Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:323, Did:0, useCase: 0

Raivis Zīmelis ar labu vietu atgriezies starptautisko sacensību apritē

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Raivis Zīmelis ar labu vietu atgriezies starptautisko sacensību apritē
Raivis Zīmelis pēdējos gados pazīstamāks bija kā riteņbraucējs. Foto: Gints Ivuškāns, f64

Bijušais biatlonists Raivis Zīmelis („Alpha Baltica”) ar veiksmīgu startu FIS Maratona kausa posmā distanču slēpošanā atgriezies starptautisko sacensību apritē. „Dolomitlauf” (Austrija) slēpojumā 42km distancē brīvajā stilā Raivis 485 dalībnieku konkurencē izcīnīja 30.vietu un bija labākais no Latvijas pārstāvjiem. Uzvarēja sezonas kopvērtējuma līderis Fabio Santus no Itālijas.

Raivis līdz šim maratona distancēs nebija startējis, bet tā kā ir vēlme piedalīties pasaules čempionātā Oslo 50km distancē, tad kādreizējais biatlonists nolēma pārbaudīt savus spēkus uz pasaules vadošo maratonistu fona. Daudz Raivim trenēties nav sanācis, jo vajāja traumas un slimība. Sacensības Zīmelim nesākās veiksmīgi, jo jau 7km aizmugurē slēpojošais uzbrauca uz slēpēm un tā rezultātā tika piedzīvots kritiens. Šāda starpgadījuma rezultātā tika pazaudēts kontakts ar vadošo grupu, kurā Raivis atradās, tādējādi atlikušo lielāko daļu distances nācās pavadīt iedzinēju grupā, kurā vairs nebija tik augstas klases slēpotāju. Uzvarētājam Zīmelis zaudēja deviņas minūtes un 17 sekundes, uzrādot laiku 1:43:38.2. Tas saskaņā ar organizatoru mājaslapā atrodamo sacensību protokolu Zīmelim ļāvis ierindoties 30.vietā. Astoņas minūtes Raivim zaudēja un augstajā 53.vietā (kopējā ieskaitē 59.vieta) ierindojās Rīgas slēpošanas kluba pārstāvis Raimonds Veseris.

Raivja Zīmeļa uzrādītais rezultāts līdz šim ir labākais latviešu sasniegums maratona kausa posmos. Šāds laiks dod 165 FIS punktus, un ar tādu rezultātu 50km distancē pēdējos pasaules čempionātos un arī pagājušā gada pasaules kausa posmā Oslo, tā sauktajā „PČ izmēģinājumā”, varēja bez problēmām tikt piecdesmitniekā. Taču jāatceras, ka „Dolomitlauf” sacensībās sniega trūkuma dēļ bija jāveic tikai 42km (parasti 60km) un maratonisti tomēr nav tik ātri kā pasaules kausa posmos un pasaules čempionātā startējošie. Tomēr, kā jau tika minēts, Raivis piedzīvoja kritienu, turklāt tas bija pirmais maratons un arī treniņu bāze nav vēl pietiekama, tā kā minētais rezultāts ne būt nav „griesti”. Raivis pateicības vārdus velta „Alpha Baltica” un tās vadītājam Laurim Špilleram, kas dod finansiālo ieguldījumu, lai Raivis varētu trenēties un aizbraukt uz sacensībām. Bez šāda atbalsta Zīmelis nevarētu atgriezties starptautisko sacensību apritē. Lauris Špillers labi izprot situāciju un nepieciešamību palīdzēt, jo pats arī aktīvi sporto. Starp citu, arī viņš piedalījās „Dolomitlauf” slēpojumā, ierindojoties 278.vietā.

Iepriecināja mūsu juniori, kas savā grupā bija labākie, pārspējot kaimiņus igauņus un lietuviešus. Andris Vosekalns uzrādīja labāko laiku starp junioriem – 2:06;20.8, kas kopējā vērtējumā viņam deva 127.vietu. Sešpadsmit minūtes viņam zaudēja Emīls Liepiņš, kas bija otrs labākais junioru grupā (kopējā vērtējumā 233.), bet Mārcis Bogdanovičs bija vēl 16 minūtes lēnāks un viņam ceturtā vieta (kopējā vērtējumā 322.) Visi pieminētie juniori pārstāv „Alpha Baltic” klubu.

Kā jau tas bieži ierasts labākie tika noteikti finiša sprintā. Cīņā par uzvaru itālis Fabio Santus, uzrādot laiku 1:34:21.3 bija par 2 sekundēm ātrāks par savu tautieti Simoni Paredi un somu Tēmu Katilakoski. Pirmais piecpadsmitnieks, ko noslēdza pagājušā posma uzvarētājs Anderss Auklands (Norvēģija), finišēja 12 sekunžu robežās. No titulētākajiem maratonistiem tikai Jerijam Ārlinam (Zviedrija) izdevās tikt labāko desmitniekā (7.vieta), bet čehs Rezaks, itālis Kataneo un zviedrs Sverds bija attiecīgi 13., 14. un 16.vietā. Divas vietas priekšā Zīmelim, t.i., 28. vietā, finišēja divkārtējais Olimpiskais čempions sprintā 2006.gadā Turīnā Bjorns Linds no Zviedrijas.

