Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:269, Did:0, useCase: 0

Apdraudēts Elvi florbola līgas sezonas sākums, klubi atsakās veikt Covid -19 testus

Jānis Celmiņš

Vairāki Latvijas florbola klubi atteikušies pildīt Latvijas Florbola savienības (LFS) valdes pieņemtos noteikumus Covid-19 izplatības mazināšanai, atsakoties pirms čempionāta sākuma veikt obligātu, vienreizēju Covid -19 testu visiem licencētajiem spēlētājiem, pārstāvjiem un personālam.

5. septembra LFS valdes sēdē tās dalībnieki vienojās par nepieciešamajām izmaiņām noteikumu projekta tekstā un tas tika pieņemts vienbalsīgā balsojumā. Noteikumos atrunātas prasības spēļu norises gaitai, spēļu zāļu iekārtojumam un stāvoklim, spēlētāju un pārstāvju testēšanai, maksimāli pieļaujamajam skatītāju skaitam un izvietojumam, kā arī citiem ar Covid-19 saistītiem jautājumiem.

Noteikumi paredz pirms čempionāta sākuma veikt obligātu, vienreizēju Covid-19 testu visiem licencētajiem spēlētājiem, pārstāvjiem un personālam. Spēles laikā starp periodiem nenotiks ierastā komandu mainīšanās laukuma pusēm. Pirms un pēc spēles komandu spēlētāji, tiesneši un personāls nesarokosies.

Jau rīt paredzēta čempionāta atklāšanas spēle, kurā jātiekas aizvadītā gada regulārā čempionāta līderēm “Oxdog Ulbroka” un “Lekrings”. Šobrīd nav skaidrs, vai šī spēle notiks, jo abas tās dalībnieces atsakās pildīt LFS valdes pieņemtos noteikumus, kas paredz spēlētāju testēšanu. Šobrīd pret testa veikšanu ir vēl četras komandas – “Bauska”, “Irlava/Avant”, SK “Pārgauja” un “RTU/Rockets”, bet “Ķekava” nav sniegusi nekādu atbildi, portālu Sportacentrs.com informēja LFS prezidents Ilvis Pētersons.

Noteikumi paredz, ka testi jāveic ar tādu aprēķinu, lai federācijai ne vēlāk kā 36 stundas pirms pirmās spēles varētu nosūtīt aizpildītu un parakstītu Apliecinājuma veidlapu.

LFS valdes sēdē piedalījās arī Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas priekšsēdētājs Sandis Riekstiņš. Līdzīgi kā valdes sēdē, arī šodien sarunā ar portālu Sportacentrs.com viņš pauda atbalstu LFS vēlmei strikti sakārtot šos jautājumus. “Šī ir kolektīvā atbildība. Jānis Lielvārdē ir atbildīgs par Juri Liepājā, viss vienkārši. Sākam čempionātu no baltas lapas. Dzirdēju, ka vairākiem spēlētājiem ir bažas, ka pozitīva testa gadījumā viņi nevarēs strādāt. Tas ir absurdi, šajā gadījumā tiek apdraudēti ne tikai darba kolēģi, ģimene, bet arī komandas biedri un pretinieki. Manuprāt, tā ir dīvaina loģika. Ja neesi gatavs veikt testu, nespēlē,” sarunā ar portālu Sportacentrs.com pauž Riekstiņš.

“Neviens neapšauba, ka testu veikt ir vienkārši, taču valstī noteiktie ierobežojumi šādu komandu testēšanu nepieprasa. Gan pašvaldībā, gan sporta klubā darbojas noteikumi, kurus esam parakstījuši un ņemam vērā. Noteikumi paredz, ka apliecinājumi jāiesniedz 36 stundas pirms pirmās spēles, taču dažas komandas testus veica pirmdien vai otrdien… Vai tas garantē, ka līdz pirmajai spēlei visi būs veseli,” vaicā “Oxdog Ulbroka” komandas treneris Andris Pīlups. Viņš norāda arī uz steigu, kādā šie noteikumi pieņemti. “Es uzskatu, ka bija jābūt diskusijai, nevis vienpersoniski pieņemtam lēmumam LFS valdē.”

