Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:323, Did:0, useCase: 0

Siguldas trasei līdz nākamās sezonas startam paredzēta rekonstrukcija

Siguldas trasei līdz nākamās sezonas startam paredzēta rekonstrukcija
Oskars Melbārdis
Foto: Reuters/Scanpix

Siguldas bobsleja un kamaniņu trase nākamajā starpsezonā tiks rekonstruēta, trases pārstāvji atklāj Latvijas Televīzijas sižeta ietvaros. Paredzams, ka rekonstrukcija tiks noslēgta līdz nākamās sezonas sākumam.

Kā zināms, Latvijas bobslejisti, kamaniņnieki un skeletonisti no Soču ziemas olimpiskajām spēlēm atveda četrus medaļu komplektus – sudraba godalgas izcīnīja Oskara Melbārža pilotētais bobsleja četrinieks un skeletonists Martins Dukurs, savukārt pie bronzas medaļām tika kamaniņu divnieks Andris un Juris Šici, kā arī Latvijas kamaniņu stafetes komanda ar Mārtiņu Rubeni, Elīzu Tīrumu un brāļiem Šiciem sastāvā.

Siguldā esošajai bobsleja un kamaniņu trasei, protams, ir būtiska loma šo panākumu veicināšanā, un – lai pie sasniegtā neapstātos – šovasar paredzēts veikt trases rekonstrukciju. Lielākās pārmaiņas skars trases aizsardzības sistēma pret saules un nokrišņu iedarbību, Latvijas Televīzijai atklāj Siguldas bobsleja un kamaniņu trases valdes priekšsēdētāja vietniece Inga Reiniņa. "Tā saucamie palagi tiks nomainīti pret ruļļveida žalūzijām, kas pasargās no saules un no lietus un sniega," atklāj Reiniņa.

Trases rekonstrukcija ir ārkārtīgi svarīga no konkurences viedokļa. Lielu daļu Siguldas trases ienākumu veido Krievijas sportistu treniņi – kaimiņvalsts sportisti labprāt izvēlas Siguldu, nevis kādu no savas valsts kompleksiem. Reiniņa arī atklāj, ka, piemēram, Paramonovas trasē tiek plānota rekonstrukcija, savukārt Soču trase Krievijas sportistiem nav izdevīga tehnikas nogādāšanas ziņā, pie tam tur esot arī dārgākas uzturēšanās izmaksas.

Lai nezaudētu ienākumus no citu valstu sportistu treniņiem, trases rekonstrukcija tiks veikta šajā starpsezonā. Tiesa, pagaidām uz plašāku Siguldas trases pārbūvi, kas ļautu rīkot arī bobsleja četrinieku sacensības, nevar cerēt, jo trase pati nav spējīga nopelnīt tik apjomīgus līdzekļus.

Siguldas trasei gan tuvākajos gados gaidāmas vēl citas pārmaiņas – sadarbojoties vietējai pašvaldībai un Latvijas valstij, paredzēts uzbūvēt sporta kompleksu, tādējādi ļaujot sportistiem trenēt arī fizisko sagatavotību, ne tikai pilnveidoties trasē.

  +7 [+] [-]

, 2014-02-26 10:13, pirms 5 gadiem
Valstsvīri jau nu varētu padomāt, kā pārdalīt līdzekļus, lai trasi pārbūvē arī bobu vajadzībām. Tādā trasē varētu notikt arī pasaules kausa posmi (atšķirībā no kamaniņām, FIBT uzreiz nāk ar 2 disciplīnām). Papildus nauda valsts budzetā.

  +2 [+] [-]

, 2014-02-26 10:13, pirms 5 gadiem
Kur slēpjas tas āķis, kādēļ nevar četrnieki braukt?

  +6 [+] [-]

, 2014-02-26 10:14, pirms 5 gadiem
LAIKS rakstīja: Kur slēpjas tas āķis, kādēļ nevar četrnieki braukt?
Trases augšā nav tik daudz vietas, lai saliktu visus 4nieku bobus un vēl laikam dažas virāžas nav īsti piemērotas.

 +10 [+] [-]

, 2014-02-26 10:18, pirms 5 gadiem
Cik tad vēl medaļas olimpiādē jāizcīna, lai valsts piešķirtu līdzekļus trases pielāgošanai 4nieku bobiem? Kad medaļas kaklā, tad visi Bērziņi un Āboltiņas pielazās pie medaļniekiem.

