Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:274, Did:0, useCase: 0

Dažiem distanču slēpotājiem kāpums jaunajā FIS listē

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Dažiem distanču slēpotājiem kāpums jaunajā FIS listē
Foto: Infoski.lv

Vakar iznāca jaunā Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) liste distanču slēpošanā, kas būs spēkā no 21.janvāra līdz 10.februārim. Dažiem Latvijas distanču slēpotājiem ir kāpums, salīdzinot ar iepriekšējo periodu, savukārt, pateicoties Latvijas čempionāta pirmajam posmam Priekuļos ar abām sacensību dienām FIS statusā, daži mūsējie FIS rangā ir parādījušies pirmo reizi. Vīriešiem rangā ir vairāk nekā trīs ar pusi tūkstoši, bet sievietēm vairāk nekā 2200 slēpotājas.

Pateicoties labam startam decembra beigās Igaunijā, atkal salīdzinoši krasas izmaiņas piedzīvojis Arvis Liepiņš, šoreiz labā nozīmē, jo pēc decembra vidū piedzīvotā kritiena par gandrīz 300 vietām tagad ir veikts kāpums vairāk nekā par simts vietām. Arvis savus punktus ir uzlabojis par 10,81 un tagad ar 84,76 FIS punktiem distancē ieņem 681.vietu. Arvim priekšā varēja aiziet Indulis Bikše, taču Indulim abas dienas Priekuļos nesanāca labi nostartēt, iegūstot patālu no cerētajiem punktiem. Indulis ar 95,67 FIS punktiem ir pakāpies par 89 pozīcijām uz 835.vietu. Pateicoties Priekuļos iegūtajiem ļoti augstajiem priekš sevis punktiem, trešais no mūsējiem ir Oskars Muižnieks, kurš ir tūkstošniekā un ar 102,33 IS punktiem ieņem 934.vietu. Šajā gadījumā tikai viens starts ar visiem soda koeficentiem ir daudz izdevīgāks variants nekā, ja būtu startēts piecās sacensībās, kas tiek ņemtas vērā rangā.

Pērn janvārī Somijas čempionātā un Latvijas čempionātā FIS statusā Madonā sprintā iegūtie ļoti labie punkti ir nākuši nost Jānim Paipalam, līdz ar to gulbenietim sprinta reitings pasliktinājies par 28 punktiem un viņš ir izslīdējis ārpus ne tikai trīssimtnieka, bet arī četrsimtnieka, un vairs nav līderis no Latvijas pārstāvjiem sprintā. Vēl iepriekšējā listē viņš bija priekš Latvijas ļoti augstajā 239.vietā, bet tagad ar 121 FIS punktu ieņem 404.vietu. Neskatoties uz to, ka savu reitingu nav uzlabojis, tomēr uz Jāņa gandrīz divsimt vietu krituma rēķina šobrīd no mūsējiem sprintā augstākajā vietā ir Arvis Liepiņš, kurš joprojām ar 119,83 FIS punktiem ir četrsimtnieka beigās 394.vietā. Nestartējot šajā sezonā, 25 punktu un 170 vietu kritumu piedzīvojis Pāvels Ribakvos, kurš tagad ar 143 FIS punktiem sprintā ieņem 551.vietu un ir trešais no mūsējiem. Simts vietas tālāk un 15 punkti vairāk jeb par 15 punktiem sliktāks rezultāts ir Oskaram Muižniekam.

Sievietēm, kur ir mazāka konkurence, Latvijas pārstāves ir vēl tālāk nekā vīrieši, jo divas labākās atrodas tūkstošnieka beigās. Distancē priekšgalā no mūsējām ir izvirzījusies Anda Muižniece, kas ar reitingu 186,87 FIS punkti par trīs ar pusi punktiem un 18 vietām atrodas priekšā Ingai Dauškānei. Abas piedzīvojušas attiecīgi 147 un 211 vietu kritumu. Toties pakāpušās pāris vietas ir nākamās rangā no Latvijas slēpotājām – Laima Klauža un Inga Paškovska, kuras ar 213 un 217 FIS punktiem ieņem attiecīgi 1148. un 1179.vietu. Toties vislielākais kāpums ir 14 gadus jaunajai Patrīcijai Eidukai, kura ar 229 FIS punktiem ir pakāpusies par gandrīz piecsimt vietām uz 1286.pozīciju. Viņai un vēl dažām Priekuļos par labu nāca ļoti pretimnākošie FIS noteikumi slēpotājām, kurām reitings ir virs 200 FIS punktiem.

Kas neizdevās Jānim, izdevās Ingai Dauškānei, proti, noturēties trīssimtniekā sprintā. Abi šosezon nav startējuši sprintā (Inga vispār nestartēs šosezon un arī šogad – aut.piez.), bet Ingai bonuss ir 2014.gada martā Igaunijas sprints. Viņas reitings pasliktinājies par trim punktiem, un viņa noslīdējusi tikai trīs vietas zemāk. Tagad Inga ar 150 FIS punktiem ieņem 291.pozīciju. Nākamās divas ir jau dažus simtus tālāk. Inga Paškovska ar 229 FIS punktiem ir 587.vietā, bet 15 gadus jaunā Vineta Pētersone ar 239 FIS punktiem ir 48 vietas zemāk. Vēl tūkstošniekā sprintā ir Anda Muižniece (835.vieta un 280 FIS punkti) un Kitija Auziņa (963.vieta un 310 FIS punkti).

Latvijas slēpotāju vietas jaunajā FIS listē: Fis points details