Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:11, Did:0, useCase: 0

Berkulis: "Rastorgujevam vislabākās zāles būtu laba vieta"

Jānis Freimanis

Berkulis: "Rastorgujevam vislabākās zāles būtu laba vieta"
Intars Berkulis
Foto: Romāns Kokšarovs/f64

Latvijas biatlona izlases treneris Intars Berkulis portālam Sportacentrs.com norāda, ka servisa cilvēka trūkums mazina konkurētspēju, tomēr tas nav mazinājis Andreja Rastorgujeva apņēmību cīnīties par augstām vietām.

Andrejs Rastorgujevs pašlaik Itālijā turpina gatavoties nākamajiem Pasaules kausa posmiem. Sezonas sākumu būtiski ietekmēja veselības likstas, kas sportistu piemeklēja pirms Pasaules kausa 1. posma Esterzundā. Treneris Intars Berkulis neslēpj, ka slimība atstājusi sekas arī uz nākamajiem posmiem. Gan fiziskajā ziņā, gan vēl jo vairāk psiholoģiskajā.

"Arī šobrīd nav bijis iespēju nodot analīzes, lai varētu secināt, kādas sekas atstājusi slimošana. Andrejs turpina mierīgi un pēc plāna darīt savu darbu," stāsta treneris. "Kad neizej uz sezonas pirmo startu, tad pēc tam saņemies, tomēr sekas paliek. Divas dienas pēc paaugstinātas temperatūras viņš ieguva 13. vietu sprintā. Nav šaubu, ka tas patukšoja viņa spēku rezerves. Turklāt ir arī morāli grūti. Spiediens uz mums ir lielāks, jo viss atkarīgs no sasniegtajiem rezultātiem."

"Negribētu teikt, ka Andrejs tādēļ sadeg, taču just to var. Viņš taču ir tāds pats cilvēks, kā mēs visi. Katram ir savs budžets, bet, ja tas nav pietiekams, tad ir grūti. Nav jau runa par to, ka mēs gribam dzīvot dārgās viesnīcās. Dzīvojam gana taupīgi - paši gatavojam ēst. Runa ir par servisu, kas ir mūsu klupšanas akmens. Ja pērn par to varēju nesatraukties, tad šogad mums ir tikai viens cilvēks, kurš tīri fiziski nevar paveikt visu nepieciešamo. Tas ietekmē psiholoģiski, jo saprotam, ka tādēļ neesam konkurētspējīgi."

Berkulis atzīst, ka Pasaules kausa 3. posmā Pokļukā sprinta distancē nepilnīgā servisa problēma esot izjusta pēc pilnas programmas. "Andrejs ātrākajam slēpotājam zaudēja 33 sekundes, taču arī tas tika sasniegts caur nevaru. Labākie servisa cilvēki jau ir aizņemti. Šobrīd mums ir padomā viens speciālists, taču tā atkal ir konkrēta summa. Pirms sezonas vienam jau nācās atteikt, jo finansiāli to nevarējām atļauties. Pakāpeniski vēl varētu viņam samaksāt visu summu, bet viņš gribēja pirmo naudu dabūt jau oktobrī."

Finansiālo situāciju neuzlabo arī neveiksme Pokļukā, kas liedza iekļūt labāko 25 biatlonistu pulkā, kam Starptautiskā Biatlona savienība (IBU) apmaksātu dzīvošanas izdevumus nākamajos trīs posmos. "Katrā posmā tie ir aptuveni 500 eiro, tātad trīs posmiem tie ir 1500 eiro. Par to tagad nāksies domāt."

Lai nu kā, Berkulis secina, ka pauzīte tagad esot īsti laikā un ļaus atvilkt elpu gan fiziski, gan emocionāli. "Izanalizējām, ko vajadzēja darīt pirmajos trīs posmos. Sapratām, kādas bija mūsu kļūdas, ko varējām ietekmēt un ko nevarējām. Tagad par to ir jāaizmirst un jākoncentrējas uz nākamajiem posmiem. Šobrīd vēl nav skaidrības arī par to, vai startēsim Eiropas čempionātā. Bet galvenās sacensības šajā sezonā mums joprojām ir pasaules čempionāts."

"Gan radinieki un draugi, gan fizioterapeiti un ārsti cenšas nomierināt Andreju. Viņi dod enerģiju un palīdz. Nekas slikts jau nav noticis. Tomēr ir skaidrs, ka šobrīd labākās zāles būtu laba vieta," pārliecināts ir treneris.