  +3 [+] [-]

, 2014-02-26 10:29, pirms 5 gadiem
Es gan sliecos piekrist, ka nav jēgas izdot vairākus 10miljonus, lai varbūt katru otro gadu pie mums notiktu pasaules kausa posms un reizi 20 gados PČ, jo tās trases pasaulē sāk palikt arvien vairāk un, ja Amerikai un Eiropai pievienosies arī Āzija, tad tādai LV trasei dabūt PK posmu kļūs arvien grūtāk. Olimpiskās trases tomēr ir olimpiskās trases.
Lūk starta estakādi gan varētu pilnveidot tā, lai tajā varētu pilnvērtīgi sasēšanos un izejas ātrumu uzkačāt, ne tikai pašu starta grūdienu.

Tuvākie gadi pēc šīs rekonstrukcijas parādīs vai mūsu trase ir dzīvotspējīga, jo apstākļi būs radīti tuvu perfektiem.(Nav liela bēda, ka trenēties nevar ar četriniekiem, jo divnieku vadīt esot grūtāk).

     [+] [-]

, 2014-02-26 10:33, pirms 5 gadiem
Krieviem ir plāns rekonstruēt Paramonovu un atvest pie sevis visu bobsleja cirku uz diviem pasaules kausa posmiem. Ja tā notiks, Siguldas vilciens būs aizgājis.

  +3 [+] [-]

, 2014-02-26 10:41, pirms 5 gadiem
maize rakstīja: Valstsvīri jau nu varētu padomāt, kā pārdalīt līdzekļus, lai trasi pārbūvē arī bobu vajadzībām. Tādā trasē varētu notikt arī pasaules kausa posmi (atšķirībā no kamaniņām, FIBT uzreiz nāk ar 2 disciplīnām). Papildus nauda valsts budzetā.
Patiesībā jau kamaniņām ir 4 disciplīnas - vīrieši, sievietes, divvietīgās ekipāžas un komandu stafete. Bobu vajadzībām tiešām ļoti grūti pielāgot, jo, lai izvietotu bobus startā, blakus jāuzceļ vēl viena māja.

  +3 [+] [-]

, 2014-02-26 10:50, pirms 5 gadiem
Wilsons86 rakstīja: Es gan sliecos piekrist, ka nav jēgas izdot vairākus 10miljonus, lai varbūt katru otro gadu pie mums notiktu pasaules kausa posms un reizi 20 gados PČ, jo tās trases pasaulē sāk palikt arvien vairāk un, ja Amerikai un Eiropai pievienosies arī Āzija, tad tādai LV trasei dabūt PK posmu kļūs arvien grūtāk. Olimpiskās trases tomēr ir olimpiskās trases.
Lūk starta estakādi gan varētu pilnveidot tā, lai tajā varētu pilnvērtīgi sasēšanos un izejas ātrumu uzkačāt, ne tikai pašu starta grūdienu.

Tuvākie gadi pēc šīs rekonstrukcijas parādīs vai mūsu trase ir dzīvotspējīga, jo apstākļi būs radīti tuvu perfektiem.(Nav liela bēda, ka trenēties nevar ar četriniekiem, jo divnieku vadīt esot grūtāk).
Viena olimpiskā trase Turīnā jau slēgta. Jāatceras, ka Sigulda atrodas ģeogrāfiski labā vietā.

     [+] [-]

, 2014-02-26 10:58, pirms 5 gadiem
mammas rakstīja: Viena olimpiskā trase Turīnā jau slēgta. Jāatceras, ka Sigulda atrodas ģeogrāfiski labā vietā.
aha, bet nākamo 4 gadu laikā kalendārā, visticamāk, nāks klāt 3 trases jau. Arī Norvēģi kaut ko mēģina reanimēt, tā kā nedomāju, ka iztērēt 20M tikai, lai dabūtu PK posmu reizi divos gados ir tā vērts.

Un Turīna jau neaizgāja dēļ ģeogrāfijas pa skuju taku tā pat kā Cortina. Tur nostrādāja dienvidnieku haoss apsaimniekošanā.

Doma par apvienoto posmu Sigulda/Cortina d'ampezzo varētu būt daudz veiksmīgāka, tikai atkal tie itāļi.

  +2 [+] [-]

, 2014-02-26 11:56, pirms 5 gadiem
anjo rakstīja: Bļe Gaismas pils 250 miljoni atmaksāsies?
Beidz būt plebejs. Bibliotēka ir daudz svarīgāks objekts, nekā rene.

