Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:269, Did:0, useCase: 0

Jaunā florbola sezona sola izmaiņas spēku samēros

Dāvis Dedumets
Dāvis Dedumets

Jaunā florbola sezona sola izmaiņas spēku samēros
Ulbrokas komanda starpsezonu pārlaidusi bez būtiskiem "satricinājumiem" un pieskaitāmi favorītiem arī šosezon
Foto: Ritvars Raits, floorball.lv

Jau piektdienas vakarā starts tiks dots jaunajai Elvi florbola līgas sezonai, kurā pēc vairāku gadu pārtraukuma atkal piedalīsies arī komanda no Igaunijas.

Bez galvaspilsētas
Jau daudzus gadus Latvijas spēcīgākajā florbola līgā vīriešiem liels sāpju bērns bijis galvaspilsētas klubu stāvoklis. Ja FK "Rīga" konstanti spēlēja Electrum OC, tad Rīgas "Rockets" allaž mētājās starp šo zāli, Oskara Kalpaka Tautas daiļamatniecības pamatskolas zāli un ik pa laikam devās spēlēt arī uz Spuņciemu. Tā rezultātā neizbrīna, ka abām galvaspilsētas komandām bija ļoti grūti cīnīties par līdzjutēju piesaisti. Diemžēl starpsezonu periodā aina kļuvusi vien sliktāka. FK "Rīga" klubs pērn palika pēdējā vietā un nolēma kluba pārstāvniecību likvidēt.

Savukārt "Rockets", kas pērn pēdējā brīdī spēka nokārtot saistības ar Latvijas Florbola savienību, lai varētu piedalīties sacensībās. Starts aizgāja uz urrā un tika izcīnīta viena uzvara pēc otras. Turpinājums gan nebija tik sekmīgs un regulārās sezonas izskaņā nācās cīnīties par iekļūšanu izslēgšanas turnīrā. Ar septīto vietu bija gana, lai varētu uzspēlēt arī play-off, kur tika parādīti zobi vēlākajiem čempioniem "Triobet/Ulbroka", taču līdz augstākiem plauktiem aizsniegties neizdevās. Starpsezonu periodā klubs savā iespējami labākajā sastāvā vēl uzspēlēja starptautiskajā florbola turnīrā "Unihoc Riga Cup", lai pēc tam vadošie spēlētāji izklīstu kur nu kurais, bet "raķetes" jauno sezonu aizvadīs Latvijas čempionāta 1.līgā.

Tā rezultātā šosezon vīriešu virslīgā nebūs neviena galvaspilsētās komanda. Līdzjutējiem, kuriem gribēsies redzēt augstākā līmeņa florbolu, nāksies doties uz Ulbroku vai Ķekavu, kur bāzēsies tuvākās Elvi florbola līgas komandas.

Ar diviem klubiem - debitantiem
Vietas tukšas gan nepaliks. Pērnās sezonas 1. līgas čempioni "RSU/Babīte" sākotnēji solījās apsvērt domu par spēlēšanu spēcīgāko komandu pulkā, tomēr beigās tika pieņemts lēmums palikt vēl vismaz uz sezonu otrajā ešelonā. Savukārt 1.līgas vicečempionu FK "JeNo" kandidatūra īsti nemaz netika izskatīta, jo jelgavniekiem nav savas jauniešu piramīdas, kas ir viens no obligātajiem kritērijiem, lai varētu iegūt tiesības startēt virslīgā. Kā nākamie rindā bija "Ogres vilki", kuri pērn beidzot spēja pārvarēt pusfināla barjeru, aizspēlējoties līdz bronzas godalgām 1.līgā. Ar to izrādījās pietiekami, lai saņemtu Latvijas Florbola savienības atļauju startēt virslīgā. Par komandas varēšanu pašlaik ir grūti spriest, jo sastāvs saglabāts praktiski tāds pats ar kādu tika spēlēts līmeni zemāk. Pirms vairākiem gadiem Jelgavas komanda kā 1.līgas trešais labākais klubs nolēma izmēģināt spēkus virslīgā un kļuva par pamatīgiem peramajiem zēniem. Gribētos ticēt, ka ogrēnieši spēs izrādīt nopietnāku pretestību.

Vēl lielāks nezināmais ir komanda no Igaunijas pilsētas Tartu – pērnās sezonas mūsu ziemeļu kaimiņvalsts čempionvienība "EMU SK" ar diviem Latvijas florbolistiem – rēzeknieti Maksimu Terehovu un valcēnieti Jāni Tolmani ierindā. Tāpat komandā zināmākie spēlētāji varētu būt Krievijas izlases spēlētāji Pāvels Semjonovs un Romāns Družiņinskis, kuri iepriekš jau spēlējuši Latvijas čempionātā. Iespējams, varēsim atkal baudīt Družiņinska finta prasmes. Par vietējiem igauņu florbolistiem informācija ir mazāk sevišķi tādēļ, ka pagājušajā nedēļā notikušajā Triju nāciju turnīrā Kocēnos Igaunijas izlasē netika iekļauts neviens EMU SK florbolists.