Vaicāts par slēpotāja Arvja Liepiņa vēlmi pievērsties biatlonam, Berkulis norāda, ka katrs cilvēks biatlonam nāk par labu. Taču viss esot atkarīgs no viņa mērķiem - vai tas ir vienkārši pamēģināt vai kaut ko sasniegt. "Biatlons ir kļuvis ļoti skarbs. Pat ieguldot darbu par visiem 100%, ir grūti cīnīties par augstām vietām. Negribu teikt, ka iemācīties šaušanu ir neiespējami, tomēr jāsaprot, ka šaut pie paaugstināta pulsa ir grūti. Tā nenotiek, ka paņem šauteni un tā lieta uzreiz aiziet. Mācītāju jau ir daudz, bet iemācīties nav tik viegli. Pat tādai ziemas sporta lielvalstij kā Norvēģijai bijušie slēpotāji nebija iemācīti šaut."

Pasaules kausa 4. posms nākamajā nedēļā risināsies Oberhofā, kam sekos posmi Rūpoldingā un Antholcā, bet janvāra beigās un februāra sākumā Otepē notiks Eiropas čempionāts.

  +9 [+] [-]

, 2014-12-30 13:04, pirms 5 gadiem
Visu cieņu Andrejam! Viņš ir vēl viens no tiem retajiem individuāljaiem ziemas sportistiem, kas vēl spēj nest Latvijas vārdu tālāk par Baltijas valstīm. Protams, ne tik ļoti kā brāļi Dukuri, bet nu, domāju, ka visam savs laiks. Turu īskšķus un novēlu veiksmi turpmākajās sacensībās. Jauns gads, jaunas iespējas.

     [+] [-]

, 2014-12-30 13:20, pirms 5 gadiem
Tad jau recepte vienkársha - atliek teicami nostartét un parádít visu ko treninjos ir apguvis!

     [+] [-]

, 2014-12-30 13:54, pirms 5 gadiem
Nav iespējas nodot analīzes!

     [+] [-]

, 2014-12-30 14:54, pirms 5 gadiem
Varbūt kāds var paskaidrot ko nozīmē: nevar nodot un saņemt analīzes?

  +1 [+] [-]

, 2014-12-30 15:12, pirms 5 gadiem
Izšķiež te naudu nevajadzīgu EXPO izstāžu rīkošanai, lai piešķir Biatlona federācijai un sportam kopumā. Turies Andrej - tev viss izdosies!

  +2 [+] [-]

, 2014-12-30 15:16, pirms 5 gadiem
Varbūt ir iespējams, ka kāds entuziasts atver ziedojumu kontu Rastijam? Viņam startam jau nav nepieciešami miljoni, bet pāris simtus un pat tūkstošus domāju mums sanāktu saziedot. Viņš to ir pelnījis par savu attieksmi pret valsti un karogu!

  -3 [+] [-]

, 2014-12-30 15:46, pirms 5 gadiem
Nav jau F1 . Vienam sportistam nevar slēpes ieziest,ko viņi tur sarežģī. Pamērīt sniega temperatūru un uzlikt smāķi uz slēpēm.Lai mammīte brauc līdzi .Biatlona treneris ar tik aizņemts izstrādājot sarežģīto RASTY taktiku. Ak aizmirsu viņam vēl binoklī jāskatās vai RUSTY trāpīs un vēl starta listē jāpiesaka.Atvainojos,bet mazliet jau sāk besīt. SERVISA CILVĒKS nevar paspēt...wtf

  -1 [+] [-]

, 2014-12-30 15:48, pirms 5 gadiem
mēnesi atpakaļ izziņoja ,ka NORVIK banka viņu sponsorē,tad ko ta viņi tur košļā

  +1 [+] [-]

, 2014-12-30 15:59, pirms 5 gadiem
Problēmas jau bija šaušanā,līdz ar to soda apļi un spēks līdz ar to zūd

  +2 [+] [-]

, 2014-12-30 17:16, pirms 5 gadiem
Pagājušogad visi no panckām ārā lamāja federācijas Bērziņu, tagad ir jauna vadība un plaši izreklamēts sponsors, bet "ja pērn par to [servisu] varēju nesatraukties, tad šogad mums ir tikai viens cilvēks, kurš tīri fiziski nevar paveikt visu nepieciešamo". Kaut ko nesaprotu...

  +1 [+] [-]

, 2014-12-30 17:44, pirms 5 gadiem
finkelstains rakstīja: mēnesi atpakaļ izziņoja ,ka NORVIK banka viņu sponsorē,tad ko ta viņi tur košļā
Man arī radās šāds jautājums, vienīgais ko es pieņemu ka šis finansējums nāca mazliet par vēlu kad servisa veči jau visi bija aizrunāti no citām komandām. Tomēr domāju ka gan jau varētu atrast kādu kurš paralēli pamatdarbam par konkrētu samaksu varētu palīdzēt vismaz Andrejam. Zinot latvju funkcionārus, domāju ka šī nauda varētu būt iesprūdusi kādiem pareizajiem cilvēkiem kabatās.

