Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:274, Did:0, useCase: 0

Nedēļas nogalē Latvijas kausa pirmais posms kalnu slēpošanā

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Nedēļas nogalē Latvijas kausa pirmais posms kalnu slēpošanā
Foto: Infoski.lv

Šo sestdien un svētdien Siguldā Kordes trasē ar sacensībām supergigantā, milzu slalomā un slalomā sāksies 2012.gada Latvijas Slēpošanas savienības organizētā Latvijas kausa izcīņa kalnu slēpošanā. Tas būs kausa izcīņas pirmais posms, kurā startēs vadošie pašmāju kalnu slēpotāji, kas uzrādījuši atzīstamus rezultātus starptautiskajā arēnā, ieskaitot uzvaras FIS sacensībās.

Šajās brīvdienās Siguldā valdīs kārtīga sporta sacensību atmosfēra, jo Kordes trasē norisināsies pirmais posms kalnu slēpošanā, bet paralēli Siguldas bobsleja un kamaniņu trasē notiks Pasaules kausa posms kamaniņu sportā. Latvijas kauss ir prestižākās sacensības kalnu slēpošanā mūsu valstī, un tām atkal būs starptautisks statuss, jo dalībnieku vidū kā allaž būs arī mūsu ziemeļu un dienvidu kaimiņi – igauņi un lietuvieši, kas ir novērtējuši sacensību augsto līmeni gan organizācijas ziņā, gan arī dalībnieku sastāva ziņā, jo Latvija ir vadošā no Baltijas valstīm kalnu slēpošanā.

Šajās sacensībās pieteikušies praktiski visi vadošie Latvijas kalnu slēpotāji, izņemot līderi meiteņu konkurencē Leldi Gasūnu, jo sezonas lielāko daļu atrodas Eiropā, trenējoties un piedaloties FIS sacensībās. Skatītājiem un līdzjutējiem būs iespēja redzēt Kristapu Zvejnieku, kas jau pāris reizes šajā sezonā uzvarējis FIS sacensībās un debitējis Pasaules kausa posmā Austrijā, pagājušajās brīvdienās labāko trīsdesmitniekā Pasaules kausā iekļuvušo Robertu Rodi, Pasaules Jaunatnes Ziemas Olimpisko spēļu dalībniekus un labu rezultātus sasniegušos Miku Zvejnieku un Agnesi Āboltiņu pagājušajā gadā Pasaules čempionātā startējušos Kasparu Dauguli, Robertu Brišku, Kristapu Blūmu, kā arī citus FIS sacensībās rūdījumu guvušos Latvijas kalnu slēpotājus. Izlases līderi startēs formās un ar inventāru, ko nodrošina izlases atbalstītāji - Reusch, Toko, Leki, Burusports, Latvijas Valsts meži, Fans, Rossignol, Uvex, Catmandoo.

Kā jau ierasts paši jaunākie būs C grupas dalībnieki, kas dzimuši 2001./2002.gadā, bet vecākie būs senioru grupas pārstāvji, kas dzimuši 1977.g. vai agrāk. Un protams, neiztikt bez elites grupas un junioriem, kuri pagaidām ir labākie Latvijā. Sestdien plānotas divas disciplīnas – supergigants un milzu slaloms, bet svētdien tikai slaloms. Katrā disciplīnā paredzēti divi braucieni. Labākajiem jaunajiem censoņiem būs dota iespēja samērot spēkus ar pieaugušajiem, jo saskaņā ar nolikumu A, B, C grupu (1997.gads un jaunāki) pirmo trīs vietu ieguvējiem abos dzimumos ir brīvprātīga iespēja piedalīties pieaugušo Latvijas kausa sacensībās tajā disciplīnā, kurā viņš ieguvis 1-o, 2-o, vai 3-o vietu.

Abas dienas savas sacensības pirmie uzsāks jaunieši, kuri uz startu izies 9.30, bet juniori, elite un seniori sestdien startēs 16.00, bet svētdien 14.00.