Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:136, Did:0, useCase: 0

George Dikeoulakos: "Ticu Latvijas izlasei"

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

George Dikeoulakos: "Ticu Latvijas izlasei"
George Dikeoulakos
Foto: Romualds Vambuts, Sportacentrs.com

"Latvijas priekšējās līnijas spēlētājas var radīt punktu gūšanas iespējas citām meitenēm, turklāt kopā ar pieredzējušo Guntu Baško spēj atbalstīt kolēģes visās situācijās laukumā un ārpus tā," pirms pārbaudes spēlēm ar Ukrainu un Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra pozitīvi noskaņots ir Latvijas sieviešu basketbola valstsvienības galvenais treneris George Dikeoulakos.

Izlase darbu sāka 5. jūlijā. Pirmajai nodarbībai Rīgā sekoja nedēļu ilga treniņnometne Liepājas Olimpiskajā centrā, divi pārbaudes turnīri Itālijā un Turcijā, bet aizvadītajā nedēļā komanda Vidzemes Olimpiskajā centrā Valmierā divas reizes sacentās ar Somiju.

GEORGE DIKEOULAKOS

• Dzimis 1969. gadā Grieķijas galvaspilsētā Atēnās
• Precējies, ir divi bērni, dēlam seši, meitai trīs gadi
• Pārvalda grieķu, angļu, serbu-horvātu un spāņu valodas
• Strādājis Vācijas valstsvienības galvenā trenera Dirka Bauermana un Grieķijas valstsvienības galvenā trenera Konstantīna Missas vadībā, pētījis pretiniekus un gatavojis taktiku pret Zeļko Obradoviča, Etores Mesinas, Dušana Ivkoviča vadītajām komandām
• Stažējies NBA klubos „Chicago Bulls” un "Milwaukee Bucks”

Sasniegumi

2010 FIBA Eiropas kausa ieguvējs, Grieķijas čempions un Grieķijas kausa ieguvējs ("Sony Athinaikos" Triple Crown)
2009 Eiropas čempions, U20 Grieķijas vīriešu valstsvienība
2009 FIBA Pasaules čempionāta kvalifikācijas uzvarētājs, Grieķijas sieviešu izlase
2009 Piektā vieta Eiropas čempionātā Latvijā
2009 Grieķijas čempions, „Sony Athinaikos”
2009 FIBA Eiropas Kausa ceturtdaļfinālists, „Sony Athinaikos”
2002 Grieķijas kausa ieguvējs vīriešu basketbolā, Pireju „Olympiacos”

Karjera

2010 – Latvijas Sieviešu basketbola valstsvienības galvenais treneris
2009 Grieķijas U-20 vīriešu valstsvienības treneris
2008 – „Athinaikos” sieviešu basketbola kluba galvenais treneris (Grieķija, A1)
2006 – 2009 Grieķijas sieviešu basketbola valstsvienības treneris (video, skautings)
2005 „Panellinios” vīriešu kluba treneris (A1, Grieķija)
2004 „Papagou” vīriešu kluba galvenais treneris (A2, Grieķija)
2003 „Panionios” treneris (A1, Grieķija)
2002 „Olympiacos” treneris
2000 „Dafni Athens” treneris (A1)
1998 „Milonas” treneris (A2, Grieķija)
1997 „Akadimia 75” galvenais treneris (C, Grieķija)

Kā notikusi gatavošanās pirmajās četrās treniņnometnes nedēļās un kas vēl jāpadara?
Domāju, sagatavošanās visiem bija grūta trīs iemeslu dēļ. Pirmkārt, komandai ir jauns treneris ar savu filozofiju, kuru jāpadara saprotamu spēlētājām. Otrkārt, Latvija bez Anetes Jēkabsones ir pavisam cita komanda. Ja komanda paliek bez galvenās punktu guvējas, vietā jānāk citiem risinājumiem. Treškārt, komandā ir vairākas jaunas basketbolistes svarīgās pozīcijās, piemēram, Elīna Babkina spēlēs laukumā pavada daudz minūšu. Šo iemeslu dēļ gatavošanās ir sarežģīta un mums visiem nepieciešams daudz laika, lai pielāgotos jaunām situācijām.

