Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Jātniekam Neretniekam līdz šim augstākā pozīcija pasaules reitingā

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Jātniekam Neretniekam līdz šim augstākā pozīcija pasaules reitingā
Kristaps Neretnieks. Foto: Elena Zobova

Latvijas vadošais konkūrists Kristaps Neretnieks novembra sākumā publicētajā FEI Longines Ranking pasaules konkūristu reitingā sasniedzis 75. pozīciju. Tā ir līdz šim augstākā vieta, ko Neretnieks ieņēmis reitingā. Pagājušajā mēnesī Neretnieks pēc sešu gadu pārtraukuma atgriezās pasaules labāko jātnieku simtniekā un ieņēma 95.vietu.

“Ar smaidu sejā patīkami bija ieraudzīt sevi pasaules reitingā starp Džesiku Springstīnu un Edvīnu Tops - Aleksandru. Un gandarījums, ka tik tālu tikts tikai pašu spēkiem. Savas karjeras laikā vairākas reizes esmu pārtraucis sadarbības ar zirgu īpašniekiem un nonācis pie secinājuma, ka pašam jābūt sev saimniekam, grūtākos brīžos bijušas šaubas, bet tagad noteikti zinu, ka paši varam izdarīt lielas lietas. Šobrīd jau gadu man nav viena liela sponsora vai zirgu īpašnieka, esmu es un mana komanda, kurā ir vairāki, dažādi zirgu īpašnieki - katrs ar savām iespējām atbalstīt,” saka Neretnieks.

Pirmo reizi Neretnieks pasaules reitinga simtnieku sasniedza pirms sešiem gadiem, kad strādāja Krievijas zirgaudzētavā “Westfalen-Swit”. Politiskās situācijas dēļ 2015. gadā zirgu īpašnieki atteicās vest savus zirgus uz Pasaules kausa finālu Lasvegsā, ASV. Neretnieks finālā tomēr startēja un ar mazāk pieredzējušu zirgu uzrādījā cienījamu sniegumu. Pēc tam sportists sadarbojies ar zirgu īpašnieku no Azerbaidžānas, kā arī vēl vienu zirgu īpašnieci no Krievijas, tomēr šīs sadarbības nav bijušas ilglaicīgas atšķirīgo sportisko mērķu dēļ.

“Mani mērķi šajā sportā vienmēr ir bijuši visaugstākie, bet zirgu īpašniekam atbalstīt sportistu, kurš vēlas lekt pasaules kausa finālā vai olimpiskajās spēlēs, tas nav viegli. Šobrīd man veicas - varētu teikt, ka sevi uzturu pats, jo savus izdevumus spēju atpelnīt ar balvu naudām, nesagādājot zirgu īpašniekiem lielas finansiālas galvassāpes. Ja līdz vasaras beigām man bija tikai viens Grand Prix zirgs, tad šobrīd mums ir četri lielie zirgi, kuri var lekt augstumu virs 145 cm un cīnīties par reitinga punktiem. Tas ir devis rezultātus un esam reitingā strauji pacēlušies,” stāsta Kristaps Neretnieks.

Neretnieks ar zirgu Moon Ray ir stabilā līderpozīcijā olimpiskās kvalifikācijas C grupā, Latvijas sportists ir vadībā ar 895 punktiem un pat teorētiski līdz kvalifikācijas beigām šī gada 31. decembrī viņu apsteigt vairs nav iespējams. Lielākā cīņa C grupā būs par otro ceļazīmi uz Tokijas olimpiskajām spēlēm - starp Turcijas sportistu Omēru Karaevli ar zirgu Cheston De La Pomme D’or Z un Polijas sportistu Voičeku Voičaņecu ar Chintablue. Šobrīd otrajā pozīcijā ar viena punkta pārsvaru ir Turcijas sportists.

Informāciju sagatavoja:
Ilze Jansone
LJF Preses dienests