Iespējami spēku sadales pārkārtojumi
Pārējās desmit komandas būs jau iepriekš iepazītās. Titulu aizstāvēt centīsies "Betsafe/Ulbroka", kuras nosaukumā vienu totalizatora kantori nomainījis cits. Starpsezonu periodā sastāvs nav cietis būtiskus zaudējumus un ulbrokieši varētu būt starp galvenajiem favorītiem arī šosezon. Prom devies Artūrs Jurševskis, bet vietā iegūti Kārlis Vitkovskis un Rolands Kovaļevskis, turklāt pēc ilgāka pārtraukuma laukumā plāno atgriezites Ainārs Juškēvičs. Pērn finālā viņi tika galā ar "Lielvārde/FatPipe", kuri šosezon savās rindās iepludinājuši virkni gados jaunu florbolistu no saviem apcirkņiem, kā rezultātā par komandas varēšanu pašlaik ir grūti spriest. Starp vadošajiem "vardes" gan būs pilnīgi noteikti.

Sastāvu ne vien saglabājuši, bet pat pastiprinājuši ir Stalbes "Pārgauja", kas pērn izcīnīja vēsturiskas bronzas medaļas. Tas liek arī šo Vidzemes komandu pieskaitīt favorītiem, taču skaidrs, ka pēc tik sekmīgas sezonas parūpēties par līdzīgu panākumu būs divtik sarežģīti.

"FBK Valmiera" vadošos spēlētājus spējusi nosargāt. Sezonu izlaidīs komandas nomināli otrais vārtu vīrs Kārlis Pops, kurš pievērsies mācībām. Taču viņam atrasts ļoti cienījams aizstājējs – Latvijas izlases kandidāts Kristiāns Ķīlis. Praktiski visu sezonu nāksies iztikt bez Inta Vilka, taču viņu plānots aizstāt ar talantīgo Arniju Kuratņiku.

Pērn neveiksmīga sezona izvērtās Cēsu "Lekringam", kuram nācās beigt sezonu jau ceturtdaļfinālā. Starpsezonu periodā karjeru noslēdza Andris Malkavs, kurš kļuvis par treneri, savukārt uz Šveici prom devās Andris Rajeckis, bet Olafs Zvīnis atgriezās Stalbē. Kā potenciāli aizvietotāji atrasti Lauris Zaicevs un Kaspars Lisovskis, bet arvien vairāk sastāvā plānots iespēlēt savus jaunos spēlētājus.

Kocēnu "Rubenē" atgriezies Mārtiņš Zelčs, kurš spilgti atgriezās virslīgā pēc vienas sezonas pārtraukuma. Tomēr prom devies Kurtatņiks un arī talantīgais Muižnieks. Tā rezultātā viens no titulētākajiem klubiem drīzāk būs pieskaitāms tiem, kas cīnīsies par astotnieku, nevis godalgotajām vietām.

Grūta sezona solās būt Liepājas "Kuršiem". Uz Valmieru devies vārtsargs Ķīlis, bet uz Ulbroku – uzbrukuma līderis Rolands Kovaļevskis. Kaspars Klamers turpina atgūties no savainojuma, bet nevajadzīgais Oskars Bergmanis karjeru turpinās Talsos. Kā aizstājēji atrasti vietējā sistēmā izaudzinātie 2001. un 2002. gadā dzimušie florbolisti, kā arī Jānis Zukulis no Latvijas čempionāta 2. līgas. Iekļūšana labāko astotniekā pašlaik izskatās pēc ļoti grūti sasniedzama rezultāta.

Pretējās krāsās sezona krāsojas salīdzinoši netālajos Talsos, kur atgriežas tādi spēlētāji kā Artis Raitums, Toms Bitmanis, Jānis Klestrovs un Madars Plepis, kā arī tiks iespēlēti vairāki jaunie florbolisti. Vismaz sezonas sākumā ar komandu nebūs Pēteris Freimanis un uz nenoteiktu laiku karjerai daudzpunkti licis Deivids Barkovskis, bet visi pārējie vadošie spēlētāji ir ierindā, kā rezultātā labāko astotnieks jaunajā sezonā uzskatāms par minimālo soli.

Astotniekā noteikti vajadzētu iekļūt arī "Ķekavai". Komandu pametuši divi no vadošajiem jaunajiem spēlētājiem, Renātam Deginam pārceļoties uz Šveici, bet Ralfam Orstem – uz Somiju. Pārējie vadošie spēki ir saglabāti, turklāt komandas rindas pastiprinājuši astoņi (!) nu jau bijušie "Rockets" florbolisti, mājās atgriezīsies arī Jānis Bramanis un Gints Klēģers un komanda jaunajā sezonā būtu pieskaitāma medaļu pretendentēm.

