Layout: current: getContentLayoutLoad (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayoutLoad (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:120, Did:0, useCase: 0

Premjerlīgas testos konstatēti seši Covid-19 saslimšanas gadījumi

Rolands Eliņš

Premjerlīgas testos konstatēti seši Covid-19 saslimšanas gadījumi
Foto: PA/Scanpix

Anglijas Premjerlīga pirms kopējo treniņu atsākšanas veica koronavīrusa pārbaudes. Tajās piedalījās 19 no 20 klubiem, kopumā pārbaudot 748 personas, no kurām seši testi bija pozitīvi.

Līgas organizētajās pārbaudēs piedalījās 19 no 20 klubiem. Viens atlikušais klubs testus veica šodien, attiecīgi dati par to tiks iekļauti nākamajā ziņojumā, kas plānots sestdien. Visas saslimušās personas nākamās septiņas dienas ievēros pašizolāciju, rakstīts Premjerlīgas paziņojumā.

Sešu ar Covid-19 saslimušo personu gadījumā Premjerlīgā norāda, ka neizpaudīs ne viņu vārdus, ne klubu piederību, ne arī statusu savā klubā, proti, nav zināms, vai viņi ir spēlētāji vai klubu darbinieki. Zināms gan, ka vakar un aizvakar veiktajos testos konstatētie seši saslimšanas gadījumi ir no trim komandām.

Katram Premjerlīgas klubam bija dota iespēja veikt testus līdz 40 cilvēkiem, un ne visi klubi šo iespēju izmantoja maksimāli. Anglijas Premjerlīgas klubi šobrīd ir saņēmuši atļauju atsākt kopīgos treniņus, kuros nav fiziska kontakta un tiek ievēroti citi karantīnas noteikumi. Premjerlīgā tiek cerēts uz 12. jūniju kā sezonas atsākšanās datumu, taču britu mediji vēsta, ka pastāv bažas par šī scenārija piepildīšanos.

Jāpiemin, ka jau iepriekš vairāki Premjerlīgas spēlētāji pauduši rezervētu viedokli par plānoto sezonas atsākšanos, aicinot novērtēt mediķu rekomendācijas un rūpes par spēlētāju drošību. Šodien „Watford” kapteinis Trojs Dīnijs publiski pavēstīja, ka neatgriezīsies komandas treniņos, jo satraucas par savas ģimenes drošību pandēmijas laikā – viņa ģimenē ir mazulis, kuram ir elpošanas problēmas, un Dīnijs nevēlas darīt neko, kas palielinātu viņa veselības risku. „Watford” vadība apliecinājusi, ka treniņos piedalīsies tikai tie, kuri paši to vēlēsies, un kluba vadība to no saviem futbolistiem nepieprasa.

Izmantotie resursi:
https://www.bbc.com/sport/football/...