Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:274, Did:0, useCase: 0

Divkārtējais olimpiskais čempions Vērpalu attaisnots dopinga lietošanā

Agris Suveizda

Divkārtējais olimpiskais čempions Vērpalu attaisnots dopinga lietošanā
Andruss Vērpalu
Foto: AFP/Scanpix

Sporta arbitrāžas tiesa apmierinājusi slavenā igauņu slēpotāja Andrusa Vērpalu apelāciju un attaisnojusi viņu dopinga lietošanā. Iemesls šādam lēmumam bija neprecizitātes, kas varētu būt novedušas līdz nepareizam veiktās pārbaudes iznākumam.

Divkārtējais olimpiskais distanču slēpotājs Andruss Vērpalu šodien uzvarēja savā apelācijas lietā par piespriesto trīs gadu diskvalifikāciju par dopinga lietošanu. Sporta arbitrāžas tiesa atzina, ka veiktās pārbaudes defekti varētu būt noveduši pie nepareiza slēdziena, tomēr piebilda, ka tai ir aizdomas, ka Vērpalu tiešām ir lietojis augšanas hormonus.

"Esmu priecīgs, ka taisnība ir uzvarējusi. Bet tas neliks izgaist tam, ko esmu pārdzīvojis pēdējo divu gadu laikā," paziņojumā sacīja Andruss Vērpalu. Igauņu sportists dopinga lietošanā tika pieķerts 2011.gada sākumā un augustā tika diskvalificēts uz trim gadiem. Viņam piespriestajai diskvalifikācijai vajadzēja būt spēkā līdz 2014.gada 23.februārim - pēdējai Soču ziemas olimpisko spēļu dienai. Vērpalu neilgi pēc pozitīvas proves atklāšanas paziņoja par karjeras beigām.

Vērpalu ir izcīnījis divas olimpiskās zelta medaļas. 2002.gadā Vērpalu Soltleiksitijas olimpiskajās spēlēs triumfēja 30 kilometru distancē i un pēc četriem gadiem tajā pašā distancē uzvarēja Turīnas spēlēs. Tāpat Soltleiksitijas olimpiādē viņš ieguva sudrabu 50 kilometru distancē. 42 gadus vecais Vērpalu izcīnījis arī divas zelta godalgas pasaules čempionātos.

Izmantotie resursi:
CBC.ca - Canadian News Sports Entertainment...

     [+] [-]

, 2013-03-27 07:17, pirms 6 gadiem
Ej nu sazin, kas tur patiesībā bija, bet ļoti žēl, ka dēļ šī bija jā izlaiž Oslo čempis ar klasisko intervāla startu.