Grūti spriest par FK "Bauska" varēšanu. Sastāvu izdevies saglabāt praktiski nemainīgu. Uz Nīderlandi pārcēlies Valdis Vāvers, bet pirms pašas sezonas sākuma krustenisko saišu savainojumā iedzīvojies Jānis Akmentiņš, kuram sezona noslēgusies priekšlaicīgi. Jautājums – cik regulāri laukumā dosies pārējie potenciālie līderi, jo labākajā sastāvā "uz papīra" komanda neizskatās slikti. Lai pastiprinātu konkurenci, sastāvā iekļauti arī pieci no vadošajiem "Mēmele/Code" spēlētājiem, kas cīnījās 2.līgā.

Autora prognoze par komandu rezultātiem regulārajā sezonā:
1. "Betsafe/Ulbroka"
2. "Lielvārde"
3. "Ķekava"
4. "Pārgauja"
5. "Talsu NSS/Krauzers"
6. "Lekrings"
7. "EMU SK"
8. "FBK Valmiera"
9. "Rubene"
10. "FK Bauska"
11. "Kurši"
12. "Ogres vilki"

Atgriežas Juškēvičs, Akulovs un Raitums, prom Jansons, Malkavs un Dāle
Pēc īsāka vai ilgāka laika posma Latvijas spēcīgākajā florbola līgā spēlēt atsāks vairāki no visu laiku labākajiem punktu guvējiem. Pēc divu sezonu izlaišanas laukumā nolēmis atgriezties Ainārs Juškēvičs, kurš spēlēs valsts čempionvienībā. Ar 1011 (615+396) viņš ir visu laiku ceturtais rezultatīvākais spēlētājs. Vienu sezonu bez vadošā valsts florbola izticis Ēriks Akulovs, kurš gan karjeru nebija pārtraucis, bet gan spēlētāja 1.līgā. Viņš pievienojies "Ķekavai" un noteikti uzlabos savus savāktos 669 (365+304) punktus. Savukārt Artis Raitums Latvijas virslīgā atgriežas pēc četru gadu pārtraukuma, kas bija saistīts ar spēlēšanu Somijā. Potenciālais Talsu kluba līderis ar 524 (285+239) punktiem visu laiku rezultatīvāko spēlētāju sarakstā atrodas 22.vietā un ir tikai laika jautājums, kad viņš iekļūs starp 20 labākajiem.

Vienlaikus virslīga paliek bez trim TOP-20 spēlētājiem. Jānis Jansons ar 1077 (568+509) punktiem nav pieņēmis nevienu "bildinājumu" no virslīgas komandām (kaut gan tādi esot bijuši) un karjeru plāno turpināt dzimtās Rojas komandas sastāvā 1. līgā. Andris Malkavs ar 816 (416+400) punktiem ir sestais visu laiku rezultatīvākais un pie šādas punktu summas arī paliks, jo nolēmis nūju kārt uz nagliņas, kļūstot par Cēsu kluba galveno treneri. Visbeidzot, Alvis Dāle, kuram izdevies tikt pie 563 (343+220) vismaz uz vienu sezonu pazudis no vadošās Latvijas florbola līgas, jo nolēmis pievienoties jaunizveidotajam FBK SĀC, lai spēlētu 1. līgas čempionātā.

  -2 [+] [-]

, 2017-09-14 11:32, pirms 2 gadiem
1. "Betsafe/Ulbroka"
2. "Lielvārde"
3. "Ķekava"
4. "Lekrings"
5. "Pārgauja"
6. "Talsu NSS/Krauzers"
7. "FBK Valmiera"
8. "Rubene"
9. "EMU SK"
10. "Kurši"
11. "FK Bauska"
12. "Ogres vilki"

Mana prognoze.

     [+] [-]

, 2017-09-14 11:36, pirms 2 gadiem
Kaut kā liekas, ka pārāk augstu tiek novērtēta Lielvārde un pa zemu Valmiera. Igauņi astotniekā?? Nezinu nezinu

     [+] [-]

, 2017-09-14 12:52, pirms 2 gadiem
Ķekava un Talsi būs daudz stiprāki, Ķekavai prognozēju medaļas.
Ogri visi pērs tāpat kā Jeno, kad šie bija virslīgā.

  +1 [+] [-]

, 2017-09-14 17:49, pirms 2 gadiem
Gūža rakstīja: Ķekava un Talsi būs daudz stiprāki, Ķekavai prognozēju medaļas.
Ogri visi pērs tāpat kā Jeno, kad šie bija virslīgā.
Drizāk Talsi medaļās, Ķekava ne augstāk par 5., ne jau uz Ķekavu izlases maiņa aizgāja. Tīri subjektīvi.