Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:136, Did:0, useCase: 0

Ļevčanka par dzīvošanas apstākļiem cietumā: "Tā bija ņirgāšanās"

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Ļevčanka par dzīvošanas apstākļiem cietumā: "Tā bija ņirgāšanās"
Jeļena Ļevčanka pēc atbrīvošanas apskauj mammu. Foto: Onliner.by

Minskas pilsētas Ļeņina rajona tiesa ceturtdien, 15. oktobrī, piesprieda Jeļenai Ļevčankai naudas sodu 810 Baltkrievijas rubļu (268 eiro) apmērā un atbrīvoja no cietuma. Slavenā basketboliste pastāstīja par dzīvošanas apstākļiem Okrestina ielas aizturēšanas centrā.

“Trešdienas vakarā mani pasauca no Ļeņina rajona iekšlietu nodaļas un pateica, ka ierosināta jauna administratīvā lieta. Domāju, ka vairāk pārdzīvoju, lai mani vecāki negaidītu pie aizturēšanas centra Okrestina ielā.

Nevaru saprast, kāpēc pret cilvēkiem tā izturas. Kā var gulēt uz aukstām lāvām, kā var četriem cilvēkiem paredzētā kamerā iemest piekto, lai kādam būtu jāguļ uz grīdas. Kad vienkārši atslēdz kanalizāciju un nav iespējams neko nomazgāt. Bet istaba visiem ir viena. Ļoti gribu ieiet dušā. Tā bija ņirgāšanās, nezinu, kā lai citādi to nosauc.

Visu laiku gaidījām, ka pie mums ievedīs vēl kādu apcietināto. Tā bija vienīgā iespēja uzzināt jebkādus jaunumus,” teica Ļevčanka.

Basketbolistes atbrīvošana bija paredzēta 15. oktobrī plkst. 07:20 no rīta. Spēlētājas vecāki un sporta zvaigznes pulcējās pie izolatora ieejas, taču saņēma ziņu, ka Ļevčanka aizturēta vēl uz 72 stundām. Jaunā tiesa notika tajā pašā dienā tiešsaistes režīmā. Spriedums tika paziņots plkst. 14:30 – pēc tam sportiste, sagaidītājiem nezinot, tika nogādāta līdz viņas dzīves vietai.

Ļevčanka tiesas sēdes laikā pastāstīja par dzīvošanas apstākļiem Okrestina ielas izolatorā. “Tajā apdraudēja manu veselību. Pēdējās 13 diennaktis gulēju nevis uz matrača, bet aukstām, metāliskām lāvām. Tāpat tika atņemta gultas veļa. Divas nedēļas nebija pieejams karstais ūdens.”

Visu šo laiku nebija iespējas nomazgāties dušā. Piedevām tualetē divas nedēļas tika atslēgta kanalizācija – tas ir galvenais baktēriju un mikrobu perēklis. Pēdējo reizi mūs veda pastaigāties pirms piecām dienām. Antisanitāro apstākļu rezultātā man parādījās utis. Saasinājās mana vecā kaite – mugurkaula trūce.”

Ļevčanka ir viena no labākajām basketbolistēm Baltkrievijas vēsturē. Pārstāvēja valstsvienību no 2001. gada, divas reizes sacentās Olimpiskajās spēlēs (Pekina 2008, Riodežaneiro 2016), bet 2010. gadā sasniedza WNBA finālu un tika atzīta par Pasaules kausa labāko centra spēlētāju.

Pēdējās dienās Baltkrievijā aizturēti vēl četri sportisti – sieviešu regbija valstsvienības kapteine Marija Šakuro, daudzkārtējais pasaules čempions tajiešu boksā Jurijs Bulats, trīskārtējā Eiropas “Muay Thai” čempionāta medaļniece Aleksandra Sitņikova un Baltkrievijas čempions amerikāņu futbolā Igors Bojars. Pirms tam apcietinājumā pabija bijušais TV komentētājs Vladislavs Tatura un sporta žurnālists Sergejs Šurko.

Vairāk nekā 830 Baltkrievijas sporta sabiedrības pārstāvji parakstījuši atklāto vēstuli, protestējot pret prezidenta vēlēšanu viltošanu un varas iestāžu vardarbību.

Izmantotie resursi:
https://by.tribuna.com/basketball/1...
https://by.tribuna.com/basketball/1...

  +2 [+] [-]

, 2020-10-16 13:10, pirms 2 nedēļām
Nu Ļevčanka kā neviens nodos ziņu tālāk pasaulei par lukašu... Jāiztur baltkrieviem, ļoti ceru, ka vēl biš, biš tikai

     [+] [-]

, 2020-10-16 15:45, pirms 2 nedēļām
Apbrīnoju baltkrievu tautas uzņēmību un pacietību. Malači!

     [+] [-]

, 2020-10-16 16:08, pirms 2 nedēļām
malachi baltkrievi cerams vinjiem izdosies gazt no varas to aborta atlieku