Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:132, Did:0, useCase: 0

Silvers: "NBA sezonas atsākšanas plāns ir labākais iespējamais"

Ints Megnis
Ints Megnis

Silvers: "NBA sezonas atsākšanas plāns ir labākais iespējamais"
NBA komisārs Adams Silvers. Foto: AFP/Scanpix

Lēmums aizvadīt atlikušo Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) sezonu slēgtā teritorijā Floridā bija labākais starp pieejamajiem, piektdien konferences zvana laikā izteicās līgas komisārs Adams Silvers.

"Mēs zinām, ka pārredzamā nākotnē "Covid-19" būs starp mums. Mums nav citu iespēju, kā tikai iemācīties sadzīvot ar vīrusu," saka NBA komisārs. "Nav variantu, kuros nepastāvētu risks."

Šobrīd saistībā ar NBA plānu ir divi galvenie satraukuma objekti - straujš pozitīvo vīrusa gadījumu pieaugums tieši Floridā un iespēja, ka, visām komandām dzīvojot vienā kompleksā, vīruss var ļoti strauji izplatīties. "Mēs nevaram pārspēt vīrusu, bet, dzīvojot vienuviet, esam pasargāti no apkārtējiem gadījumiem," uzskata Silvers.

Pirms tam piektdien līga un spēlētāju asociācija oficiāli vienojās par sezonas atsākšanas plānu. Vismaz sākotnēji NBA vīrusa pārbaudes tiks veiktas katru dienu, tomēr Silvers atzina, ka gandrīz 9000 pozitīvas analīzes dienā Floridā ir satraucošs rādītājs. "Jā, satraukuma līmenis ir pieaudzis - ne tikai saistībā ar Floridas, bet visas valsts pozitīvo gadījumu pieaugumu," saka komisārs, norādot, ka 29 no 50 ASV štatiem šobrīd pieaug vīrusa gadījumu skaits. "Tomēr turpinām strādāt pie to darbinieku, kas potenciāli varētu atrasties vienā telpā ar mūsu spēlētājiem, testēšanas. Regulāri pārbaudīsim ikvienu mūsu nometnē esošo." Silvers uzsver, ka, neskatoties uz šī brīža situāciju Floridā, viņš arī šodien līgas turpināšanai izvēlētos šo variantu.

Piektdien tika paziņots, ka pirmajā testēšanas vilnī pozitīvas analīzes bijušas 16 no pārbaudītajiem 302 spēlētājiem. Konferences zvanā Silvers saskārās ar jautājumiem, kas notiks, ja pozitīvas analīzes būs kādai no līgas superzvaigznēm. "Mums vēl nav izstrādāts scenārijs pilnīgi ikvienai situācijai, tomēr, ja analīzes pozitīvas būs vienam spēlētājam, vai tā ir zvaigzne, vai tālākais rezervists, viņš dosies uz karantīnu. Pēc tam pārbaudīsim spēlētājus un personāla locekļus, kas bijuši kontaktā ar viņu." Tomēr Silvers uzsvēra, ka viņam joprojām nav atbildes, kas notiks, ja nometne Orlando piedzīvos plašāku vīrusa uzliesmojumu - vēl tiek strādāts, lai saprastu cik plašs uzliesmojums novestu pie sezonas izbeigšanas.

Spēlētāju asociācijas izpilddirektore Mišela Robertsa un basketbolists Kriss Pols konferences zvana laikā norādīja, ka NBA spēlētāji, atsākoties sezonai, turpinās norādīt uz ASV valdošo rasu nevienlīdzību. "Mēs saprotam cik mūsu balsis ir spēcīgas," uzsvēra Pols. "Līdz ar to rēķinieties, ka jūs mūs dzirdēsiet. Nepastāvēs "aizveries un driblē" apstākļi."

Tikmēr Silvers norādīja, ka vienlīdzība NBA uzlabojas, jo pēdējie trīs komandu nolīgtie ģenerālmenedžeri bijuši melnādainie, tomēr līgai vēl ir daudz darba, lai tā iesaistītu arvien vairāk melnādaino darbinieku.

Izmantotie resursi:
https://www.espn.com/nba/story/_/id...

     [+] [-]

, 2020-06-27 20:14, pirms nedēļas
Vienlīdzība uzlabojas, jo pēdejie 3 ģm ir melnie. A kā ar aziātiem, sarkanajiem? Netikai ģm vidū, bet spēlētāju vidū? Tad, taču būtu jābļauj, kāds tur rasisms, 80% melnie, saujiņa balto, pavisam maza saujiņa pārējo. Rasistu rasisti. Es vēl saprotu, kad runā par nevienlīdzību, ka sievietei par to pašu darbu ko dara vīrietis maksā mazak (vai otrādi) vai vietējam maksā mazāk kā ārzemniekiem/ un otrādi - tā ir reala problēma, tāpat kā ja valsts atbalsta vai pat uzspiež cilvēku ar kustību traucējumiem ieviešanu darba tirgū - ta tiešam ir neizsargāta grupa. Bet darbiniekus vērtēt pēc dzimuma vai rases - idiotisms. Uzņēmuma interesēs (šajā gadījumā arī fanu interesēs) tomēr būtu, lai neatkarīgi vai runa ir par spēlētāja, trenera vai ģm pozicīju - personas, kas atlasa spēlētāja pozīcija strādā tiešām labākie savu pozīciju, amatu cilvēki un vienalga vai viņi ir melni,balti, dzelteni, sarkani, brūni,zili vai zaļi, sievietes vai vīrieši vai ono