 metru attālumu!

     [+] [-]

, 2020-04-27 18:37, pirms 9 mēnešiem
Kopumā šāds maiņu skaits padarītu futbolu tikai interesantāku, būtu krietni lielākas iespējas variēt ar taktiku + vairāk spēlētaju tiktu pie spēlēšanas, tā vieglāk būtu iespēlēt jaunos talantus

  +1 [+] [-]

, 2020-04-27 19:02, pirms 9 mēnešiem
Es arī tikai par to, lai paliek tāds maiņu skaits. Lielāka iespēja variēt.

     [+] [-]

, 2020-04-28 00:47, pirms 9 mēnešiem
varenais_eksperts rakstīja: Es arī tikai par to, lai paliek tāds maiņu skaits. Lielāka iespēja variēt.
Priekšroka stiprajām komandām, kas mazina pārsteigumu iespējas - stiprajām komandām ir lielākas iespējas veikt 5 līdzvērtīgas maiņas kā vājākām.