“Sākotnēji lēmumā tika teikts, ka testi būs jāveic arī jaunatnes čempionāta spēlētājiem, taču beigās šis punkts pazuda. Es nespēju iedomāties, kā es kā treneris un organizators varētu šo atrisināt. Cik vecāki, tik viedokļi. Nianšu ir ļoti daudz, negribu piesaukt datu aizsardzības likumu. Neredzu jēgu darīt lietas, ko nav jēgas darīt. Šie testi neko negarantē,” uzskata Pīlups, norādot, ka uz rīt paredzēto spēli Ulbrokā viņa vadītā komanda ieradīsies, tālākais jau atkarīgs no iesaistīto pušu viedokļiem.

“Sports ir brīvprātīga padarīšana! Ja ir kopēji noteikumi, kurus izstrādājusi Florbola savienība, tad klubiem tas jāņem vērā. Konkrētā federācija šo visu dara ar domu pasargāt apkārtējos, domāju, ka neviens no mums nevēlas piedzīvot to, kas šobrīd notiek daudzās Latīņamerikas valstīs,” īss savos komentārā ir Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) prezidents Einars Fogelis, izceļot labo piemēru – Latvijas Hokeja federāciju, kura noteica, ka visām Optibet Hokeja līgas komandu spēlētājiem jāveic testi, un tas tika izdarīts.

Runājot par jauniešiem un viņu vecāku nevēlēšanos veikt testus savām atvasēm, viņš atgādina, ka neviens nav aizliedzis bērniem pulcēties, taču ar noteikumu, ka viņi neapdraud apkārtējos.

LFS valde šovakar pulcēsies uz ārkārtas sēdi, kurā kaut kas var mainīties (čempionāta sākums atlikts), taču Ilvis Pētersons norāda, ka nekādas atlaides pieļautas netiks un čempionātu uzsākt varēs tikai tās komandas, kuras būs izpildījušas augstāk minētos noteikumus.

1 2 43 komentāri

  +1 [+] [-]

, 2020-09-11 16:43, pirms 2 nedēļām
atmarozi - jāklapē ciet tā pamuļķu bumbiņas dzenāšana!!

  +5 [+] [-]

, 2020-09-11 16:46, pirms 2 nedēļām
Ko tiem auniem gruti, testu uztaisit?
Slēpts komentārs: KevinDurant#35

  +2 [+] [-]

, 2020-09-11 16:52, pirms 2 nedēļām
Pareizi darīts..vismaz kādam vēl vesalais saprāts palicis

  -3 [+] [-]

, 2020-09-11 16:53, pirms 2 nedēļām
"Dzirdēju, ka vairākiem spēlētājiem ir bažas, ka pozitīva testa gadījumā viņi nevarēs strādāt."

Lol, tāda ir tā mentalitāte - galvenais kas man, par citiem man nospļauties. No otras puses ārprāts kādā situācijā ir daudzi Latvijas iedzīvotāji - nevar atļauties vai darbi neļauj 2 nedēļas no mājām strādāt. Valsts arī knapi atbalsta.

  +8 [+] [-]

, 2020-09-11 16:54, pirms 2 nedēļām
Kur var būt tādi muļķi, nekas NEGARANTĒ ka nesaslimsi, bet šāda testēšana samazina risku un jebkura cilvēka pienākums šādā situācijā ir samazināt risku līdz minimumam. Jā tu vari uztaisīt testu un vakarā saslimt, bet būs iespējams tādi kas jau tagad ir slimi un nepalaidīs neko tālāk, jo tiks novilkta diena,līnija kad viņiem ir šis negatīvais tests un nav jāmin kurā dienā tad viņš saslima. Visi baidās testēties tā kā tas būtu kaut kas šausmīgs, piedodiet bet tā ir pilnīgi nekaitīga un viegla lieta, kur nav pat nekas nepatīkams.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2020-09-11 17:20, pirms 2 nedēļām
varenais_eksperts rakstīja: "Dzirdēju, ka vairākiem spēlētājiem ir bažas, ka pozitīva testa gadījumā viņi nevarēs strādāt."

Lol, tāda ir tā mentalitāte - galvenais kas man, par citiem man nospļauties. No otras puses ārprāts kādā situācijā ir daudzi Latvijas iedzīvotāji - nevar atļauties vai darbi neļauj 2 nedēļas no mājām strādāt. Valsts arī knapi atbalsta.
Lasot kādu tavu "pārgudro" komentāru..ausīs nepārtraukti skan dziesma..daudz zābaku par manu zemi staigā..daudz zābaku par manu zemi staigā

  +6 [+] [-]

, 2020-09-11 17:21, pirms 2 nedēļām
ko tieši vēlas panākt šīs komandas, kuras atsakās veikt testu?

