Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource326 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource326), Fid:1457, Did:0, useCase: 0
Lietuviešu triumfs 2011. gada FIBA U19 Pasaules čempionātā Latvijā
Foto: Lietuvos rytas
12

Lietuva sumina jauno "Zelta paaudzi"

1937. gadā Lietuvas vīriešu basketbola valstsvienība uzvarēja otrajās Eiropas meistarsacīkstēs Rīgā. Septiņdesmit četrus gadus vēlāk lietuviešu juniori Liepājā un Rīgā triumfēja 2011. gada FIBA U19 Pasaules čempionātā. Divpadsmit 1992. gadā dzimušie puiši izcīnīja pirmās vietas Eiropas U16 un U18 čempionātos, liekot valstī runāt par jauno "Zelta paaudzi", kas izaugusi pēc Lietuvas neatkarības atjaunošanas. 2012. gada aprīlī fotogrāfs Robertas Dačkus atvēra foto albumu, kas veltīts jauno lietuviešu groza bumbas meistaru uzvarām.
Ziedonis Jansons

Foto: Romāns Kokšarovs, Sporta Avīze/f64
10

Jansons: "Strīdēties ar Valdi Valteru ir tas pats, kas strīdēties ar sievieti, kurai nav taisnība."

Pagājušās nedēļas nogalē ar Lietuvas izlases triumfu beidzās pasaules U-19 čempionāts, kurā Latvijas komanda savās mājās izcīnīja desmito vietu. Gribējās labāk, turklāt šķiet, ka arī varēja labāk, bet ko nu pēc cīņas vicināt dūres. Labāk apsēsties un atcerēties, kā tad īsti tas bija, tādēļ uz sarunu Apollo aicināja Latvijas U-19 izlases galveno treneri Ziedoni Jansonu. Intervijā dzirdēsiet Jansona viedokli par Latvijas U-19 izlases trijotni - Dāvi Bertānu, Kasparu Vecvagaru un Jāni Timmu, kā arī uzzināsiet, kāpēc strīdēties ar Valdi Valteru esot tas pats, kas strīdēties ar sievieti, kurai nav taisnība. Avots: Ziņas - Apollo
Foto: Robertas Dackus, FIBA Europe
19

Mainīni: "Baltijas valstis var kopā rīkot pasaules čempionātus"

LIEPĀJA/VALMIERA/RĪGA (2011. gada FIBA U19 Pasaules čempionāts basketbolā vīriešiem) - Vai trīs Baltijas valstis kopā var rīkot FIBA Pasaules čempionātus? “Tas ir pilnībā iespējams, ja Igaunija, Lietuva un Latvija attīsta kopīgu projektu, lai rīkotu tāda mēroga pasākumu,” sestdien, 1. jūlijā, viesojoties Liepājas Olimpiskajā centrā, teica starptautiskās basketbola federācijas FIBA prezidents Ivans Mainīni. “Piemēram, viena no FIBA iecerēm paredz, ka pasaules čempionāti basketbolā sievietēm varētu tikt rīkoti reizi divos gados un šajā gadījumā turnīru var uzņemt Baltijā.” Prezidents U19 čempionāta ietvaros apmeklēja Latvijas un Taivānas spēli Valmierā, bet dienu vēlāk Liepājā bija liecinieks Ēģiptes uzvarai otrajā papildlaikā pār Ķīnu un sacensībai starp ASV un Serbiju. Nākamie FIBA pasaules čempionāti pieaugušajiem notiks 2014. gadā, sievietēm Turcijā un vīriešiem Spānijā. Video: Rihards Olmanis, FIBA
115

Lietuvas fani Rīgā sarīko basketbola svētkus

Lietuvas basketbola fani svētdien pārpildīja "Arēnu Rīga", kur veicināja Lietuvas izlases uzvaru U19 pasaules čempionātā basketbolā. Kā leišiem gāja - par to šajā video.
22

Brēmers: "Nebija stresa, spēlēt bija vieglāk"

Pēc zaudējuma pasaules čempionāta U-19 spēlē pret Krievijas izlasi komentārus sniedza Latvijas izlases basketbolisti Artūrs Brēmers, Jānis Timma un Dāvis Bertāns kā arī galvenais treneris Ziedonis Jansons.
39

Bertāns: "Pie -25 vairs nebija ko zaudēt..."

Piedāvājam iespēju noskatīties Dāvja Bertāna komentāru pēc Latvijas un Polijas U19 izlašu spēles, kurā pārāki bija viesi no Polijas.
21

Dukulis: "Paši izgāzām spēles sākumu..."

Piedāvājam iespēju noskatīties Edmunda Dukuļa komentāru pēc Latvijas un Brazīlijas U19 izlašu spēles, kurā ar 88:73 uzvaru izcīnīja brazīlieši.
2

Pēdējās lielā basketbola dienas Liepājā

Lai arī U-19 pasaules čempionāta ietvaros Liepājā nespēlēja Latvijas valsts vienība un pēdējās divas dienas paiet zem Āzijas un Āfrikas komandu karogiem, svētki izdevušies. Liepāja burtiski dzīvojusi zem oranžās basketbola bumbas saules. Par to, kādas bija šis neaizmirstamās dienas, skatiet video!
29

"Kā norisinās U19 PČ Valmierā un karsēju aizkulises"

