Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Olimpiskās lāpas stafeti pirmoreiz sāks sieviete - olimpiskā čempione šaušanā Korakaki

Rolands Eliņš

Olimpiskās lāpas stafeti pirmoreiz sāks sieviete - olimpiskā čempione šaušanā Korakaki
Anna Korokaki. Foto: AP/Scanpix

LETA. Olimpiskās lāpas stafetes pirmais posms uzticēts olimpiskajai čempionei šaušanā Annai Korakaki no Grieķijas, kā rezultātā viņa kļūs par pirmo sievieti, kura iesāks lāpas stafetes skrējienu. Lāpu pirms skrējiena sākuma iedegs grieķu aktrise Ksanti Georgija.

"Tas man ir liels gods. Jūtu satraukumu, kas, manuprāt, senajā Olimpijā kļūs vēl spēcīgāks," norādīja Korakaki, Riodežaneiro olimpiskā čempione 25 metru šaušanā ar pistoli. "Nevaru vien sagaidīt, kad varēšu izbaudīt šo pieredzi, kas noteikti iespiedīsies manā atmiņa un arī sirdī."

Tikmēr Jekaterina Stefanidi, kura Riodežaneiro Olimpiādē izcīnīja zeltu kārtslēkšanā, 19.martā lāpu ienesīs Panatinaiko stadionā un nodos to Tokijas olimpisko spēļu organizatoriem.

Gandarījumu par grieķu sportistēm pauda arī šīs valsts Olimpiskā komitejas (HOC) un Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) biedrs Spiross Kapralos.

"Šis ir vēsturisks brīdis, jo pirmo reizi vēsturē olimpiskās lāpas stafetes pirmos metrus veiks sieviete. Anna savas valsts vārdu ir godam nesusi pasaulē, tāpēc viņa šo godu ir pelnījusi ne tikai tāpēc, ka spējusi izcīnīt divas olimpiskās medaļas. Viņai lieliski starti padevušies arī pēc 2016.gada."

"Tāpat priecājos par Stefanidi, kura sporta pasaulē ir spoži mirdzējusi. Esam lepni par abām mūsu atlētēm."

Tokijas olimpiskās spēlēs norisināsies no 24.jūlija līdz 9.augustam.

Izmantotie resursi:
LETA