  -1 [+] [-]

, 2020-09-11 17:29, pirms 2 nedēļām
hewlet rakstīja: Kur var būt tādi muļķi, nekas NEGARANTĒ ka nesaslimsi, bet šāda testēšana samazina risku un jebkura cilvēka pienākums šādā situācijā ir samazināt risku līdz minimumam. Jā tu vari uztaisīt testu un vakarā saslimt, bet būs iespējams tādi kas jau tagad ir slimi un nepalaidīs neko tālāk, jo tiks novilkta diena,līnija kad viņiem ir šis negatīvais tests un nav jāmin kurā dienā tad viņš saslima. Visi baidās testēties tā kā tas būtu kaut kas šausmīgs, piedodiet bet tā ir pilnīgi nekaitīga un viegla lieta, kur nav pat nekas nepatīkams.
Aha , cik patīkami , ka nāsis dziļi bāž '"kociņu"
Tad jau .tev patīk , ka ne to vien bāž caurumos

  +3 [+] [-]

, 2020-09-11 17:32, pirms 2 nedēļām
Maikl30 rakstīja: Ko tiem auniem gruti, testu uztaisit?
Ne visiem gribas piedalīties Geitsa un PVO lohatron akcijā...

  -1 [+] [-]

, 2020-09-11 17:32, pirms 2 nedēļām
comon88 rakstīja: Aha , cik patīkami , ka nāsis dziļi bāž '"kociņu"
Tad jau .tev patīk , ka ne to vien bāž caurumos
Nekad trakāks kā auss tīrīšana ar kociņu, maksimums viena asara un viss beidzies. Pamatīgi pārspīlēts pasākums, tā testēšana.

  +2 [+] [-]

, 2020-09-11 17:42, pirms 2 nedēļām
Pilnīgi saprotami, kapēc vesalam cilvēkam jāiet testēties uz iestādi, kur iet iespējams saslimuši cilvēki!?
Izklausās pēc principa lietas, tikai loģiski, pirms nākamās sezonas liks uz sifilisu parbaudities, ari lipīgs! 😂😂😂

     [+] [-]

, 2020-09-11 17:48, pirms 2 nedēļām
Kovidzombiji saspiedušies ar saviem ierobežojumiem un testiem. Drīz jau uz poda bez testa nevarēs. LT un EE ciparu paceļ uz 25, LV aiztaisa ciet Igauniju. Latvija var Kauns.

     [+] [-]

, 2020-09-11 17:50, pirms 2 nedēļām
KevinDurant#35 rakstīja: tad jau rimi un maximas darbiniekiem pirms katras darba maiņas arī jāveic covid 19 tests. viņi taču var apdraudēt sabiedrību un tuvākos.
'' Veikt obligātu, vienreizēju Covid -19 testu visiem licencētajiem spēlētājiem, pārstāvjiem un personālam.'' Īpaši apdāvinātam - uzsvars uz vārdu ''vienreizēju''!

  +1 [+] [-]

, 2020-09-11 17:59, pirms 2 nedēļām
comon88 rakstīja: Aha , cik patīkami , ka nāsis dziļi bāž '"kociņu"
Tad jau .tev patīk , ka ne to vien bāž caurumos
Ak dievs, kāds bērns tu esi. Mammītei jau paraudāji?

  -1 [+] [-]

, 2020-09-11 18:01, pirms 2 nedēļām
raivons rakstīja: Ne visiem gribas piedalīties Geitsa un PVO lohatron akcijā...
del sitadiem pamulkiem, ka Tu un citi, ari ir lielas problemas, virus nav nav, tikai viss paliek sliktak...

  +3 [+] [-]

, 2020-09-11 18:03, pirms 2 nedēļām
Cilvēku aprobežotība, bezatbildība un egoisms dažkārt ir nesaprotama. Baidās, ka nevarēs uz darbu... Dritvaikociņ, vai tie lohi nesaprot, ka laikus konstatēta pārbaude var palīdzēt novērst citu inficēšanos un varbūt pat izglābt kāda dzīvību?! Bet šie tikai par sevi domā. Ja vien tā nav kaut kāda atruna, bet patiesais iemesls ir cits. To gan grūti iedomāties, jo veikt testu taču neprasa ne daudz laika, ne citu sarežģījumu. Varbūt šie pieder pie sazvērestības teoriju piekritējam? 🤣 Dulburu bars! 😡

  +2 [+] [-]

, 2020-09-11 18:05, pirms 2 nedēļām
Jāpiekrīt Pīlipa kungam, šis ir absolūts idiotisms. Kāda jēga no tā vienreizējā testa,ja teorētiski cilvēks var kļūt par nēsātāju uzreiz pēc testa veikšanas. Tas tests pēc būtības šajā gadījumā neko nedod. Bet nu pieļauju, ka valstij statistika jākrāj.

