Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Vismane pārliecinoši tiek olimpiādes ceturtdaļfinālā, basketbola izlase sāk neveiksmīgi

Edgars Pavlovskis
Edgars Pavlovskis

Vismane pārliecinoši tiek olimpiādes ceturtdaļfinālā, basketbola izlase sāk neveiksmīgi
Daniela Vismane. Foto: Pat Scala

Jaunatnes olimpiādē, kas norisinās Buenosairesā, Daniela Vismane ar 6:2 6:2 pārvarēja otro kārtu. Latvijas basketbola 3x3 izlase pirmajās divās spēlēs atzina Beļģijas un Itālijas pārākumu. Peldētāja Arina Baikova ar jaunu personīgo rekordu tika 50 metru pusfinālā distancē uz muguras, kur gan nebija tik veiksmīga, bet Patriks Vīksna BMX Freestyle sacensībās iekļuva fināla četriniekā.

Teicamu sniegumu turpināja rādīt 18 gadus vecā tenisiste Daniela Vismane, kura otrajā kārtā ar 6:2 6:2 pieveica īrieti Džordžiju Dramiju, kura atrodas jauniešu ranga 40. vietā, kamēr Vismane 10 pozīcijas zemāk.

Šī uzvara viņai nodrošina vietu labāko astotniekā. Ceturtdaļfinālā rītdien 16:00 pēc Latvijas laika Vismanei pretī stāsies jauniešu piektā rakete no Ķīnas - Ksinjū Vanga, kura tāpat kā latviete vēl nav zaudējusi nevienu setu.

Vakar Vismane jauktajā dubultspēlē kopā ar komandas biedru no Čehijas Daliboru Svrcinu atzina pretinieku no Spānijas un Krievijas pārākumu ar 5:7 6:4 9:11.

Savas pirmās spēles apakšgrupā aizvadīja Latvijas 3x3 basketbola izlase ar Niku Salenieku, Aivaru Dambi, Jurģi Dudeku un Reini Krūmiņu sastāvā.

Jau 9:00 pēc vietējā laika latviešiem bija jādodas cīņā pret Beļģijas izlasi. Latvijas komandai lielas problēmas sagādāja cīņa zem groziem, kur ievērojams auguma pārsvars bija beļģiem. Visu spēli pretinieki atradās vadībā, taču 15 sekundes līdz beigām komandas līderis Salenieks realizēja vienu no diviem soda metieniem, kas atnesa papildlaiku. Tajā beļģi izmantoja savas iespējas, un panāca vēlamo divu punktu vadību, kas nodrošināja viņiem pirmo uzvaru turnīrā, taču Latvijai zaudējumu.

Pēc mazāk nekā divām stundām Latvijas izlasei pretī stājās Itālijas komanda, kurai šī bija pirmā spēle turnīrā. Pretinieki atkal bija fiziski pārāki, kas latviešiem sagādāja lielas problēmas aizsardzībā. Piekliboja arī precizitāte un komandas spēlē. Bez lielas pretestības Latvija piekāpās Itālijai ar 10:19, kas izkļūšanu no grupas padarīja ļoti sarežģītu (kvalificējas divas no piecām komandām). Atlikušās grupas spēles tiks aizvadītas svētdien pret Kazahstānu 19:00 un Kirgizstānu 20:30.

Rīta sesijā teicamu rezultātu 29.25 sekundes sasniedza peldētāja Arina Baikova 50 metru peldējumā uz muguras. Šis ir viņas personīgais rekords šajā distancē, iepriekšējo pārspējot par 0.27 sekundēm. Baikova ar septīto labāko rezultātu sasniedza pusfinālu, tomēr tajā distanci veica vien 28,86 sekundēs un palika 15. pozīcijā. No fināla robežas Baikova atpalika par nedaudz vairāk nekā sekundi.

Ne pārāk veiksmīgi nopeldēja Ieva Maļuka, kurai 200 metros brīvajā stilā 17. vieta ar rezultātu divas minūtes un 3,72 sekundes (2:03.72). Vietu finālā neizcīnīja arī Jānis Vitauts Siliņš, kurš 200 metrus brasā nopeldēja divās minūtēs un 19,64 sekundēs (2:19.64), kas viņam deva ceturto vietu peldējumā un 14. vietu summā.

Finālā ar piekto labāko rezultātu tika latviešu šāvējs Rihards Zorge, šaujot no 10 metriem ar pneimatisko pistoli. Finālā viņš šāva neveiksmīgi un nācās izstāties pirmajā izslēgšanas kārtā ar rezultātu 110.2, kas viņam deva astoto vietu.

Savukārt Patriks Vīksna BMX Freestyle sacensībās ceturtdien kvalifikācijā uzrādīja trešo labāko rezultātu starp astoņiem sportistiem un iekļuva fināla četriniekā. Izšķirošās cīņas par medaļām risināsies ceturtdien.

Sporta vingrošanas sacensības turpina Oļegs Ivanovs, kuram šovakar ap 1:00 jāaizvada pēdējā kvaliikācijas disciplīna, kas būs vingrojumi uz līdztekām. Pēc pirmajām piecām disciplīnām Latvijas sportists atrodas 13. vietā 36 cilvēku vidū.