Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:440, Did:0, useCase: 0

Arī džudists Gerkens izcīna zeltu Eiropas junioru kausa posmā Kauņā

Ints Megnis
Ints Megnis

Arī džudists Gerkens izcīna zeltu Eiropas junioru kausa posmā Kauņā
Emīls Gerkens ar treneri Gati Mīlenbergu pēc uzvaras Kauņā. Foto: Latvijas Džudo federācija

Latvijas džudo cīkstonis Emīls Gerkens svētdien triumfēja Kauņā notiekošajā Eiropas kausa posmā, pievienojoties Artjomam Galaktionovam, kurš pie šāda panākuma tika dienu iepriekš.

Gerkens svara kategorijā līdz 100 kilogramiem vispirms tika pie divām uzvarām apakšgrupā, pēc tam panākumu guva arī pusfinālā, bet fināla cīņā uzvarēja arī ungāru Pēteru Arvai.

Vēl svētdien piekto vietu svara kategorijā līdz 81 kilogramam izcīnīja Aleksejs Zarudņevs, kuram, lai to paveiktu, vajadzēja aizvadīt daudz vairāk cīņu. Latvijas sportists vispirms uzvarēja divās cīņās, bet trešajā piekāpās beļģim Karelam Fubēram, kurš pēc tam aizkļuva līdz grupas finālam. Līdz ar to Zarudņevs ieguva iespēju piedalīties gandarījuma turnīrā, kurā guva vēl trīs uzvaras un kvalificējās bronzas cīņai, bet tajā zaudēja. Tāpat šajā kategorijā Aleksandrs Lapsiņš zaudēja otrajā cīņā, bet pēc tam gandarījuma turnīrā cieta neveiksmi pirmajā duelī, kamēr Maksims Duinovs un Renārs Hāns zaudēja pirmajās cīņās.

Svarā līdz 90 kilogramiem jau pirmajā duelī zaudēja Vjačeslavs Meļņičenko, bet kategorijā virs 100 kilogramiem Vladlens Jarockis zaudēja pirmajās cīņās gan apakšgrupā, gan arī gandarījuma turnīrā. Ja puišiem Latviju sacensībās pārstāvēja 17 sportisti, starp meitenēm uz starta stājās vienīgi Olga Grigorjeva, kura svara kategorijā līdz 63 kilogramiem cieta neveiksmi pirmajā cīņā.