Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

"Sporta tarkšķī" ar Brieža menedžeri Zepu par PR veiksmēm un neveiksmēm sportā

Rolands Eliņš

Portāls Sportacentrs.com šovakar turpinās savu jaunu projektu „Sporta tarkšķis”, piedāvājot trešo sporta teksta tiešsaistes čatu, kurā iespēja iesaistīties ir visiem portāla apmeklētājiem. Sākums čatā aicināsim atminēties lielākos PR skandālus Latvijas sporta nesenajā vēsturē, proti, reizes, kad komanda, sportisti vai federācijas izpelnījās plašu sabiedrības kritiku, ko radīja vai lielā mērā palielināja tieši attieksme, izplatītā informācija vai viedoklis, un kopā ar Maira Brieža menedžeri Raimondu Zepu Sportacentrs.com redakcijas pārstāvji atskatīsies arī uz pretējiem piemēriem - reizēm, kad sākums izskatījās melns kā negaiss, bet ar prasmīgu publisko komunikāciju tika salīdzinoši nogludināts.

Šovakar tarkšķī

Vienkāršs veids, kā paskaidrot, ar ko atšķiras "parasts" sporta skandāls no sporta PR skandāla, ir minot divus piemērus. 1) Inetas Radēvičas pozitīvās dopinga analīzes, kam sekoja atkāpšanās no LVS prezidentes amata. 2) Viktora Ščerbatiha pavisam nesen publiski izteiktā neapmierinātība, ka dopinga kontrolieri ierodas pie viņa sportistiem pārāk agri no rīta, un izteiktie apvainojumi, ka dopinga kontrolieri ir bezkaunīgi un „cilvēki bez sirds”.

Pirmajā gadījumā ir konkrēts nepatīkams fakts, ko izdzēst nevar pat vismanīgākais menedžeris un preses sekretārs, taču tas tika nosacīti mīkstināts vai vismaz nesabojāts vēl vairāk.

Otrajā gadījumā vai nu šāda fakta nemaz nav, vai arī tas ir salīdzinoši maza mēroga, taču par galveno problēmu kļūst komunikācija par to, paustie viedokļi, ieņemtā nostāja utt. Un šo otro gadījumu arī apzīmējam ar vārdiem PR skandāls un šovakar atminēsimies gan reizes, ko varam dēvēt par katastrofām (kad varbūt pati problēma nemaz nebija tik liela, taču ar komunikācijas veidu vai centieniem to slēpt viss no malas izskatījās vēl sliktāk), gan reizes, kad veikla menedžeru un/vai preses sekretāru darbība visu ātri nogludināja.

Klāt gan arī jāmin pašu komandu un federāciju veidotie pasākumi un reklāmas kampaņas, kuru panākumu amplitūda Latvijas sportā arī ir milzīga. Bijušas reizes, kad pēc lielīgas reklāmas kampaņas seko vāji rezultāti, un reizes, kad līdzjutēji gluži vienkārši nepieņem jauno izlases tēlu, kā arī gadījumi, kad teorētiski loģiski lēmumi gluži vienkārši nesaņem sabiedrības vairākuma atbalstu un izsauc sašutumu.

Par to visu atminēsimies no Sportacentrs.com redakcijas perspektīvas, aicinām portāla apmeklētājus piedāvāt savus viedokļus un jautājumus, kā arī kā „Sporta tarkšķi” viesi aicināsim dažādu sporta veidu aizkulises iepazinošu Raimondu Zepu, Latvijas boksa zvaigznes Maira Brieža menedžeri.

Par Sporta tarkšķi un tā formātu

"Sporta tarkšķis" ir diskusija par sportu, kurā aicinām tiešā veidā iesaistīties arī portāla apmeklētājus. Diskusija tiek veidota teksta formātā, reizē atceroties laikus, kad Sportacentrs.com vēl bija eSports.lv. Mūsu portāls jau piedāvā podkāstu "Ārpus Kadra", kas regulāri audio un video formātā piedāvā sporta cilvēku sarunas par aktuālo šajā nozarē, savukārt "Sporta tarkšķis" līdzīgu principu piedāvās teksta formātā, katram vakaram izvirzot savu jautājumu.

"Sporta tarkšķa" ideja nav ierobežota, un portāla apmeklētāji tiek aicināti piedāvāt savus jautājumus, komentārus, piebildes vai precizējumus čata lodziņā. Ieraksts gan sākotnēji būs redzams tikai diskusijas vadītājiem, kuri izvēlēsies, kurus ierakstus un jautājumus publicēt. Attiecīgi aicinām izvairīties no spama, rupjībām un cita veida apvainojumiem - tie apstiprināti netiks, tāpat kā ieraksti un jautājumi par citām tēmām. Tas tādēļ, lai kopīgi uzturētu diskusiju nosacīti vienā virzienā.

Pirmajos „Sporta tarkšķos” saņēmām daudzus jautājumus, komentārus un ieteikumus, kuri čatā netika publicēti tieši minētā iemesla dēļ par diskusijas uzturēšanu, taču tie visi tik un tā tika pamanīti un ņemti vērā.

Lai gan tehniski iespējams iesūtīt savus ierakstus un jautājumus būs arī pirms sākuma, publiskais tiešsaistes čats tiks sākts 21:00.

Ja kāds sporta sabiedrības pārstāvis vēlas apstiprināt dalību Sporta tarkšķī ar savu īsto vārdu, aicinām painformēt Sportacentrs.com pārstāvjus vai nu privāti, vai uz epastu info@sportacentrs.com, vai uz portāla Facebook.com Messenger".

Sporta tarkšķu arhīvs

1) "Sporta tarkšķis": kā Latvijas futbolu izvest...
2) "Sporta tarkšķis": kuram sporta veidam Latvijā...

     [+] [-]

, 2020-04-20 17:00, pirms pusgada
Tarkšķis jau skan labāk nekā "podā kāsts"

Ja Elinš taisās piedalīties, tad lai nedomā Briedi aplikt, savādāk jau pēc slimnieka izklausās