Valmierā jau trešo dienu notiek U-19 Pasaules čempionāts basketbolā, ko var pamanīt ne tikai Vidzemes Olimpiskajā centrā, bet arī Valmieras pilsētas centrā. Lai čempionāts veiksmīgi norisinātos, tajā iesaistīti daudz cilvēki, kam katram ir uzticēta sava loma. Sižetā piedāvājam tuvāk iepazīties ar organizatoru darbu, par ko stāsta čempionāta sporta direktore Maruta Eglīte, Vidzemes Olimpiskā centra zāles pārzinis Zigmunds Ezergailis, kā arī brīvprātīgā darbiniece Vita. Video noslēgumā piedāvājam ieskatu karsējmeiteņu deju grupas „Explosion” emocijās par čempionātu un viņu dienas ritmu šajās saspringtajās dienās.
30

Jansons: "Dāvis čempionāta turpinājumā uzlabos stabilitāti"

Latvijas izlase šovakar B apakšgrupas pēdējā spēlē piekāpās Argentīnas valstvienībai ar rezultātu 62:69. Piedāvājam pēcspēles interviju ar Kasparu Vecvagaru, kā arī preses konferenci, kurā savus komentārus par aizvadīto spēli izteica Edmunds Dukulis, kā arī abu izlašu galvenie treneri: Ziedonis Jansons un Enrique Tolcachier.
29

Timma - "Viss ir kārtībā, uzdevums izpildīts!"

Šovakar savā otrajā spēlē pasaules U-19 čempionātā basketbolā Latvijas izlase, savu skatītāju dedzīgi atbalstīta, ar rezultātu 78:68 pieveica Austrālijas komandu.Piedāvājam noskatīties Dāvja Bertāna, Jāņa Timmas, Kaspara Vecvagara un komandas galvenā trenera Ziedoņa Jansona komentārus par aizvadīto spēli.
29

Dāvis Bertāns: "Jānis noplosījās kā dzīvnieks!"

Latvijas izlase savā pirmajā Pasaules čempionāta spēlē guva uzvaru pār Taivānas valstvienību ar rezultātu 85:67. Pēc spēles savos komentāros par aizvadīto spēli un izteikti aso pretinieku darbību aizsardzībā dalījās Dāvis Bertāns un Edmunds Dukulis. Pēcspēles preses konferencē par aizvadīto spēli izteicās Latvijas U-19 izlases galvenais treneris Ziedonis Jansons, kā arī Taivānas vecākais treneris Wan - Lung HUANG.
2

Neliels ieskats preses konferencē pēc Kanādas- Korejas spēles

30. jūnija spēlē Kanāda ar 109:93 apspēlēja Dienvidkorejas izlasi. Komandas pārstāvju viedokli par spēli skatiet video no preses konferences.
3

Preses konference pēc spraigās Lietuvas- Horvātijas cīņas

Pasaules čempionātā zaudējumu piedzīvojusi neuzvaramā Lietuvas U-19 izlase, savukārt triumfēja Horvātijas izlase. Abu komandu emocijas preses konferencē.
16

Lietuviešu fani: "basketbols ir mūsu otrā reliģija!"

Savas izlases atbalstam Liepājā ieradušies prāvs skaits lietuviešu, kuri radījusi tādu troksni, ka nevienam nav šaubu- Lietuva basketbolu dievina!
10

Preses konference pēc ASV un Ēģiptes komandu spēles

Preses konference pēc pārliecinošās ASV izlases uzvaras spēlē ar Ēģiptes valsts vienību ar rezultātu 115:60.
5

Basketbols atdzīvinājis Liepāju

Jau pirmajā U-19 pasaules čempionāta dienā Liepāju pārņēmis īsts basketbola drudzis. Par lielo sporta notikumu arī neslēpj gandarījumu Liepājas pašvaldība. Liepājas sporta pārvaldes Arta Lagzdiņa vārdiem sakot- basketbols 30 grādu tveicē burtiski atdzīvinājis Liepāju.
7

Lielais basketbols Liepājā sācies!

Ar Ķīnas un Serbijas U-19 izlašu spēli 30. jūnijā sācies basketbola gada notikums Liepājā. Taču dienas superspēle gaidāma tieši vakarpusē, kad tiksies Lietuva un Horvātija. Vairāk par to video.
2

U-19 pieņemšanā Latvija izpelnās FIBA uzslavas

Valmieras pilsētas pašvaldības zālē notika U-19 Pasaules čempionāta pieņemšana. Valmieras mērs Inesis Boķis izteica gandarījumu, ka šis pilsētai būs trešais FIBA mēroga rīkotais čempionāts. Savukārt FIBA sporta direktors Lubomirs Kotleba izteica ļoti atzinīgus vārdus Latvijai un Valmieras pilsētai par lieliski noorganizētajiem iepriekšējiem čempionātiem, kā arī gaidāmo U-19 Pasaules čempionātu. Uzrunu arī LBS vārdā teica Edgars Šneps.
18

U-19 izlase gatavošanos posmu noslēdz Smiltenē

Pavisam maz ir atlicis līdz U-19 Pasaules čempionāta sākumam, kas notiks Valmierā, Liepājā un pēc tam arī Rīgā. Protams, visvairāk interesē, kā šim nozīmīgajam čempionātam gatavojas Latvijas U-19 basketbola izlase, kura savas B apakšgrupas spēles aizvadīs Valmierā, Vidzemes Olimpiskajā centrā. Pēdējās divas dienas izlases treniņi norisinājās Smiltenē, tāpēc devāmies aplūkot tos klātienē.