  +1 [+] [-]

, 2014-02-26 12:00, pirms 5 gadiem
Pielāgot trasi 4-nieku bobu vajadzībām laikam tiešām būtu nesamērīgi, drīzāk jau uz tā pamata organizēt treniņnometnes ārpus Latvijas.
Visādi citādi par trases rekonstrukciju un pielāgošanu mūsdienu prasībām jautājumu nemaz nevar būt, tas ir jādara!
Krievijas sportisti uz Latviju brauks tik un tā, jo treniņnometne ārzemēs un vietējie apstākļi viņus apmierina.
Un pat, ja nebrauks ir jāatcerās, ka tā ir un būs vienīgā tāda veida nacionālā sporta bāze Latvijā.

     [+] [-]

, 2014-02-26 12:33, pirms 5 gadiem
Slavens rokmūziķis rakstīja: Beidz būt plebejs. Bibliotēka ir daudz svarīgāks objekts, nekā rene.
Zinot to,cik aktīvi jaunatne lasa grāmatas,atļaušos nepiekrist Pēdējos gados bibliotēkas ir vairāk grāmatu muzeji

  +3 [+] [-]

, 2014-02-26 13:43, pirms 5 gadiem
Ņemot vērā to, cik naudas tiek izšķiests dažādos apšaubāmos projektos (Gaismas pili par tādu gan neuzskatu, cits jautājumu ir tās celšanā izmantoto līdzekļu lietderīgums un iesaistīto cēlāju utt. nesaimnieciskums), man nešķiet neiespējami atrast pāris desmitus miljonu (un nevajag tak visu uzreiz no valsts budžeta, jāpadomā par investoru piesaisti!). Ieguvumi būtu ļoti lieli, protams, ja izdotos regulāri rīkot PK posmus bobos, jo tad klāt nāktu arī skeletons, būtu iespējas rīkot arī sacensības sievietēm, tā kā... Bet nu varbūt tiešām ir pārāk liels risks, ka pie šādām sacensībām varam netikt? Tad jau laikam jāpiekrīt trases darbiniekiem... Bet nu ideja par bobsleja PK posmu Siguldā kaut vai ne pašā tuvākajā nākotnē tomēr nebūtu pirms laika pavisam norakstāma!

     [+] [-]

, 2014-02-26 19:07, pirms 5 gadiem
denebs rakstīja: Ņemot vērā to, cik naudas tiek izšķiests dažādos apšaubāmos projektos (Gaismas pili par tādu gan neuzskatu, cits jautājumu ir tās celšanā izmantoto līdzekļu lietderīgums un iesaistīto cēlāju utt. nesaimnieciskums), man nešķiet neiespējami atrast pāris desmitus miljonu (un nevajag tak visu uzreiz no valsts budžeta, jāpadomā par investoru piesaisti!). Ieguvumi būtu ļoti lieli, protams, ja izdotos regulāri rīkot PK posmus bobos, jo tad klāt nāktu arī skeletons, būtu iespējas rīkot arī sacensības sievietēm, tā kā... Bet nu varbūt tiešām ir pārāk liels risks, ka pie šādām sacensībām varam netikt? Tad jau laikam jāpiekrīt trases darbiniekiem... Bet nu ideja par bobsleja PK posmu Siguldā kaut vai ne pašā tuvākajā nākotnē tomēr nebūtu pirms laika pavisam norakstāma!
1. Šobrīd vēl pastāv stipra korupcija, šādu celtņu būvniecībā. Ja Siguldu, trasi šobrīd apsaimnieko nepareizie cilvēki, tad nekā nebūs.
2. Būs jāpiemaksā, lai vācieši brauktu šeit startēt. (Redzēs, kā klāsies Sočiem, bet jau ir skaidrs, ka to bodi nāksies sist ciet). Ja nu tomēr Eiropas čempī rezultāti būs labi, tad var sanākt arī PK

     [+] [-]

, 2014-02-27 23:55, pirms 5 gadiem
anjo rakstīja: Cik tad vēl medaļas olimpiādē jāizcīna, lai valsts piešķirtu līdzekļus trases pielāgošanai 4nieku bobiem? Kad medaļas kaklā, tad visi Bērziņi un Āboltiņas pielazās pie medaļniekiem.
Nav jau slikti, ja rudā paņem aiz vaiga. Tas, taču gods valsts līmenī.