Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:125, Did:0, useCase: 0

Nīderlandē futbola spēles aizliedz līdz rudenim, "Eredivisie" sezona netiks pabeigta

Rolands Eliņš

Nīderlandē futbola spēles aizliedz līdz rudenim, "Eredivisie" sezona netiks pabeigta
Amsterdamas "Ajax" spēlētāji. Foto: AFP/Scanpix

Nīderlandes valsts premjerministrs Marks Rute paziņojis valdības lēmumu koronavīrusa pandēmijas dēļ aizliegt futbola spēļu norisi līdz pirmajam septembrim, līdz ar to pieliekot punktu „Eredivisie” cerībām pabeigt sezonu. Nīderlandes Futbola federācija (KVNB) pēc tam paziņoja, ka uztur sakarus ar UEFA par to, kā rīkoties ar vietu noteikšanu un Eirokausu ceļazīmju sadalīšanu.

Šovakar preses konferencē, kurā tika informēts par drošības pasākumiem un citiem jaunumiem koronavīrusa pandēmijas sakarā, Nīderlandes premjerministrs Marks Rute paziņoja par futbola spēļu norises aizliegumu, kas būs spēkā līdz pirmajam septembrim. Nīderlandes Futbola federācija (KVNB) iepriekš bija izteikusi pieņēmumus, ka šis aizliegums neattieksies uz futbola spēlēm, kas tiek aizvadītas bez līdzjutējiem, Rute savā uzrunā specifiski norādīja, ka izņēmums netiks pieļauts arī augstākās futbola līgas spēļu sakarā.

KVNB vakara gaitā vēl vērsās pie valdības pārstāvjiem, lai pārbaudītu preses konferencē sniegto informāciju un saņēma apstiprinājumu, ka atļaujas organizēt spēles netiks izsniegtas līdz pirmajam septembrim.

„Saskaņā ar pieņemto lēmumu federācijas valde neplāno turpināt 2019./20. gada sezonu,” vēstīts KVNB paziņojumā. „Federācija konsultējas ar UEFA par turpmāko rīcību, lēmums tiks pieņemts pēc tam. Klubi un cietas iesaistītās puses sazināsies piektdien, lai apspriestu šī lēmuma sekas.”

KVNB paziņojumā uzsvērts, ka valsts augstākās līgas „Eredivisie” sezona vēl nav formāli atcelta, ņemot vērā finansiālos sarežģījumus pandēmijas laikā.

Nīderlandes mediji vēsta, ka vēl nav pieņemts lēmums par to, kā tiks pielikts punkts sezonai – vai tiks kronēti čempioni, noteikts vietu sadalījums, vai notiks komandu izkrišana/pacelšanās un kā tiks sadalītas Eirokausu ceļazīmes nākamajai sezonai.

Iepriekš UEFA bija sniegusi stingras rekomendācijas savām dalībvalstīm futbola sezonu neatcelt, bet gan censties izspēlēt līdz galam, kaut vai ievelkot sezonu vasarā. Šodien UEFA noturēja konferences zvanu ar visu 55 dalībvalstu pārstāvjiem, pēc kura UEFA mājaslapā bija izvietots paziņojums, kas mīkstināja iepriekšējo nostāju, proti, norādīts, ka UEFA apzinās gadījumus, ka sezonu atsevišķās valstīs nebūs iespējams pabeigt. UEFA sola izstrādāt vadlīnijas, kā šādos gadījumos rīkoties ar vietu noteikšanu un klubu pārvietošanos starp līgām.

„Eredivisie” līderpozīcijās sezonās pārtraukšanas brīdī atradās Amsterdamas „Ajax”, kurai gan ir tieši tāds punktu skaits kā AZ, kamēr trešajā vietā bija „Feyenoord”, atpaliekot par sešiem punktiem. Nīderlandes mediji kā ticamu scenāriju piesauc visu komandu palikšanu augstākajā līgā, kurai nākamajā sezonā klāt nāktu divas pirmās līgas spēcīgākās komandas, palielinot „Eredivisie” komandu skaitu līdz 20.

Jāatgādina, ka jau iepriekš par lēmumu nepabeigt sezonu lēma Beļģijā.

Saskaņā ar šodien atjaunoto Pasaules veselības organizācijas ziņojumu, Nīderlandē konstatēti 33 405 Covid-19 saslimšanas gadījumi, bet nāves gadījumu skaits sasniedzis 3751.