     [+] [-]

, 2020-09-11 18:11, pirms 2 nedēļām
Tad jau pirms iekāpšanas sabiedriskā transportā arī būtu visiem jāveic tests.

     [+] [-]

, 2020-09-11 18:13, pirms 2 nedēļām
Sen jau laiks likt mīksto uz šito stulbumu, labi ir, no kaut kā jāsāk ir. Gan jau, ka beigās viņus piespiedīs, bet vismaz sava attieksme būs parādīta.

  -2 [+] [-]

, 2020-09-11 18:30, pirms 2 nedēļām
Nesaprotu, vai florbolistu vidū tik daudz Gobzema cienītāju? Latvijā ir vieni no striktākajiem noteikumiem, un rezultātu labi redzam - kaimiņvalstīs ir vairākas reizes lielāks saslimušo skaits. Ir krietni labāk pamocīties ar testa veikšanu nekā mocīties ar vīrusa sekām, ja nu kāds saslimst un, nedod Dievs, sākas epidēmija.

     [+] [-]

, 2020-09-11 18:39, pirms 2 nedēļām
Kā viens prezidents teica jo vairāk testu, jo vairāk saslimušo.
Telegraph.uk vēl 30.03.2020 rakstīja par to, ka pašu testu sastāvdaļas satur covid 19 tāpēc arī cilvēkiem bez simptomiem tas esot. Notiek tīrākā manipulācija ar cipariem, kad vajag tie ceļās, kad vajadzēs tad kritīsies. Ārsti visā pasaulē pauž savu sašutumu par absurdajiem drošības pasākumiem, bet masu mēdiji rāda tikai tos kuri iedveš bailes un pauž vajadzīgo viedokli.

     [+] [-]

, 2020-09-11 18:42, pirms 2 nedēļām
Jāatzīst esmu pārsteigts par šo klubu pārstāvju lēmumu.

Likās, ka florbols tuvojas normālu sporta veidu līmenim, bet ar šo dīvaino lēmumu viņi parāda, ka ir amatieru analfabētu līmenī, tipiska Gobzema auditorija ..
COVIDIOTI!

     [+] [-]

, 2020-09-11 18:42, pirms 2 nedēļām
Hokejisti testējas, futbolisti testējas,volejbolisti testējas.
Mīkstiem florbolistiem bail izziet testus. klauni.

     [+] [-]

, 2020-09-11 18:43, pirms 2 nedēļām
Tad kad corona sākās, tad šie bija pirmie kas uzrakstīja uz LFS vēstules, ka atsakās turpināt čempionātu, jo esot ļoti atbildīgi gan pret komandas spēlētājiem gan pret pārējiem. KUR PAZUDA JŪSU ATBILDĪBA? Uzmanības trūkst, vai kas?

  -1 [+] [-]

, 2020-09-11 19:06, pirms 2 nedēļām
1. vilnis sita tūrismu un izklaidi, 2. sitīs sportu, 3. vilnis varbūt tiešī Tevi

  +1 [+] [-]

, 2020-09-11 19:23, pirms 2 nedēļām
hewlet rakstīja: Nekad trakāks kā auss tīrīšana ar kociņu, maksimums viena asara un viss beidzies. Pamatīgi pārspīlēts pasākums, tā testēšana.
Protams tā testēšana ir pārspīlēta. Okey es saprotu , ka visiem slimnīcas darbiniekiem un pacientiem veic, profesionāliem sportistirm ,bet "amatieriem" jau nu nevajadzētu veikt obligāti

  +1 [+] [-]

, 2020-09-11 19:37, pirms 2 nedēļām
Maikl30 rakstīja: del sitadiem pamulkiem, ka Tu un citi, ari ir lielas problemas, virus nav nav, tikai viss paliek sliktak...
Tu pamuļķi, tā korona būs visu tavu dzīvi un tavu bērnu ar. Tie testi nekam neder un uz tādu vakcīnu pret puņķiem vari necerēt.
Ja 300 štukas pa dienu dabūn to ''"koronu" vajadzētu 100 gadus lai visi viņu būtu '"izslimojuši'"
Baudi dzīvi un lien skapja laukā

  -2 [+] [-]

, 2020-09-11 20:21, pirms 2 nedēļām
Kārtībai jābūt. Ja valde tā lēma, tad lēmums ir jāievēro visiem.

