Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:347, Did:0, useCase: 0

Gada pirmajās triāla sacensībās uzvar Einass un Dermaks

Andrejs Siliņš

Gada pirmajās triāla sacensībās uzvar Einass un Dermaks
Foto: Triāla klubs Karters

16. un 17.jūnijā Ugālē Karters trasē risinājās āra sezonas pirmās triāla sacensības. Pirmajā dienā Latvijas velotriāla nozīmīgākās sacensības – LRF Latvijas čempionāts, kurā noskaidrojās šī gada Latvijas čempions. Šeit savu favorīta statusu sīvā cīņā apliecināja Arvis Dermaks.

Sestdienas 16.jūnija sacensību formāts Latvijas čempionātā tika pielāgots starptautiskās riteņbraukšanas triāla pasākumu norisei. Sākuma daļā starts bija zemākajām meistarības grupām. Piecas kontroles sekcijas veicamas katra pa trīs reizēm, rezultātā tika noskaidrots galējais vietu sadalījums. Iesācējos uzvara Natālijai Žuburei no Popes. Inter grupā nepārspēts Puzes braucējs Roberts Anderšmits. Atsevišķi vēlāk starti divām meistarīgākajām grupām.

Šeit sākotnēji kvalifikācijas braucieni salīdzinoši vieglās trasēs, kur noskaidrojās katras grupas četri labākie braucēji, kuri pēcāk jau pavisam citās un krietni grūtākās četrās trasēs veic pa braucienam un noskaidro galējo vietu sadalījumu, neatkarīgi no priekšbraucienu rezultātiem. Ekspertos kvalifikācijas uzvarētājs Markuss Karņickis finālā nobrauc neveiksmīgi un sacensības noslēdz trešajā vietā. Žanis Rībens salīdzinājumā ar kvalifikāciju pakāpjas par divām vietām augstāk – otrā vieta. Un par ekspertu uzvarētāju kļūst ugālnieks Ričards Vrakins.

Elitē kvalifikācijā uzvara ar perfektu sniegumu bez soda punktiem Usmas braucējam un izteiktam favorītam uz uzvaru Arvim Dermakam. Otrais ar četriem soda punktiem Ansis Dermaks un trešajā vietā jau ar krietni lielāku iekrāto soda punktu bagāžu Igaunijas braucējs Marts Martsons. Finālu braucienu laikā Arvis savu perfekto sniegumu turpina – bez soda punktiem un pelnīta uzvara. Labs rezultāts finālā arī brālim Ansim – viens soda punkts un otrā vieta. Par mazu pārsteigumu parūpējās Ralfs Blumfelds, kurš finālu braucienos iegūst piecpadsmit soda punktus, un pārspēj viesu braucēju no Igaunijas.

Sestdienā triālistu rindas Ugālē vairāk kā divkāršojās, jo trasē uz LaMSF Latvijas čempionāta pirmo posmu mototriālā pievienojās motobraucēji. Neierasti liels braucēju skaits mazāko triālistu grupās, pateicoties tehnoloģiju piedāvātajām iespējām un arī entuziastu piedāvātajām treniņu aktivitātēm dažādos Latvijas novados. Sacensībās kopā uz starta devās piecdesmit seši velo/ moto braucēji. Arī viesi no Igaunijas un Lietuvas.

Šajā dienā sacensību formāts jau savādāks. Startā starp braucējiem intervāls viena minūte un kopējais kontroles laiks virs četrām stundām. Tas nozīmē, ka sacensībās vienā laikā brauc kā paši mazākie, tā arī paši meistarīgākie braucēji. Lieliska iespēja jaunajiem braucējiem vērot savus favorītus darbībā. Arī veicamais kontroles sekciju daudzums lielāks kā iepriekšējās dienas sacensībās. Kopumā veicami deviņi kontroles posmi katrs divas vai trīs reizes atkarībā no izvēlētās dalības grupas.

Vienlaicīgi svētdienas pasākums bija arī kā LRF Latvijas kausa velotriālā posms un bez pārsteigumiem Elitē uzvara Arvis Dermakam. Ekspertos maza reabilitācija par iepriekšējās dienas rezultātu izdevās Markusam Karņickim – uzvara. Interos atkārtoti pirmais Roberts Anderšmits. Iesācējos atkal pirmā Natālija Žubure.

Mototriālā spēcīgāko A/B grupā viss goda pjedestāls ar Grobiņas braucējiem. Sezona mototriālā zīmīga, ka nestartē pagājušā gada čempions un līdz ar to bija paredzams jauns sacensību uzvarētajs. Grobiņas MK braucējs Kristers Einass izrādījās pārāks un uzvara grupā. Otrais, trešais attiecīgi Niks un Arvis Alkšņi no Viking Trial kluba (Grobiņa).
C grupā uzvara no traumas atlabušajam Kasparam Vērniekam (MT Skola) ar trasē gūtu tikai vienu soda punktu. D grupā kā pirmais ilggadējais braucējs Guntars Mateuss. Hobby grupā uzvara uz moto no velotriāla pārgājušajam MT Skolas braucējam Guntim Vītoliņam.

Kuplā skaitā sacensībās tika pārstāvēti mazie moto braucēji, kuri startēja kā ar iekšdedzes, tā ar elektrodzinēju spēkratiem. Mini M grupā Aka team braucējs Ernests Robežnieks kā pirmais ar deviņiem soda punktiem. Mini L grupā pirmā Siguldas LRK pārstāve Lote Kurpniece. Un elektro grupā braucējiem pirmais vēl viens Siguldas LRK pārstāvis Dāvis Grāvītis.

Sacensību noslēgumā tradicionāli tika izcīnīta Karters ceļojošā balva disciplīnā velo pret moto. Šogad atkal paralēlā šķēršļu joslā starp četriem labākajiem velo un četriem labākajiem moto braucējiem noskaidrojās katras jomas labākais braucējs un abi tikās balvas izcīņas fināla braucienā. Abi labāko grupu uzvarētāji arī tikās finālā – Arvis Dermaks (velo, Karters) pret Kristeru Einasu (moto, Grobiņas MK). Šoreiz pie ceļojošās balvas tiek Arvis Dermaks.

Paldies daudzajiem braucējiem par ierašanos uz pasākumu. Paldies tiesnešiem par izturību divu dienu garumā karstajos laika apstākļos. Paldies kluba biedriem par aktīvo iesaistīšanos pasākuma norisē un sagatavošanā. Paldies pasākuma atbalstītājiem – Ventspils novada pašvaldība, Niedrāji MR SIA, AMC Būve SIA, Silent Coat, Eglaines Auto un Paldies vietējam ražotājam Richberry par saldajām, veselīgajām balvām sportistiem.

Informāciju sagatavoja
Kristaps Skudra
Triāla klubs Karters