Izmantotie resursi:
https://www.vi.nl/nieuws/knvb-beves...
https://www.vi.nl/nieuws/seizoen-be...
KNVB to consult UEFA before confirming...
https://www.uefa.com/insideuefa/new...

     [+] [-]

, 2020-04-21 23:30, pirms 3 mēnešiem
Pirms šīs sezonas bija paredzēts tā, ja šosezon ČL uzvarētu klubs, kurš caur savu nacionālo čempionātu butu izcīnījis ceļazīmi uz ČL grupu turnīru, tad ceļazīmi uz nākošas sezonas ČL grupu turnīru izcīnītu arī Nīderlandes čempionvienība.

  +1 [+] [-]

, 2020-04-21 23:35, pirms 3 mēnešiem
UEFA varēs kratīt pirkstu, jo viņi tak bļāva, ka neļaus nedaspēlēt līdz galam

  +2 [+] [-]

, 2020-04-21 23:43, pirms 3 mēnešiem
futene sāk klapēties ciet līdz rudenim...
par hallēm var vispār aizmirst, ka kaut kas notiks tipa hokeja vai basketa!

     [+] [-]

, 2020-04-21 23:52, pirms 3 mēnešiem
Interesanti, ka AZ Alkmaar šosezon abās Eredivisie spēlēs pieveica Ajax. Tas tika paveikts pirmo reizi AZ kluba vēsturē. Nīderlandē pirmais kritērijs pie vienāda punktu skaita ir vārtu starpība. Tā labāka ir Ajax.

Ielikšu linku uz vienu rakstu angļu valodā, kur ir taktiskā analīze, kāpēc AZ šosezon pieveica Ajax: https://footballbh.net/2020/04/21/e...

     [+] [-]

, 2020-04-22 00:00, pirms 3 mēnešiem
Rudenim?
Bundeslīga atsāksies 9. maijā izskatās pie tukšām tribīnēm. Kur šiem problēma ir to pašu realizēt. Ministrs laikam uz karstām pēdām lēmumu pieņēma. Tas tak nav nopietni..

     [+] [-]

, 2020-04-22 01:09, pirms 3 mēnešiem
neviens neko nezin,varbut astonkajis zinas,ja nebus tad nosausim

     [+] [-]

, 2020-04-22 15:40, pirms 3 mēnešiem
zaipis rakstīja: futene sāk klapēties ciet līdz rudenim...
par hallēm var vispār aizmirst, ka kaut kas notiks tipa hokeja vai basketa!
Un tu par to raksti tā, it ka no sirds par to priecātos! Vairākārt esmu ievērojis šeit, ka tieši tādi komentāri visvairāk iet uz URĀ! Interesanti, par ko tas liecina, lielakā daļa grib labprātīgu mūžīgu karantīnu, bez izklaidēm un sporta?

     [+] [-]

, 2020-04-22 15:47, pirms 3 mēnešiem
Matlss rakstīja: Rudenim?
Bundeslīga atsāksies 9. maijā izskatās pie tukšām tribīnēm. Kur šiem problēma ir to pašu realizēt. Ministrs laikam uz karstām pēdām lēmumu pieņēma. Tas tak nav nopietni..
Ir nopietni, visiem PO BARABANU, visi samierinās un priecājas par to, ka vispār nekas nebūs tuvākajos gados! Galvenais ir glābt pec iespējas vairāk vecu frīku, bet mēs visu pacietīsim tik ilgi, cik vajadzēs, lai vēlāk varētu izbaudīt mirkli, kad 100 gadīgu opi, kuru atveda no reanimācijas, kopā ar slimnīcas koiku, jo nedrīkstēja to kustināt, beidzot varēsim barot ar vislētāko manno putru no karotes, jo nekam citam tuvāko mēnešu laika naudiņas nepietiks

     [+] [-]

, 2020-04-22 17:00, pirms 3 mēnešiem
asteus rakstīja: Un tu par to raksti tā, it ka no sirds par to priecātos! Vairākārt esmu ievērojis šeit, ka tieši tādi komentāri visvairāk iet uz URĀ! Interesanti, par ko tas liecina, lielakā daļa grib labprātīgu mūžīgu karantīnu, bez izklaidēm un sporta?
vienkārši pieņemu situāciju, ka nav un nebūs kādu laiku. man kaut kā pro sports nav pirmajā vietā, arī otrajā un trešajā nebūs u.t.t.
bet prieks, ka tādi dīkdieņi kā Tjoma besas, kuriem sēžot uz pabalstiem, dzerot mīzalus un ēdot cūku pa TV kasti jāskatās vecie ģinamo ieraksti no sirds