  +1 [+] [-]

, 2020-09-11 20:26, pirms 2 nedēļām
O, beidzot mostās! Pareizi, pilnīgi pareizi dara. Cirks ir visa šī "pandēmija".
Cilvēks vairs sportot nedrīkst, jopcik. Uz bāru kost drīkst iet bez testa veikšanas, bet ar sportu nodarboties nedrīkst. Un tad vēl jautā "kur rodas tās sazvērestību teorijas"!

Visa tā slimošana ir testēšanas sistēmas sastāvdaļa. Jo vairāk testēs, jo vairāk "nopīkstēs" pozitīvie. Lietuva tam ir piemērs.
Paskatieties nupat mūsu Graudiņu: viens tests pozitīvs, otrs negatīvs - sorry, bet tas uzreiz ir pierādījums, ka tie testi ir vienkārši "kā pagadās". ...visi šie asimptomātiskie "slimnieki". Vienkārši ignorēt to testēšanu un miers - visi dzīvotu normālu dzīvi.

  -3 [+] [-]

, 2020-09-11 20:45, pirms 2 nedēļām
Limpompo rakstīja: O, beidzot mostās! Pareizi, pilnīgi pareizi dara. Cirks ir visa šī "pandēmija".
Cilvēks vairs sportot nedrīkst, jopcik. Uz bāru kost drīkst iet bez testa veikšanas, bet ar sportu nodarboties nedrīkst. Un tad vēl jautā "kur rodas tās sazvērestību teorijas"!

Visa tā slimošana ir testēšanas sistēmas sastāvdaļa. Jo vairāk testēs, jo vairāk "nopīkstēs" pozitīvie. Lietuva tam ir piemērs.
Paskatieties nupat mūsu Graudiņu: viens tests pozitīvs, otrs negatīvs - sorry, bet tas uzreiz ir pierādījums, ka tie testi ir vienkārši "kā pagadās". ...visi šie asimptomātiskie "slimnieki". Vienkārši ignorēt to testēšanu un miers - visi dzīvotu normālu dzīvi.
Atceļam testēšanu un vīruss pazudīs? Ģeniāli, kā gan mūsu valdība to agrāk nebija iedomājusies.

  -1 [+] [-]

, 2020-09-11 21:09, pirms 2 nedēļām
otins rakstīja: Atceļam testēšanu un vīruss pazudīs? Ģeniāli, kā gan mūsu valdība to agrāk nebija iedomājusies.
Jūsu valdībai ir pie kājas, kādu mūziku pasūtīs tādu arī nospēlēs. Viņu darbs nav domāt.

  -1 [+] [-]

, 2020-09-11 21:25, pirms 2 nedēļām
Pats veicu testu-nepatīkami, bet prasīja burtiski 20-30 sekundes. Neapskaužu hokejistus kas veic testus regulāri,bet te florbolistiem jāveic VIENREIZĒJS tests un viss. WTF? Nu tak izdari un ej mājās. Tests neatklāj vai tu esi zilais, ir caureja, vai esi zadzis pīrādziņus veikalā. Tikai ir vai nav covid. Iespēja, ka būs ir mazliet lielāka, kā vinnēt superbingo. idioti.

Offtop manuprāt jo ātrāk visi izslimos jo ātrāk dzīve būs normālajās sliedēs.

     [+] [-]

, 2020-09-11 21:55, pirms 2 nedēļām
Raiteens rakstīja: Pats veicu testu-nepatīkami, bet prasīja burtiski 20-30 sekundes. Neapskaužu hokejistus kas veic testus regulāri,bet te florbolistiem jāveic VIENREIZĒJS tests un viss. WTF? Nu tak izdari un ej mājās. Tests neatklāj vai tu esi zilais, ir caureja, vai esi zadzis pīrādziņus veikalā. Tikai ir vai nav covid. Iespēja, ka būs ir mazliet lielāka, kā vinnēt superbingo. idioti.

Offtop manuprāt jo ātrāk visi izslimos jo ātrāk dzīve būs normālajās sliedēs.
Hokejisti pieraduši, ka pēc katras spēles kaut kur sāp...
1 2 43 komentāri