Pēdējās nedēļas rezultāti spēlēs ar Somiju un kopējā bilde treniņos rāda, ka esam uz pareizā ceļa. Esam ceļā, lai saprastos un gūtu panākumus. Spēlētājas sāk saprast trenera spēles filozofiju, jauno situāciju. To darām, iesaistot daudzas spēlētājas dažādās situācijās. Domāju, ka pēc spēlēm ar Ukrainu būsim pilnībā gatavi kvalifikācijas turnīram. Esmu ļoti, ļoti optimistisks par komandu un tiešām tai ticu. Iespējams, svarīgākais, ka komandā ir lieliska iekšējā atmosfēra. Lieliska izlase. Meitenes ir ļoti, ļoti nogurušas, bet viņas nekad nežēlojas, sakot, ka vēlas vairāk trenēties. Tāda attieksme ir lieliska. Svarīgs gan talants, gan spēlētāju mentalitāte. Manuprāt, gaidāmas labas spēles.

Vai varēsim redzēt darbībā Grieķijas basketbola skolas elementus?
Viens no grieķu skolas svarīgākajiem elementiem ir spēlēt organizētu basketbolu, nevis tikai skriet ātrajos pretuzbrukumos. Taču no ātrajiem izrāvieniem neatteiksimies, jo komanda ir ļoti talantīga, skrienot pretuzbrukumos. Vienlaikus viss sākas no aizsardzības un tāds ir Latvijas izlases moto. Ja labi spēlējam aizsardzībā, zinām, ka mums ir iespējas uzvarēt spēlē. Kas notiek uzbrukumā? Ar agresīvu aizsardzību varam uzvarēt jebkurā atsevišķi ņemtā spēlē.

Sākot no pagājušās nedēļas, treniņos piedalās trīs U20 valstsvienības spēlētājas. Tas ir labs solis?
Žēl, ka viņas varēja pievienoties komandai tikai pirms nedēļas, nevis treniņnometnes sākumā. Ja tas būtu bijis iespējams jūlija sākumā, iespējams, situācija viņām izveidotos savādāka. Pirmkārt, apsveicu meitenes un treneri ar bronzas medaļu izcīnīšanu Eiropas čempionātā. Tas ir tiešām liels notikums. Bet, sākot no šī brīža, tas neko nenozīmē. Nacionālā valstsvienība ir cita pasaule, jauna, grūta un sarežģīta. Taču meitenēm ir daudz talanta un, ja ne šajā gadā, varbūt nākamgad, ja viņas turpinās smagi strādāt, varēs pievienoties komandai.

Centra spēlētājas. Zane Tamane pēdējos gados ir viena no atslēgas spēlētājām izlasē, kā turpina progresēt pārējās meitenes?
Četru gadu laikā man radusies sajūta, ka Latvijas priekšējā līnija ir viena no, ja ne labākā Eiropā. Tas nav tāpēc, ka meitenes gadiem spēlē kopā, vai tāpēc, ka viņām ir daudz talanta. Izveidojusies teicama savstarpējā sapratne, ķīmija. Varam pārvietot daudzas spēlētājas dažādās pozīcijās. Tā nav tikai Tamane, arī Ieva Kubliņa lieliski spēlē un sadarbojas ar citām meitenēm. Tas pats sakāms par Lieni Jansoni. Šogad teicami spēlē Aija Putniņa, dažās spēlēs viņa bija labākā punktu guvēja komandā, lielisku darbu veic Aija Brumermane. Paskatoties pārbaudes spēļu statistiku, mūsu priekšējā līnija savu darbu padarīja vislabāk. Ne jau tāpēc, ka savāca atlēkušās bumbas vai iemeta metienus no ārpuses. Viņas var radīt punktu gūšanas iespējas citām meitenēm, turklāt kopā ar pieredzējušo Guntu Baško spēj atbalstīt kolēģes visās situācijās laukumā un ārpus tā.

