Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:120, Did:0, useCase: 0

Rūnijs: "Sezona var ievilkties līdz 2020. gada beigām, bet tas būs godīgi"

Andrejs Siliņš

Rūnijs: "Sezona var ievilkties līdz 2020. gada beigām, bet tas būs godīgi"
Veins Rūnijs. Foto: PA Images / Scanpix

Ilggadējais Anglijas izlases uzbrucējs Veins Rūnijs, kurš šajā sezonā pārstāv Anglijas Čempionāta jeb pēc spēka otrās līgas klubu "Derby County", norādījis, ka ir taisnīgi lemts par futbola sezonas pabeigšanu, taču visupirms jāierobežo koronavīrusa pandēmija.

"Pasaule cīnās ar kaut ko nopietnu un mums futbolā nebūtu jābūt atšķirīgiem no pārējās populācijas. Futbols, īpaši Lielbritānijā, ir pirmā doma cilvēkiem no rīta, bet tagad tam jāieņem aizmugurējais sēdeklis. Šī krīze ir daudz lielāka par mūsu spēli. Vienīgais, kas pietrūka pagājušās nedēļas Futbola asociācijas paziņojumā, ir - katram klubam vajadzētu likt spēlētājiem atrasties mājās un neriskēt ne ar vienu, nevis atstāt šo lēmumu katra kluba ziņā. To es būtu vēlējies redzēt," rakstīja Rūnijs.

"Citādā ziņā mēs tagad zinām, kur virzāmies. Futbola asociācija palīdzēja tikt skaidrībā, ka līgas sezona tiks pabeigta un tas ir godīgi. "Liverpool" izcīnīs Premjerlīgas titulu. Viņi spēlējuši fantastiski, ieguldījuši tik daudz darba. Viņi ir pelnījuši šo titulu. Varat iedomāties, ka 30 gadus esat to gaidījuši, bet tad tas tiktu atņemts šādā veidā? Pieņemts pareizais lēmums," turpināja Rūnijs.

"Šis būs pareizs lēmums arī, noskaidrojot tos, kuri izkrīt un kuri paceļas no Čempionāta, kā arī sadalot vietas Čempionu līgā. Šie ir nozīmīgi jautājumi iesaistītajiem klubiem, tāpēc domāju, ka notiktu juridiskas cīņas, ja sezonu tā vienkārši izbeigtu. Taisnīgi ir pabeigt šo sezonu, pat ja tas mums liks zaudēt nākamo sezonu," sacīja Rūnijs, kura pārstāvētā "Derby County" šobrīd ieņem 12. vietu 24 komandu konkurencē, taču no sešinieka, kas turpinās cīņu par vietu Premjerlīgā, atpaliek vien piecus punktus. Vēl jāaizvada deviņas spēles.

"Mani nepārsteigtu, ja šīs sezonas pabeigšana ievilksies līdz 2020. gada beigām. Futbols, tāpat kā jebkura cita industrija, šobrīd ir nezināmā teritorijā. Arī tam jāklausa padomi un jāveic visi nepieciešamie piesardzības pasākumi. Manuprāt, tas izslēdz iespēju pabeigt sezonu bez skatītājiem," skaidroja pieredzējušais futbolists. "Ja spēlē bez skatītājiem, spēļu aizvadīšana tik un tā prasa savest kopā lielu cilvēku pulku. Klāt stadionos jābūt ambulancēm, mediķiem, ārstiem. Bez viņiem nevar. Arī policija varētu būt nepieciešama. Kāpēc viņus nodarbināt futbola spēlēs šajā krīzē, kad viņu atrašanās citur ir daudz svarīgāka? Es nejustos ērti, aizvadot spēli un zinot, ka citur atrodas no koronavīrusa mirstoši vai ļoti slimi cilvēki, bet mēs no frontes līnijas noņemam viņiem vajadzīgo palīdzību."

Izmantotie resursi:
https://www.thetimes.co.uk/