Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:323, Did:0, useCase: 0

Slēpotājs I.Bikše pasaules čempionātā junioriem skiatlonā ārpus septiņdesmitnieka

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Slēpotājs I.Bikše pasaules čempionātā junioriem skiatlonā ārpus septiņdesmitnieka
I.Bikše.Foto:Infoski.lv

Šodien Valdifiemmi Pasaules junioru čempionātā skiatlona disciplīnā (10km+10km) Indulis Bikše, no uzvarētāja atpaliekot nepilnas deviņas minūtes, 90 dalībnieku konkurencē ieņēma 73.vietu. Par uzvarētāju kļuva norvēģis Eiriks AUgdāls, bet labākais no baltiešiem bija Anderas Vērpalu, kurš ieņēma 35.vietu, kaut arī vēl līdz 13,5km stabili turējās trīsdesmitniekā un bija 27.vietā.

Atšķirībā no U23 grupas, kuri sacentās klasiskā stila distancē ar intervāla startu, junioriem pasaules čempionāta otrā disciplīna bija skiatlons, kur no 20km pirmā puse bija jāveic klasiskajā stilā un otra puse brīvajā stilā. Uz starta izgāja 90 dalībnieki, un jau ar pirmajiem kilometriem Indulis sāka pamazām atpalikt no vadošās grupas, kurā turējās labākie igauņi un lietuvieši. Ilgāku brīdi mūsu slēpotājs turējās 85.vietā, bet tā kā daži priekšā esošie bija tai pašā nelielā grupā, tad uz slēpju maiņu pusdistancē Indulis jau bija 79.vietā, no līdera atpaliekot 4:12. Brīvā stila sākumā Bikše nesāka dzīties pakaļ, bet tādā pašā tempā turpināja slēpojumu, ka ne uzreiz, bet beigās tomēr deva pozitīvu rezultātu, jo daži tuvākie konkurenti sāka pagurt, jeb slēpotāju valodā runājot, sāka „plīst”. Daži konkurenti, kas vēl pie 15km atzīmes Indulim bija gandrīz minūti priekšā, finišā tika apsteigti. Uzvarētājam Eirikam Augdālam no Norvēģijas, kurš uzrādīja laiku 56:09,6, zaudēts daudz – 8:40, kad deva 73.vietu un 251 FIS punktu. Tās Indulim bija pirmās skiatlona sacensības, jo pagājušajā gadā čempionātā viņš šo distanci izlaida.

Otro vietu izcīnīja Krievijas slēpotājs Aleksejs Červotkins, kas no uzvarētāja atpalika 9 sekundes, bet vēl divas sekundes lēnāks bija trešās vietas ieguvējs Johans Hoels no Norvēģijas. Igaunis Andreass Vērpalu ieņēma 35.vietu (+2:49), bet lietuvieši Jūliuss Kardelis (pagājušā gada februārī Eiropas Jaunatnes Ziemas olimpiskajā festivālā gan distancē klasiskajā stilā, gan arī brīvajā stilā (turklāt vēl minūti) Kardelis bija aiz Induļa – aut.piez.) un Stepans Terentjevs, no uzvarētāja atpaliekot 3:40 un 3:49, ierindojās 45. un 46 vietā.

     [+] [-]

, 2014-02-01 20:27, pirms 7 gadiem
Gonka bija tiešām laba. Cepuri nost Červotkinam, lai arī izdarīja lāča pakalpojumu sev un komandas biedram, tomēr beigās spēja izcīnīt sudrabu. Puisis tiešām ļoti talantīgs. Nedaudz žēl par Induli, jo viņš ne par mata tiesu nav sliktāks par Terentjevu.