Layout: current: getContentLayoutLoad (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayoutLoad (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:274, Did:0, useCase: 0

Pinturo kļūst par pasaules čempionu Alpu kombinācijā

Pinturo kļūst par pasaules čempionu Alpu kombinācijā
Aleksis Pinturo. Foto: AFP/Scanpix

LETA--DPA. Francijas kalnu slēpotājs Aleksis Pinturo šodien Zviedrijā tika kronēts par pasaules čempionu Alpu kombinācijā.

Pinturo pēc nobrauciena bija vien 24. vietā, bet slalomā bija otrs labākais, kas divu disciplīnu summā ļāva svinēt uzvaru. Otrās vietas ieguvējs Štefans Hadalins no Slovēnijas viņam zaudēja 0,24 sekundes, bet trešais bija austrietis Marko Švarcs, kurš bija 0,46 sekundes lēnāks.

Pinturo šis ir pirmais čempiona tituls individuālajās sacensībās. Pirms diviem gadiem viņš kļuva par čempionu komandu sacensībās, bet 2015. gadā izcīnīja bronzu milzu slalomā. Tāpat viņam ir olimpisko spēļu sudrabs komandu sacensībās un divas bronzas milzu slalomā.

Latvietis Elvis Opmanis nobraucienā bija 53. pozīcijā, bet slalomā viņš uzrādīja 41. ātrāko rezultātu, summā Pinturo zaudējot 9,52 sekundes, kas 21 gadu vecajam kalnu slēpotājam deva pēdējo vietu 43 finišējušo sportistu konkurencē. Opmaņa sniegums tika novērtēts ar 120,20 Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) raudzes punktiem.

Pasaules čempionātā kalnu slēpošanā piedalīsies kopā astoņi Latvijas sportisti. Pasaules čempionāts risinās Ārē, kur kalnu slēpošanas mači iekļauti arī Stokholmas-Āres 2026. gada ziemas olimpisko spēļu kandidatūras pieteikumā.

Izmantotie resursi:
LETA--DPA