Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:278, Did:0, useCase: 0

Aldiņa: "Martā noskriešu Barselonas maratonu"

Ritvars Raits
Ritvars Raits

Aldiņa: "Martā noskriešu Barselonas maratonu"
Liāna Aldiņa
Foto: floorball.lv

Vārtsardze Liāna Aldiņa par labāko komandas spēlētāju tika atzīta divās no trim Latvijas Florbola čempionāta sieviešu 1. līgas komandas FK "NND/RJTC" oktobra spēlēm, palīdzot savām meitenēm izcīnīt uzvaras visos šajos mačos. Šobrīd Liāna ir līdere atvairīto metienu procenta ailē gan Virslīgā, kur pārstāv NND pirmo komandu, gan 1. līgā.

Florbolu Liāna spēlēt sāka pirms aptuveni desmit gadiem. "Vārtos uzreiz mani neviens nelaida – teica, ka vispirms jāpamēģina paspēlēt uz laukuma, lai saprastu, kas notiek. Laukumā nekas diži labs nesanāca, un, tā kā man brālis Āris Aldiņš ir vārtsargs, īsti neatceros kā tieši, bet galu galā nonācu vārtos."

Karjeru Aldiņa uzsāka Valmierā, taču pēc komandas izjukšanas pārgāja uz RSU. NND Liāna sākotnēji bija kā rezerves variants, komandas veidotājai Santai Muceniecei vārtsardzi piesaistot ar domu, ka, ja gadījumā komandas pirmā vārtsardze netiks uz kādu spēli, Aldiņa varēs izlīdzēt. Šādam nepilnas slodzes variantam Liāna piekrita, jo uz, teiksim RSU treniņiem, kas notiek regulāri un nopietni, viņa paspēt nevarētu. "Beigu beigās izrādījās, ka "NND" otras pastāvīgas vārtsardzes nemaz nav, un ka es tur esmu vienīgā. Kad es uz kādu spēli netiku, vārtos bija jādodas laukuma spēlētājai."

Kā zināms, otra FK "NND/RJTC" vārtsardze Jana Filipsone, kura arī spēlē kā 1. līgā, tā Virslīgā, bija izlases kandidāte, savukārt Aldiņa, kura arī saņēma uzaicinājumu uz kandidātu atlasi, atteicās no šīs iespējas. Liāna, kura iepriekš jau pārstāvējusi Latvijas krāsas, šādu lēmumu skaidro ar ne gluži ideālo veselību, kā arī laika trūkumu. "Pēdējos gados arī tik nopietni netrenējos, lai varētu pretendēt uz iekļūšanu izlasē." Runājot par NND spēcīgo vārtsargu duetu, Aldiņa atzīst, ka tas ļauj vārtsardzēm "piesegt" vienai otru, ja kāda no viņām netiek uz spēli, lai komanda neizjustu izteiktu starpību. "Divas vārtsardzes uz divām komandām."

Spēlējot abās līgās vienlaicīgi, Liāna var salīdzināt komandu spēles stilus, atzīstot, ka lai arī 1. līgā spēlētāju individuālā tehnika, protams, nav tik laba, toties ir vairāk metienu pa vārtiem. "Tie varbūt nav tik kvalitatīvi, bet Virslīgā, kur ir atstrādātas kombinācijas un standardsituācijas, vairāk tiek spēlēts uz reālām vārtu gūšanas iespējām, kamēr 1. līgā nereti ir princips - bumbiņa pagadījās, pa bumbiņu trāpīju, bumbiņa aizlidoja līdz vārtiem."

Virslīgā NND pašlaik ieņem trešo vietu, atpaliekot no "Ķekavas" un Kocēnu "Rubenes". Visās četrās spēlēs pret šīm vienībām NND piekāpās tikai ar vienu vārtu starpību, kocēnietēm abas reizes padodoties tikai pagarinājumā. Ja cīņas pret "Ķekavu" Liāna plašāk nekomentē, jo pirmo maču, kas noslēdzās ar rezultātu 0:1 Aldiņa dēvē par īpašu, savukārt otro vēroja no malas, par sniegumu pret Kocēnu komandu vārtsardzei ir viedoklis: "Noteikti pietrūka spējas koncentrēties līdz pašam spēles galam. Pirmajā spēlē pret "Rubeni" mēs, lai arī mača izskaņā izlīdzinājām rezultātu, ļoti drīz pagarinājumā ielaidām vārtus. Savukārt otrajā spēlē pret čempionēm vārtus zaudējām trīs sekundes pirms pamatlaika beigām… Noteikti sezonas gaitā "jāuztrenē" uzmanība, pacietība un spēja koncentrēties, lai labi varētu nospēlēt līdz galam."

Liāna sporto arī ārpus florbola, četras reizes nedēļā skrienot. Plāns - martā noskriet Barselonas maratonu. "Negalvoju, ka visu noskriešu neapstājoties, taču mērķis ir ļoti reāls – laika limits galu galā ir sešas stundas." Savukārt pēc profesijas Aldiņa ir farmaceite un strādā aptiekā. "Pašlaik neko mainīt nevēlos, jo lai iegūtu sertifikātu, jānostrādā trīs gadus - vēlos būt ne tikai diplomēts, bet arī sertificēts speciālists."

Intervēja: Elīna Drēziņa,
Latvijas Florbola savienība » LV »...