Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:131, Did:0, useCase: 0

Feldmanis: "Atsauksmes par "VEF skolas" spēlētāju gatavību LBL vienmēr ir labas"

Emils Ozerinskis

Feldmanis: "Atsauksmes par "VEF skolas" spēlētāju gatavību LBL vienmēr ir labas"
Raimonds Feldmanis
Foto: Vladislavs Proškins/F64

Latvijas Basketbola līgas 2. divīziju ar trīs uzvarām piecās spēlēs sākusi Latvijas čempionvienības Rīgas VEF jauno spēlētāju kalve "VEF skola". Pēc mača ar pērnās sezonas turnīra vicečempioni Sportacentrs.com aprunājās ar "VEF Skolas" galveno treneri Raimondu Feldmani.

Uz spēli Valmierā "VEF Skola" ieradās ar bilanci 3-1. Vefiešu jaunā maiņa bija uzvarējusi "Līvānus", "Valku/Smilteni" un "LU/BS Rīga" komandas. Līdz tam vienīgais zaudējums tika piedzīvots pret pieredzējušajiem "Gulbenes Bukiem". Tomēr 27. oktobrī spēlē Vidzemes Olimpiskajā centrā tika pārbaudīts komandas raksturs. LBL 2. divīzijas vicečempioni pretinieku komandu nežēloja, sagraujot VEF jauniešus ar rezultātu 114:60. Par aizvadīto spēli un sezonas uzdevumiem pārdomās dalījās "VEF Skolas" treneris Raimonds Feldmanis.

- Pret valmieriešiem aptuveni septiņas minūtes izdevās turēties pretī, bet turpinājumā spēle izslīdēja no rokām. Kāpēc nesanāca pacīnīties niknāk?
Kamēr bijām svaigi un ar skaidru galvu atradāmies pat priekšā un varējām fiziski cīnīties. Brīdī kad iestājās nogurums jaunie spēlētāji apjuka un aizmirsās uzdevumi laukumā. Tādā vecumā tas mēdz notikt.

- Šādā brīdī, kad spēles iznākums jau ātri ir zināms un briest liela sakāve, kādi ir uzdevumi, ko treneris var dot spēlētājiem mača otrajā pusē?
Pirmkārt, bija komandas uzdevums, kurā atstrādājām kādu konkrētu lietu. Otrkārt, katram spēlētājam ir savs teorētiskais un praktiskais uzdevums laukumā, kuru individuāli jāizpilda. Neskatoties uz rezultātu cīnāmies līdz galam un cenšamies uzvarēt mikromačus, trešajā vai ceturtajā ceturtdaļā.

- "VEF skolas" galvenā misija ir audzināt spēlētājus lielajai komandai Rīgas VEF. Kas ir galvenās lietas pie kā jāstrādā un kur jāpieliek šiem puišiem, lai pretendētu uz vietu Latvijas čempionkomandā?
Pirmā lieta jebkuram jaunietim, lai integrētos profesionālā komandā, ir jābūt ļoti labam aizsardzības spēlētājam. Viņam ir jāparāda, ka ir gatavs cīnīties aizsardzībā un ir jābūt kādai odziņai uzbrukumā uz kuru spēlētājs individuāli stādā. Pamatlieta, kas tiek prasīta no VEF galvenā trenera ir aizsardzība, no kuras jaunais spēlētājs nedrīkst krist ārā. Nedrīkst būt situācija, ka spēlētāju, piemēram LBL spēlē, uzlaižot laukumā pretinieki caur viņu gūtu punktus.

- Kuri no Jūsu puišiem šobrīd ir vistuvāk, lai tuvākajos gados būtu šajā līmenī?
Visa komanda ir veidota tā, lai katru gadu vienu vai divus spēlētājus varētu integrēt lielajā komandā. Uzvārdus gan nesaukšu, lai puiši turpina kapāties. [smaida]

- Šovasar stažējāties NBA Vasaras līgā pie Pelikāniem. No tur iegūtajām idejām, ko ir izdevies ieviest darbā ar "VEF Skolu"?
Pirmkārt, ir gūta neatsverama pieredze un iegūts plašāks redzējums par basketbolu. Tāpat gūts apstiprinājums tam, ka esam šeit uz pareizā ceļa, jo arī tur novērtēja ka mūsu izpratne par lietām ir laba un strādā.

- Kādi ir "VEF Skolas" mērķi šajā sezonā? Vai tie, piemēram, ir mazie mērķi - izkļūšana no grupas, vai arī ir sezonas lielie mērķi? Nav tā ka tas viss ir nolikts malā, domājot tikai par spēlētāju attīstību?
Spēlētājus nevar attīstīt zaudētāju komandā. Tāpēc tas ir savstarpējā mijiedarbībā. Gribam uzvarēt un katrā turnīrā ir savi mērķi. LBL2 mēs gribētu tikt play-offos, nerunājot par to vai uzreiz caur grupu turnīru tiekot labāko četriniekā vai pēc tam. Galvenais ir izslēgšanas spēles. Tad ir jācīnās jauniešu Eirolīgā un, protams, kļūt par čempioniem Latvijas Jaunatnes basketbola līgā.

- LBL 2. divīzijā šogad ir ļoti daudz pieredzējuši spēlētāji ar skaļiem uzvārdiem. Cik nozīmīgi jaunajiem basketbolistiem ir pārbaudīt sevi uz šo vīru fona? Lai gan viņi, varbūt, šobrīd netrenējas profesionāli, tomēr šie spēlētāji iepriekš ir bijuši kā paraugs jaunajai paaudzei.
Priekš "VEF Skolas" spēlētājiem tā ir super iespēja. Kā galvenais treneris par to tikai priecājos. Tas dod mums iespēju cīnīties ar spēlētājiem, kas ir pieredzējuši un fiziski nobrieduši, neskatoties uz to ka trenējas nedaudz mazāk. To pieredzi, kas tiek gūta pret šādiem spēlētājiem, nevar nopirkt. Tam ir jāiziet cauri un jāpārbauda uz savas ādas. Tai pašai "Vidzemes Augstskolas" komandai ir trīs līdz piecus gadus vecāki spēlētāji, kas 16 - 18 gadu vecumā ir ļoti liela starpība. Tādēļ mācamies un izbaudām šo procesu.

- "VEF Skola" un "VEF Rīga" sasaiste. Cik daudz no tā ko redzam laukumā "VEF Skolas" izpildījumā ir Jāņa Gailīša pirksts un cik daudz ir Jūsu personīgās idejas?
Būtībā zinu Jāņa Gailīša filozofiju aizsardzībā un uzbrukumā. Šablons tiek izmantots līdzīgs, kā lielajā komandā. Tā būtība ir atvieglot jaunajiem spēlētājiem pāriešanu uz VEF komandu. Piemēram, Nikolajs Zotovs šogad ļoti labi pierāda, ka ir integrējies LBL komandā. Pagājušajā gadā sevi ļoti labi lielās komandas treniņprocesā pierādīja Niks Jansons un Eduards Hāzners, bet vēl pirms gada tas bija Zigmārs Raimo. Atsauksmes vienmēr ir labas, apstiprinot, ka spēlētājs ir gatavs profesionālai darbībai.

     [+] [-]

, 2017-10-28 11:05, pirms 2 gadiem
Vai tad mērķis ir gatavot LBL viduvējības nevis VEF gatavus spēlētājus?

  +1 [+] [-]

, 2017-10-28 17:26, pirms 2 gadiem
Vakar LBL2 Valmierā vietējā Valmiera Glass/ViA vienkārši pārbrauca Feldmanim un visiem VEF skolas talantiem pāri!