Kā veicas saspēles vadītājām?
Kristīne Kārkliņa strādā ļoti labi, pienācis arī Elīnas Babkinas laiks pavadīt laukumā vairāk minūšu. Iespējams, pirmajā pozīcijā mums nav pašas pieredzējušākās spēlētājas Eiropas basketbolā, taču, pirmkārt, viņas tic saviem spēkiem. Otrkārt, viņu prāts. Viņas ir ļoti, ļoti gudras spēlētājas. Viņas izlīdzina pieredzes trūkumu ar talantu un gudrību. Zane Eglīte ir pieredzējusi saspēles vadītāja, kura vienmēr ir spējīga atrast nepieciešamos risinājumus, radot pozitīvu iznākumu.

2009. gada vasarā spēlētājām bija divu mēnešu atpūta, arī šovasar starpsezona bijusi salīdzinoši gara. Vai tā ietekmējusi gatavošanos?
Starpsezona ietekmē visas Eiropas komandas, taču ar gudru un, jāsaka, zinātnisku palīdzību no mūsu fiziskās sagatavotības trenera Viktora Lāča, mūsu ārsta Viestura Lāriņa un mūsu fizioterapeites Līgas Folkmanes neredzam šeit problēmas. Komanda ir labi sagatavota.

Izlasei ir viss darbam nepieciešamais?
Pirms paspēju pajautāt, nepieciešamais jau ir uz mana galda. Pateicoties menedžeriem Edijam Eglītim un Emīlam Tomam, domāju, ka meitenēm, treneriem Aigaram Neripam un Hulianam Martinesam ir tāpat. Svarīgākais, ka visi atbalstām viens otru laukumā un ārpus tā. Darbs ir sarežģīts, tam nepieciešams daudz laika un pacietības. Runājot kopumā, Latvijas Basketbola savienības darbs ar izlasi ir ļoti labi organizēts. Esmu pozitīvi pārsteigts, neesmu citur redzējis, ka darbs būtu tik labi sakārtots.

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienības kandidātes pārbaudes spēlēm ar Ukrainu

SpēlētājaSporta skolaPoz.Augums/GadsKomandaDzimš.v.
Elīna BabkinaRīdzeneA172/14.04.1989Lotos GdyniaRīga
Zane Eglīte47.vsk./CēsisA170/10.12.1984SK CēsisJūrmala
Zane TamaneArkādijaC200/24.09.1983MKB EuroleasingRīga
Gunta BaškoArkādijaU181/27.04.1980Wisla KrakowRīga
Liene JansoneJuglaU/C188/22.05.1981UmbertideRīga
Aija PutniņaTTP BSU/C192/15.01.1988ArrasRīga
Dita KrūmbergaTTP BSU183/20.03.1984TTT RīgaRīga
Ieva KubliņaTTP BSC193/08.07.1982GyorRīga
Aija BrumermaneTTP BSC192/17.10.1986USO MondevilleRīga
Santa DreimaneRīdzene/CēsisA176/27.07.1985TTT RīgaCēsis
Kristīne KārkliņaTTP BSA175/30.09.1983TTT RīgaRīga
Sabīne NiedolaLiepājaU182/29.04.1991Nantes RezéLiepāja
Anete HorelikaBK Kolibri/TukumsA177/23.07.1987SK CēsisRīga
Kristīne VītolaJuglaC196/02.06.1991UTEPRīga
Anete KlintsoneBK KolibriA175/20.01.1990Jefferson collegeRīga

Galvenais treneris George Dikeoulakos (Grieķija)
Treneri: Aigars Nerips (Rīdzene/TTT Rīga), Julian Martinez Alman (Spānija)
Fiziskās sagatavotības treneris Viktors Lācis (Wichita State)
Ārsts Viesturs Lāriņš (LSPA), fizioterapeite Līga Folkmane (TTT Rīga)
Ģenerālmenedžeris Edijs Eglītis
Menedžeris Emīls Toms (VEF Rīga)

Piezīme. Anete Horelika nevarēs piedalīties spēlēs ar Ukrainu.

