Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:12, Did:0, useCase: 0

Melbārdis šo sezonu sāks Eiropas kausa apritē

Ints Megnis
Ints Megnis

Melbārdis šo sezonu sāks Eiropas kausa apritē
Oskars Melbārdis. Foto: Romāns Kokšarovs/f64

Olimpiskais čempions bobslejā un 2018. gada Latvijas labākais sportists Oskars Melbārdis vasaras sākumā neveiksmīgā kritienā guvis muguras traumu, kas ielika pamatīgu robu pirmssezonas sagatavošanās posmā, tāpēc jauno sezonu viņš sāks Eiropas kausa apritē, sarunā ar Sportacentrs.com pastāstīja sportists.

Pērn Melbārdis duetā ar Jāni Strengu izcīnīja bronzu Phjončhanas olimpiskajās spēlēs. Tomēr jau šajās sacensībās viņš startēja ar kājas traumu, kas turpinājumā lika izlaist visu pagājušo sezonu. Ar to gan sportista neveiksmes nebeidzās un šovasar jau izskanēja, ka Melbārdim varētu nākties izlaist arī nākamās sezonas ievadu.

"Tagad jūtos salīdzinoši labāk nekā bija vasarā," saka Melbārdis, kurš septembra sākumā beidzot bijis treniņnometnē ar Latvijas izlasi. "Nākamnedēļ atkal sāksies nometne, visu daru palēnām. Vasarā gadījās ķibele ar muguru un tagad beidzot varu atsākt trenēties. Notika neveiksmīga apstākļu sakritība - bija jārauc ar riteni, biju atbrīvojies un bedrē vai uz akmens trāpīju. Saņēmu triecienu. It kā nekas nopietns, bet ilgstoši turējās sāpes un vasaras treniņu darbā tika iesists pamatīgs robs. Tagad jāmēģina palēnām likt klāt. Tā bija apstākļu sakritība, bet diemžēl tas notika tieši vasaras sākumā, kad tiek aizvadīti svarīgākie treniņi, fiziskās bāzes ielikšana. Pievienojos izlasei tikai augusta pēdējās nedēļās, bet sezona tūlīt jau klāt."

Iepriekš izlases treneris Sandis Prūsis laikrakstam "Diena" bija izteicies, ka gan Melbārdis, gan Strenga varētu izlaist sezonas sākumu - stūmējam ir cirkšņa trauma.

"Cik ar treneri runājām, sezonu sākšu ar Eiropas kausu un skatīsimies kā tālāk ies. Šobrīd neesmu gatavs Pasaules kausa līmenim - ja es tur startētu, nebūtu godīgi pret pārējiem, kuri visu vasaru strādājuši un ir fiziski spēcīgāki. Viņi vairāk ir pelnījuši braukt. Man nekas nav pretī būt trešajam pilotam, tāda ir situācija, jo vasara diemžēl izvērtās neveiksmīga. Arī Eiropas kauss nav pastaiga, tur ir konkurētspējīgas ekipāžas un man tur neklāsies viegli," saka Melbārdis. Arī šosezon Latvijai Pasaules kausa apritē būs tikai divas kvotas, bet valstī ir trīs konkurētspējīgi piloti, jo pagājušajā sezonā kopā ar Oskaru Ķibermani sevi augstā līmenī pieteica Ralfs Bērziņš. "Jāskatās pēc situācijas, cik veiksmīgi man ies treniņos, kāda forma atgriezīsies. Sākumā jāpabraukājas pa Eiropu, ja viss būs kārtībā, spēšu konkurēt ar Pasaules kausa pilotiem, būs jācenšas tikt atpakaļ.

"Nekur gribēšana man nav pazudusi. Jātiek šim pāri un tad jau manīs, kā būs," saka Melbārdis. "Viss notikušais liek turpināt darboties - esmu sailgojies pēc braukšanas. Man ir vēlme un gribēšana, šobrīd vienīgi nav fiziskās gatavības. Viss ir izdarāms, vienīgi vajadzīgs laiks, vēlme un motivācija."

Kā zināms, nākamā gada februāra vidū, kad Siguldā notiks Eiropas čempionāts, Latvijas bobslejisti Melbārdis, Daumants Dreiškens, Arvis Vilkaste un Strenga saņems pārdalītās Soču olimpisko spēļu medaļas - četriniekos ekipāža tiks pie zelta, bet divniekos Melbārdis un Dreiškens pēc dopinga skandāla Krievijā paaugstināti uz bronzas pozīciju.

"Jautājums ir noslēgts. Februārī izdarīsim formalitātes un ceru, ka tad beidzot būs miers un man vairs neuzdos šo jautājumu," Melbārdim vairākus gadus ilgusī tēma jau ir apnikusi.

  +7 [+] [-]

, 2019-09-25 12:30, pirms gada
Tad jau puikām arī prēmijas pārdalīs, ja jau Radēvičai prasa atpakaļ (kas ir tikai normāli)tad arī jaapgreido uz augšu! Cerams atbildīgās ministrijas par to jau domā un veic darbības!

  -2 [+] [-]

, 2019-09-25 12:57, pirms gada
zelts rakstīja: Tad jau puikām arī prēmijas pārdalīs, ja jau Radēvičai prasa atpakaļ (kas ir tikai normāli)tad arī jaapgreido uz augšu! Cerams atbildīgās ministrijas par to jau domā un veic darbības!
Jāpieprasa morālā kompensācija no Krievijas un no tās jāizmaksā prēmijas.

     [+] [-]

, 2019-09-25 13:05, pirms gada
zelts rakstīja: Tad jau puikām arī prēmijas pārdalīs, ja jau Radēvičai prasa atpakaļ (kas ir tikai normāli)tad arī jaapgreido uz augšu! Cerams atbildīgās ministrijas par to jau domā un veic darbības!
Varbūt vajag referendumu par šiem jautājumiem?

  +2 [+] [-]

, 2019-09-25 15:11, pirms gada
Jāsavāc 10 000 balsu...

  +1 [+] [-]

, 2019-09-25 17:32, pirms gada
Tentea vs Melbārdis

tas tik būs cīniņš

  +1 [+] [-]

, 2019-09-25 19:38, pirms gada
Varbūt tas pat uz labu, ka Melbārdis sāks ar Eiropas kausiem - Latvijai var parādīties iespējas atgūt trīs kvotas 2020./2021. gada sezonai. Bet nu Melbārža mugura laikam ir bēdīgā stāvoklī, ar tādu psiholoģisko fonu būs ļoti grūti samotivēties un darboties.