  +2 [+] [-]

, 2014-12-30 19:27, pirms 5 gadiem
elements rakstīja: Pagājušogad visi no panckām ārā lamāja federācijas Bērziņu, tagad ir jauna vadība un plaši izreklamēts sponsors, bet "ja pērn par to [servisu] varēju nesatraukties, tad šogad mums ir tikai viens cilvēks, kurš tīri fiziski nevar paveikt visu nepieciešamo". Kaut ko nesaprotu...
Lasi ko raksta!

Citēšu: Tas, ka sponsors uzradās tieši pirms sezonas sākuma vairs neko daudz nemainīja, jo komanda tiek komplektēta vasaras sezonas vidū kad viņiem vēl nebija naudas par ko samaksāt slēpju smērētājam. Iepriekšējais smērētājs ja nemaldos aizgāja strādāt pie frančiem un prasīja labu ciparu.

Jā un par to nevarēšanu paspēt, ļoti vienkārši - pieļauju ka Andrejam pirms starta tiek atlasīti vismaz desmit pāri slēpju, kuri no sākuma ir jānotīra un jāuzliek jauns parafīns/jānotīra/jānobirstē, tālāk tiek testēti un atlasīti kādi 4-6 kuri ir tālāk jāapstrādā ar pulveriem un vēl visādiem citādiem brīnumiem. Smērētājam veicas ja nākamajai dienai tiek solīta pastāvīga prognoze (tad daļu pirmssagatavošanas var veikt jau iepriekšējā vakarā), citreiz gadās ka laiks ir mainīgs un kaut ko "pareizu" lai uztrāpītu nākas sasmērēt beidzamajās minūtēs....P.S Es ceru ka šeit kādam ir nojausma ko nozīmē sagatavot un cik laika paņem lai sagatavotu kaut vienu pāri slēpes,...

  -1 [+] [-]

, 2014-12-30 21:15, pirms 5 gadiem
Es Latvijas izlases biatlonu sakārtotu tā- PAT AR MAZU NAUDU. nopirktu vienu lielo busu -lietotu ss var paņemt no 4 000 eur sākot.Izveidot tur slēpju darbnīcu,noliktavu ,komandtiltiņu,gultu ,atpūtas stūri,virtuvi utt. Domāju,ka izlase tur varētu bāzēties un pārbraukt no posma uz posmu ,jo visa darība norisinās EIROPĀ. Par ietaupīto naudu uz lidojumiem ar bagāžu noalgot šoferi ,kurš arī varētu palīdzēt smērētājam utt. p.s. Federācijai šodien piešķīra 25 000 eur.

  +2 [+] [-]

, 2014-12-30 22:47, pirms 5 gadiem
finkelstains rakstīja: Es Latvijas izlases biatlonu sakārtotu tā- PAT AR MAZU NAUDU. nopirktu vienu lielo busu -lietotu ss var paņemt no 4 000 eur sākot.Izveidot tur slēpju darbnīcu,noliktavu ,komandtiltiņu,gultu ,atpūtas stūri,virtuvi utt. Domāju,ka izlase tur varētu bāzēties un pārbraukt no posma uz posmu ,jo visa darība norisinās EIROPĀ. Par ietaupīto naudu uz lidojumiem ar bagāžu noalgot šoferi ,kurš arī varētu palīdzēt smērētājam utt. p.s. Federācijai šodien piešķīra 25 000 eur.
un smērētu ar parafīna sveci ja nezini ko nozīmē mūsdienu tehnoloģijas slēpju sagatavošanā tad aizej pagrauz piparkūkas

     [+] [-]

, 2014-12-31 00:52, pirms 5 gadiem
sveci ne sveci ,bet norvēģiem ir šāds mobilais servisa buss. Tu zinošā PŪCE apgaismo tumsoņus,kādas tad ir šīs nanometodes,kad viens smērētājs netiek galā ar viena sportista slēpēm.

     [+] [-]

, 2014-12-31 11:32, pirms 5 gadiem
finkelstains rakstīja: Es Latvijas izlases biatlonu sakārtotu tā- PAT AR MAZU NAUDU. nopirktu vienu lielo busu -lietotu ss var paņemt no 4 000 eur sākot.Izveidot tur slēpju darbnīcu,noliktavu ,komandtiltiņu,gultu ,atpūtas stūri,virtuvi utt. Domāju,ka izlase tur varētu bāzēties un pārbraukt no posma uz posmu ,jo visa darība norisinās EIROPĀ. Par ietaupīto naudu uz lidojumiem ar bagāžu noalgot šoferi ,kurš arī varētu palīdzēt smērētājam utt. p.s. Federācijai šodien piešķīra 25 000 eur.
tu vispār normāls esi? Kaut kādu pasaku izdomājis. Atver acis un paskaties uz lietām reāli!!!