Četras spēles „Arēnā Rīga”

Ceturtdien, 5. augustā, plkst. 17:30 Latvijas izlase Rīgas arēnā pārbaudes spēlē tiksies ar Ukrainas komandu. Līdzjutējiem tā būs lieliska iespēja atbalstīt komandu un iesildīt balsis Eiropas čempionāta kvalifikācijas kampaņai, turklāt ar dāmu spēles biļeti varēs apmeklēt arī vīru valstsvienības sacensību ar Itāliju, kas sāksies plkst. 20:30.

Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra B grupā Latvija izbraukumā un mājās sacentīsies ar Rumāniju, Izraēlu un Serbiju. Grupas uzvarētājas un divas no trim otro vietu īpašniecēm kvalificēsies finālturnīram, kas 2011. gada 3. - 18. jūlijā notiks Polijas pilsētās Bidgošā, Katovicē un Lodzā.

EuroBasket Women 2011 kvalifikācija, B grupas kalendārs

DienaLaiksVietaSpēle
12.0817:45Ramat GanIzraēla – Serbija
14.0817:00BucarestRumānija – Latvija
17.0817:30RīgaLatvija – Izraēla
17.0821:30RumaSerbija – Rumānija
20.0817:30TargovisteRumānija – Izraēla
20.0821:30RumaSerbija – Latvija
23.0817:30RīgaLatvija – Rumānija
23.0821:30RumaSerbija – Izraēla
26.0817:30Ramat GanIzraēla – Latvija
26.0818:00TargovišteRumānija – Serbija
29.0817:45Ramat GanIzraēla – Rumānija
29.0820:30RīgaLatvija – Serbija

 +13 [+] [-]

, 2010-08-04 13:23, pirms 9 gadiem
Veiksmi meitenēm un atrast līderi,kas spēs kaut cik cerīgi aizvietot Aneti..

  +5 [+] [-]

, 2010-08-04 13:24, pirms 9 gadiem
esmu pārliecināts, ka tiks uz finālturnīru! Lai veicas!

  +9 [+] [-]

, 2010-08-04 13:24, pirms 9 gadiem
Novēlu veiksmi
Nevajadzētu būt īpašām problēmām kvalificēties.

  +6 [+] [-]

, 2010-08-04 13:25, pirms 9 gadiem
mēs ceram uz tevi, Dik!

  +5 [+] [-]

, 2010-08-04 13:25, pirms 9 gadiem
ElvisNBA rakstīja: Veiksmi meitenēm un atrast līderi,kas spēs kaut cik cerīgi aizvietot Aneti..
Mums ir Baško!!

     [+] [-]

, 2010-08-04 13:27, pirms 9 gadiem
Varēji vēl pateikt, ka netici

  +7 [+] [-]

, 2010-08-04 13:31, pirms 9 gadiem
Man liekas ka pat labāk, ka nav anetes, jo tad visas gaidīja no Anetes un pretinieces pa divām nosedza Aneti un pārējas nespēja uzņemties būt par līderēm, bet tagad jau pirms spēles būs zināms ka Anete neuzņemsies šo smagāko darbu un pašām vairāk būs jāpiestrādā un iznākumām jābūt vēl labākam ;]

  +2 [+] [-]

, 2010-08-04 13:32, pirms 9 gadiem
Esmu pozitīvi pārsteigts, neesmu citur redzējis, ka darbs būtu tik labi sakārtots.

kautkas neticams,jo viri visu laiku sudzas
Slēpts komentārs: nullo4ka

  +1 [+] [-]

, 2010-08-04 13:32, pirms 9 gadiem
''Taču meitenēm ir daudz talanta un, ja ne šajā gadā, varbūt nākamgad, ja viņas turpinās smagi strādāt, varēs pievienoties komandai.''

Ja šitas teksts attiecas arī uz Sabīni, tad viņš lēnu garu var sākt mantas krāmēt. Viņai jau bija pērn jāspēlē minūtes 15-20 un tad šogad spēlētu PČ nevis EČ kvalī!!!

