Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

"Sporta tarkšķis": PR katastrofas un veiksmes stāsti Latvijas sportā

Rolands Eliņš

Portāls Sportacentrs.com šovakar turpinās savu jaunu projektu „Sporta tarkšķis”, piedāvājot trešo sporta teksta tiešsaistes čatu, kurā kopā ar "Sportacentrs.com" redakciju un vakara viesi Raimondu Zepu, Maira Brieža menedžeri, iespēja iesaistīties ir visiem portāla apmeklētājiem. Šovakar čatā atminēsimies Latvijas sporta PR skandālus, veidus, kā tie risināti, kā arī pozitīvos piemērus, ar ko esam saskārušies. "Sporta tarkšķis" sāksies 21:00 un turpināsies līdz apmēram 22:30.

Par Sporta tarkšķi un tā formātu

"Sporta tarkšķis" ir diskusija par sportu, kurā aicinām tiešā veidā iesaistīties arī portāla apmeklētājus. Diskusija tiek veidota teksta formātā, reizē atceroties laikus, kad Sportacentrs.com vēl bija eSports.lv. Mūsu portāls jau piedāvā podkāstu "Ārpus Kadra", kas regulāri audio un video formātā piedāvā sporta cilvēku sarunas par aktuālo šajā nozarē, savukārt "Sporta tarkšķis" līdzīgu principu piedāvās teksta formātā, katram vakaram izvirzot savu jautājumu.

"Sporta tarkšķa" ideja nav ierobežota, un portāla apmeklētāji tiek aicināti piedāvāt savus jautājumus, komentārus, piebildes vai precizējumus čata lodziņā. Ieraksts gan sākotnēji būs redzams tikai diskusijas vadītājiem, kuri izvēlēsies, kurus ierakstus un jautājumus publicēt. Attiecīgi aicinām izvairīties no spama, rupjībām un cita veida apvainojumiem - tie apstiprināti netiks, tāpat kā ieraksti un jautājumi par citām tēmām. Tas tādēļ, lai kopīgi uzturētu diskusiju nosacīti vienā virzienā.

Pirmajā „Sporta tarkšķī” saņēmām daudzus jautājumus, komentārus un ieteikumus, kuri čatā netika publicēti tieši minētā iemesla dēļ par diskusijas uzturēšanu, taču tie visi tik un tā tika pamanīti un ņemti vērā.

Lai gan tehniski iespējams iesūtīt savus ierakstus un jautājumus būs arī pirms sākuma, publiskais tiešsaistes čats tiks sākts 21:00.

Šovakar

Vienkāršs veids, kā paskaidrot, ar ko atšķiras "parasts" sporta skandāls no sporta PR skandāla, ir minot divus piemērus. 1) Inetas Radēvičas pozitīvās dopinga analīzes, kam sekoja atkāpšanās no LVS prezidentes amata. 2) Viktora Ščerbatiha pavisam nesen publiski izteiktā neapmierinātība, ka dopinga kontrolieri ierodas pie viņa sportistiem pārāk agri no rīta, un izteiktie apvainojumi, ka dopinga kontrolieri ir bezkaunīgi un „cilvēki bez sirds”.

Pirmajā gadījumā ir konkrēts nepatīkams fakts, ko izdzēst nevar pat vismanīgākais menedžeris un preses sekretārs, taču tas tika nosacīti mīkstināts vai vismaz nesabojāts vēl vairāk.

Otrajā gadījumā vai nu šāda fakta nemaz nav, vai arī tas ir salīdzinoši maza mēroga, taču par galveno problēmu kļūst komunikācija par to, paustie viedokļi, ieņemtā nostāja utt. Un šo otro gadījumu arī apzīmējam ar vārdiem PR skandāls un šovakar atminēsimies gan reizes, ko varam dēvēt par katastrofām (kad varbūt pati problēma nemaz nebija tik liela, taču ar komunikācijas veidu vai centieniem to slēpt viss no malas izskatījās vēl sliktāk), gan reizes, kad veikla menedžeru un/vai preses sekretāru darbība visu ātri nogludināja.

Klāt gan arī jāmin pašu komandu un federāciju veidotie pasākumi un reklāmas kampaņas, kuru panākumu amplitūda Latvijas sportā arī ir milzīga. Bijušas reizes, kad pēc lielīgas reklāmas kampaņas seko vāji rezultāti, un reizes, kad līdzjutēji gluži vienkārši nepieņem jauno izlases tēlu, kā arī gadījumi, kad teorētiski loģiski lēmumi gluži vienkārši nesaņem sabiedrības vairākuma atbalstu un izsauc sašutumu.

Diskusija