Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Tikmers: "Gribētu ātrāku tempu un zināmu termiņu, kad var atsākt sacensības"

Jānis Celmiņš

Tikmers: "Gribētu ātrāku tempu un zināmu termiņu, kad var atsākt sacensības"
Žoržs Tikmers. Foto: Ģirts Ozoliņš/F64

“Atbalstot valdības lēmumu, Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) tomēr gribētu ātrāku tempu un zināmu termiņu, kad var atsākt sporta sacensības, kas ir būtisks sportiskās gatavības rādītājs. Kaut bez skatītājiem, bet sacensības,” Latvijas valdības vakar pieņemtos lēmumus, sarunā ar portālu Sportacentrs.com šorīt komentēja LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers.

Jau vēstīts, ka valdība ceturtdien nolēma atļaut organizētus sporta treniņus, taču jāievēro vairāki nosacījumi, no kuriem galvenais ir, ka tajos drīkst piedalīties ne vairāk kā 25 personas. Sporta treniņa laiks iekštelpās nedrīkst pārsniegt trīs stundas, bet ārtelpās ierobežojumu nav. Nodarbības atļauts vadīt personām, kuras atbilst normatīvajos aktos par sporta speciālistu sertifikāciju noteiktajām prasībām. Personām jāievēro divu metru distance.

LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers neslēpj, ka gribētu ātrāku tempu un zināmu termiņu, kad var atsākt sporta sacensības. “Labs piemērs ir kaut vai Eiropas lielvalsts Vācija, kas futbola Bundeslīgā atsāks sacensības no 16. maija. Ierosināsim valdībai sacensības atsākt no 1. jūnija,” uzskata Tikmers.

“Lēmums dod iespējas peldbaseiniem, sporta centriem, fitnesa un sporta zālēm atsākt darbību apmeklētāju, organizētu treniņu grupu apkalpošanā, jo fiziskas aktivitātes neapšaubāmi uzlabo veselibu ikvienam. Vienlīdz svarīgi ir nodrošināt darba iespējas sporta objektu personālam un savlaicīgi, pakāpeniski sagatavoties ari sacensību sezonas atsākšanai. Tomēr galvenā prioritāte ir nodrošināt šo cilvēku - sportotāju, sporta centru darbinieku veselību, veicot attiecīgos preventīvos pasākumus,” skaidro Tikmers.