     [+] [-]

, 2010-08-04 13:32, pirms 9 gadiem
Sākot no pagājušās nedēļas, treniņos piedalās trīs U20 valstsvienības spēlētājas. Tas ir labs solis?

Nacionālā valstsvienība ir cita pasaule, jauna, grūta un sarežģīta. Taču meitenēm ir daudz talanta un, ja ne šajā gadā, varbūt nākamgad, ja viņas turpinās smagi strādāt, varēs pievienoties komandai.

Par ko arī stāsts, tas mazajiem, kas domā, ka jaunatnes līga ir tas pats kas EČ sievietēm. Ja kādā ari tiks, tad tikai atsēdēt un skatīties. (protams pie +30 varētu tikt laukumā). Pie šitā kunga ir jāzin visas - VISAS!!! kombinācijas. Lai veicās visiem.

  +6 [+] [-]

, 2010-08-04 13:33, pirms 9 gadiem
Visdrīzāk jau tiks uz finālturnīru.
Grūtākā pretiniece būs Izraēla, kurai ir labākā ārējā līnija mūsu grupā.

 +13 [+] [-]

, 2010-08-04 13:35, pirms 9 gadiem
Kāds zina, cik maksās tā apvienotā biļete uz vīru un sieviešu spēlēm 5. augustā?

  +4 [+] [-]

, 2010-08-04 13:36, pirms 9 gadiem
aigars076 rakstīja: ''Taču meitenēm ir daudz talanta un, ja ne šajā gadā, varbūt nākamgad, ja viņas turpinās smagi strādāt, varēs pievienoties komandai.''

Ja šitas teksts attiecas arī uz Sabīni, tad viņš lēnu garu var sākt mantas krāmēt. Viņai jau bija pērn jāspēlē minūtes 15-20 un tad šogad spēlētu PČ nevis EČ kvalī!!!
redzu, ka skaties sieviešu basi, bet šoreiz tev nevaru piekrist... treneri saskata Sabīnē basketbolisti, bet lielākā problēma uz šo dienu viņai ir kombinācijas un aizsardzības sistēmas... improvizācījā, atlēcošajās bumbās viss ir "bumbās", bet komadas taktiskajā ir jāsāk saprast, kāpēc tiek pielietots viens vai otrs presings, kāpēc ir vai nav jāmainās ar sedzamajiem un kuros brīžos.... kvalifikācijā varbut dažam komandām vēl var iebarot "skrien un met", bet tālāk jau toč neies cauri. P.S. U20 pret SPA diemžēl tas izpaudās ļoti...

  +4 [+] [-]

, 2010-08-04 13:36, pirms 9 gadiem
Jā, priekšējā līnija mūs uberlaba - Tamane, Kubliņa, Jansone,
Niedola, Putniņa...

  +2 [+] [-]

, 2010-08-04 13:38, pirms 9 gadiem
eduards fināls rakstīja: Kāds zina, cik maksās tā apvienotā biļete uz vīru un sieviešu spēlēm 5. augustā?
1 līdz 5 ls
bilesuserviss.lv/lat/concerts/sports/basketbols/?show=17967

     [+] [-]

, 2010-08-04 13:40, pirms 9 gadiem
Jumtalapa rakstīja: Visdrīzāk jau tiks uz finālturnīru.
Grūtākā pretiniece būs Izraēla, kurai ir labākā ārējā līnija mūsu grupā.
es pat esmu vienis prātis ar Tevi, kvalifikācijai vajadzētu iet cauri, kaut vai uz tīru pieredzi un patiešām vienkārši labākām spēlētājām. Izraēla dēļ sava karstasinīguma varētu būt grūtāk apspēlējama it sevišķi mājās. Pa lielam, gribu vairāk sliekties, ka tiksim ārā.
P.S. Tavā blogā mazliet par FIN... šovs ir viens, spēles plāns, kas cits

  +4 [+] [-]

, 2010-08-04 13:41, pirms 9 gadiem
Kas, manuprāt, izlasei dikti pietrūkst ir tāda dulla un nāvējoša
snaipere kā Klintsone U20, kas varētu pretiniekus bendēt,
kamēr šie noņemas ar mūsu garajām.