  +2 [+] [-]

, 2014-12-31 12:43, pirms 5 gadiem
finkelstains rakstīja: Es Latvijas izlases biatlonu sakārtotu tā- PAT AR MAZU NAUDU. nopirktu vienu lielo busu -lietotu ss var paņemt no 4 000 eur sākot.Izveidot tur slēpju darbnīcu,noliktavu ,komandtiltiņu,gultu ,atpūtas stūri,virtuvi utt. Domāju,ka izlase tur varētu bāzēties un pārbraukt no posma uz posmu ,jo visa darība norisinās EIROPĀ. Par ietaupīto naudu uz lidojumiem ar bagāžu noalgot šoferi ,kurš arī varētu palīdzēt smērētājam utt. p.s. Federācijai šodien piešķīra 25 000 eur.
gudriniek- viņi jau ari brauc ar busiņiem.. Nav nekada lidošana ar bagāžu. Un šoferis ir treneris. Ja nemaldod tad kad bija vel Edgars Piksons viņš arī pie stūres ir sēdējis.

  -1 [+] [-]

, 2014-12-31 12:47, pirms 5 gadiem
Nu pastāstiet man,lai es reāli paskatītos uz lietām. Esmu redzējis kā gatavo kalnu slēpes un nedomāju ,ka distancenes ir daudz sarežģītākas.Un lai kāds pasaka,ka savs servisa buss nāks par sliktu un nevar to atļauties.Vēl nesen BRICIS izteica visu ko domā par biatlona federāciju,kura sportistiem nedod gandrīz neko.

     [+] [-]

, 2014-12-31 16:24, pirms 5 gadiem
finkelstains rakstīja: Nu pastāstiet man,lai es reāli paskatītos uz lietām. Esmu redzējis kā gatavo kalnu slēpes un nedomāju ,ka distancenes ir daudz sarežģītākas.Un lai kāds pasaka,ka savs servisa buss nāks par sliktu un nevar to atļauties.Vēl nesen BRICIS izteica visu ko domā par biatlona federāciju,kura sportistiem nedod gandrīz neko.
kādā līmenī tās kalnu slēpes taisija? Servisa buss tad servisa buss, bet kas taja busina stradas? Nevajag businu, vajag piesaistit kartigu smeretaju brigadi visai izlasei... Ne tikai Andrejam. Musejie nav slikti (to ari Bricis ir teicis), bet nav ari tie labakie- domaju, ka Andreja limeni nevelk. Tapec jau ari Andrejs mekle pats visu. Saliktu visus kopa- to, kas ir Andrejam + musejos- varbut kaut kas sanaktu. Tas laiks, kad neko nedeva bija mistera berziņa laiks. Šobrīd šķiet, ka ir labāk un būs arī turpmāk. Vismaz tērpus visiem nopirka vienādus (izņemot Andreju, jo viņam līgums ar Swix). Savadak jau entos gadus nebija vienadu terpu- katrs brauca ar to, kas bija. Domaju, ka uz Koreju mums atkal bus pilna izlase.. Un ja ari parejiem atradis kadu sponsoru- iespejams pat top 10 komanda runajot par stafeti.

     [+] [-]

, 2015-01-01 00:39, pirms 5 gadiem
einis rakstīja: Varbūt kāds var paskaidrot ko nozīmē: nevar nodot un saņemt analīzes?
Manuprāt Rastijs simulē lai no dopinga atgūtos, bet tas tā manuprāt. Normāls cilvēks tādos tempos slims būdams nelekšotu, kaut gan visādi gadījumi.

     [+] [-]

, 2015-01-01 00:43, pirms 5 gadiem
Berkulis ja kas tad pats ir uzņēmējs un galvenais sponsors Rastijam. Kļūdos? Tamdēļ viņš tur ir savu iniacitīvu vadīts treneris.

     [+] [-]

, 2015-01-01 01:33, pirms 5 gadiem
Viss,kas viņiem ir vajadzīgs-normāls šaušanas treneris un stends,kas savienots ar fiziskās slodzes un kardio aparātu. Tad varēs nosimulēt slodzi un šaušanu pie paātrināta pulsa. Slēpes nav vājais posms ,jo ātrums ir pat ļoti labs.

     [+] [-]

, 2015-01-01 01:42, pirms 5 gadiem
Un protams jaunatne skolas gados ir jāliek uz slēpēm,kā kādreiz.Nevar jau gaidīt pirmās vietas no tiem 20 cilvēkiem,kas valstī māk slēpot.Masveidība nav,atlase nav,treneru nav un domāju,ka studēt lai kļutu par slēpošanas treneri arī nav kur.