Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:11, Did:0, useCase: 0

Biatlonistu treneris Čakars: "Jauniešiem un junioriem būs vissmagākā situācija"

Almants Poikāns
Almants Poikāns

Biatlonistu treneris Čakars: "Jauniešiem un junioriem būs vissmagākā situācija"
Māris Čakars. Foto: Romāns Kokšarovs/F64

Covid-19 dēļ nākamajā sezonā vissmagākajā situācijā būs jauniešu un junioru biatlonisti, kuriem vienkārši trūks sacensību prakses, portālam Sportacentrs.com atzīst Latvijas izlases galvenais treneris Māris Čakars.

Latvijas biatlona izlase šobrīd Priekuļos aizvada kārtējo treniņnometni pirms jaunās sezonas, kas novembra izskaņā ar diviem Pasaules kausa posmiem sāksies Somijā. Pēc tam sekos vēl divi etapi Austrijā. Atsevišķi no komandas trenējas mūsu biatlona līderi Andrejs Rastorgujevs un Baiba Bendika, kurai kompāniju sastāda arī Aleksandrs Patrijuks. Individuāli strādā arī talantīgie Edgars Mise un Jūlija Matvijenko. Savukārt Čakara vadībā Priekuļos sviedrus lej Renārs Birkentāls, Kirils Matjuhins, Rūdis Balodis, Roberts Slotiņš, Ieva Pūce un Annija Keita Sabule.

Ja Latvijas vadošie biatlonisti šobrīd var gatavoties Pasaules kausa sezonai, tad daļai jauniešu un junioru vecuma sportistiem ir jāpaciešas vismaz līdz janvārim. Starptautiskā Biatlona savienība (IBU) līdz tam atcēlusi visus IBU kausus un junioru sacensības, taču pēc pagājušajā nedēļā publicētās oficiālas informācijas ar Jauno gadu šīm sacīkstēm ir jāatgriežas.

"Jaunajā sezonā jauniešiem un junioriem būs ļoti sarežģīti tikt pie sacensībām. Ļoti ceru, ka vecā draudzība ar igauņiem nāks labumā, jo esmu daudz runājis ar viņu federāciju. Otepē ir uzstādīta ļoti moderna sniega ražošanas iekārta, tāpēc aicinu viņus tur rīkot mačus. Mēs tādā gadījumā brauktu piedalīties. Igauņi nākotnē plāno rīkot Pasaules kausu, un viņiem vajag pieredzi sacensību rīkošanā. Otepē var noorganizēt augsta līmeņa sacensības," uzskata Čakars. "Ja Baltijas robežas būtu atvērtas, tas būtu risinājums, kā Latvijas biatlonu uzturēt pie labas dzīvības. Latvijas, Lietuvas un Igaunijas jauno sportistu līmenis ir nedaudz virs pasaules vidējā. Tā būtu laba iespēja sacensties savā starpā un redzēt, vai ir izaugsme."

Čakars nenoliedz, ka gatavošanās sezonai arī bijusi saraustīta. Komanda pārsvarā trenējusies Latvijā, taču bijusi arī trīs nometnēs Otepē. "Mēģinām strādāt, bet viegli neiet, jo netiekam ne uz vienu kalnu nometni. Tas viss jākompensē ar citu darbu. Tagad strādāsim uz šaušanu un tās ātrumu, kā arī uz spēku un tehniku."

Tiesa, uz pirmo sniega nometni Latvijas izlase beidzot varētu doties novembra sākumā, kad paredzēts ceļš uz Somiju. Tur arī sāksies jaunā sezona. Arī somus oktobra sākums pārsteidza ar rekordlielu Covid-19 jauno gadījumu skaitu, taču sezonas trešā un ceturtā Pasaules kausa posma saimniecei Austrijai pagājušajā nedēļā vairākas dienas pēc kārtas bija vairāk nekā 1000 jaunu saslimšanu. Tas raisa bažas, vai tiešām sezonu varēs sākt, kā šobrīd plānots.

Pagājušajā sezonā pasaules čempionātā atgriezās Latvijas sieviešu stafetes komanda, taču bez augstiem rezultātiem – apdzīta par apli un 23. vieta. Čakars uzsver, ka par pašmērķi nevajadzētu izvirzīt dalību sieviešu stafetē arī Pekinas olimpiskajās spēlēs.

"No malas jau varbūt tas izskatās skaisti, taču iziet cauri tam karuselim, izturēt līdz beigām un piedalīties ir viens, bet iegūt vietas, par kurām applaudē līdzjutēji – jau pavisam kas cits. Neesam sanākuši kopā, un arī neviens atbalstītājs nav atnācis tikai tāpēc, lai mēs piedalītos. Mums ir jācīnās par vietām, lai skatītāji un mēs paši varētu teikt, ka esam sportisti," uzstāj Čakars. "Nevajadzētu sist pa durvīm, ja durvis vēl nemaz nav ieliktas."

Čakaram šī būs otrā sezona Latvijas biatlona izlases galvenā trenera krēslā.

  +2 [+] [-]

, 2020-10-12 16:00, pirms 3 mēnešiem
Ar jauniešiem un junioriem būs baigais čakars.

     [+] [-]

, 2020-10-12 21:49, pirms 3 mēnešiem
Viņi jau tā nevienam neinteresē. Paši par sevi kuļās.