  +1 [+] [-]

, 2010-08-04 13:51, pirms 9 gadiem
ibumetins rakstīja: P.S. Tavā blogā mazliet par FIN... šovs ir viens, spēles plāns, kas cits
Liepājas Metalurgā spēles plāns bija tāds, kā spēlēja Niedola.
Tagad no turienes viņa ir prom.
Varēs sākt radināties pie īsta spēles plāna.

     [+] [-]

, 2010-08-04 13:59, pirms 9 gadiem
Jumtalapa rakstīja: Liepājas Metalurgā spēles plāns bija tāds, kā spēlēja Niedola.
Tagad no turienes viņa ir prom.
Varēs sākt radināties pie īsta spēles plāna.
pats visu labi saproti, un tagad skaties grieķa acīm... piekritis vadit citas valsts nacionālo vienību, gan jau ka naudu ar maksā ne mazu, domā ļaus nacionālajā izlasē radināties (kas būtībā ir mācīties no pamatiem basketbola taktiku)? negribēs riskēt un laika jau ar nav, jo kā redz trenera asistents ir pazudis - ak jā, viņš arī U18 galvenais treneris... upsī. Domāju, ja Sabine bija nolēmusi nebraukt uz štatiem, vajadzējā kaut pusgadu laist ar TTT vai Cēsīm, tas jau būtu daudz... bet tās tikaimanas domas

 +12 [+] [-]

, 2010-08-04 14:00, pirms 9 gadiem
eduards fināls rakstīja: Kāds zina, cik maksās tā apvienotā biļete uz vīru un sieviešu spēlēm 5. augustā?
Par ko tik daudz plusinju?

     [+] [-]

, 2010-08-04 14:12, pirms 9 gadiem
sabīne na haļavu izskrēja un nospēlēja vieglās uzbrucējas pozīcijā. cepuri nost, viņa nekad nebija reāli spēlējusi kā vieglā uzbrucēja!

     [+] [-]

, 2010-08-04 14:18, pirms 9 gadiem
eduards fināls rakstīja: Kāds zina, cik maksās tā apvienotā biļete uz vīru un sieviešu spēlēm 5. augustā?
3-5ls ja nemaldos
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  -2 [+] [-]

, 2010-08-04 15:14, pirms 9 gadiem
RAZOR rakstīja: Par ko tik daudz plusinju?
arī nesaprotu cilvēk mīļais, ieguglē vai ieskaties bilesuserviss.lv

     [+] [-]

, 2010-08-04 16:22, pirms 9 gadiem
izklausas sakarigs vecis! go go meitenes

     [+] [-]

, 2010-08-04 20:10, pirms 9 gadiem
Ja treneris neuzticēsies Niedolai,viņam būs Zvirgzdiņa zaudētāja psihaloģija pēc pilnas programmas.

     [+] [-]

, 2010-08-04 20:25, pirms 9 gadiem
ari gribetu but sieviesu izlases treneris!

     [+] [-]

, 2010-08-04 22:27, pirms 9 gadiem
Zane tiešām ir viss pieredzējušākā saspēles vadītāja!
viņa negūst daudz punktus,un tas arī nav viņas uzdevums!
bet gudrākā noteikti!
un simpātiska!

     [+] [-]

, 2010-08-05 13:15, pirms 9 gadiem
eduards fināls rakstīja: Kāds zina, cik maksās tā apvienotā biļete uz vīru un sieviešu spēlēm 5. augustā?
Ieejas maksa uz spēlēm būs no 3 līdz 5 latiem. Dienās, kad Arēnā spēlēs abas izlases (5., 17. un 23.augustā), ar biļeti, kas pirkta uz sieviešu izlases spēli, varēs apmeklēt arī vīriešu izlases spēli.

     [+] [-]

, 2010-08-05 17:15, pirms 9 gadiem
Tā tik vēl trūka, lai neticētu.