Santusam, kas uzvarēja pagājušās sezonas kopvērtējumā, tā bija otrā uzvara trijos startos šajā sezonā un viņš saglabā stabilas līderpozīcijas arī šobrīd, jo otrajā vietā esošais Paredi atpaliek par 90 punktiem. Sieviešu konkurencē labākā bija Seraina Mišola no Šveices, kas uzrādīja laiku 1:46:08.2, otrajā un trešajā vietā atstājot zviedriete Nistromu un itālieti Valbuzu. Tikai piektā bija sezonas līdere Sandra Hansone no Zviedrijas, kas tagad kopvērtējumā savu tautieti Nistromu apsteidz tikai par vienu punktu.

Rūdītie maratona dalībnieki no biedrības „A2” šoreiz nestartēja, jo gatavojas Francijas un Igaunijas posmiem, kā arī pašam prestižākajam „Vasaloppet” (Zviedrija). Nākamais FIS maratona kausa posms – „Marcialonga” (Itālija) – būs jau šajā nedēļas nogalē un maratonisti veiks 70km garo distanci klasiskajā stilā.

Sacensību rezultāti: PENTEK timing GmbH - Ergebnisse

  +1 [+] [-]

, 2011-01-24 18:49, pirms 10 gadiem
Foini Moshk vel Biatlonaa arii varetu uzsleepot

  +3 [+] [-]

, 2011-01-24 18:58, pirms 10 gadiem
lai čalis kapā

     [+] [-]

, 2011-01-24 19:09, pirms 10 gadiem
patīkama ziņa. Gribētos, lai Raivis nostartē Oslo, jo vienīgais var pretendēt uz kaut cik augstu vietu. Galvenais, lai laba veselība un labu sportisko formu izdodas sasniegt! Super, ka ir tāds Špillers, kas iegulda naudu.

  +4 [+] [-]

, 2011-01-24 19:12, pirms 10 gadiem
Laiks atgriesties un plinti plecos uzmest..,redzēs, kas sanāk..!/

     [+] [-]

, 2011-01-24 19:49, pirms 10 gadiem
Radās interese, kas tie tādi ir!


Latvijas lielākā reklāmas aģentūra „ALFA CENTRS” maina nosaukumu un turpmāk tirgū darbosies kā mārketinga komunikācijas grupa „ALPHA BALTIC”.

„ALPHA BALTIC” direktors Lauris Špillers, skaidrojot šādu stratēģisku soli, saka: „Vairāk nekā 14 gadu darbības laikā aģentūra ir augusi, attīstījusies un ievērojami mainījusies, mūsu mērķi ir kļuvuši augstāki, aptvertais tirgus – plašāks. Tāpēc tika pieņemts lēmums mainīt uzņēmuma nosaukumu, padarot to mūsdienīgāku un starptautiski saprotamu. Būtisks aspekts bija arī tas, ka esam izauguši no „reklāmas aģentūras” rāmjiem, pilnveidojoties profesionāli un piedāvājot saviem klientiem daudzpusīgāku pakalpojumu klāstu.”

Jau labu laiku aģentūra sniedz pilna servisa mārketinga komunikācijas pakalpojumus, taču šobrīd ir izveidotas vairākas jaunas un pastāvīgi darbojošās struktūrvienības – radošā nodaļa, mediju stratēģiju plānošanas un izvietošanas nodaļa, sabiedrisko attiecību pakalpojumu nodaļa, kā arī digitālā mārketinga un promociju aktivitāšu nodaļas, kas gan atsevišķi, gan savstarpēji sadarbojoties spēj efektīvi un kvalitatīvi realizēt visdažādākā mēroga kampaņas. Šajā tirgus situācijā tas klientiem ir īpaši izdevīgi, jo nav jāpiesaista vairāki sadarbības partneri, bet mārketinga komunikācijas kampaņu kompleksi spēj nodrošināt viens partneris. Spēcīga radošā komanda pierādījusi savu veikumu ar interesantiem radošiem risinājumiem un kampaņām. Kā jaunākos veiksmīgi realizētos projektus var minēt, piemēram, sociālo kampaņu „Atstarotāju policija”, „Latvijas Dzelzceļa” imidža klipu, portāla „TVnet” imidža kampaņu „Ievērojamas ziņas” vai „Gentos” TV klipu, kas guvis starptautiskus panākumus.

„Lēmums par nosaukuma maiņu radās jau aptuveni gadu atpakaļ. Kāpēc tieši „ALPHA BALTIC”? Alpha – tas ir pirmais, līderis, tā ir spožākā zvaigzne ikvienā zvaigznājā. Jau vairākus gadus esam tirgus līderi un spējam nodrošināt profesionālu un efektīvu klientu apkalpošanu Baltijas mērogā. Jāatzīmē, ka novembra vidū publiskotajā „Dienas Biznesa TOP 500” starp reklāmas aģentūrām bijām 2007. gada līderi,” saka L. Špillers.

Uzņēmuma rekvizīti pagaidām juridiski nemainās, par to nomaiņu savus klientus un sadarbības partnerus „ALPHA BALTIC” informēs atsevišķi.

Aģentūras klientu vidū ir tādi uzņēmumi un iestādes kā „Maxima Latvija”, „LG Electronics Latvia”, „Lattelecom”, „Fitania” (Richard Bittner AG), CSDD, „AVON Cosmetics”, LNT, Latvijas Valsts Meži, Rīgas Dome, „Air Baltic Corporation”, „Latvijas Balzams” (AV&D) u.c.

     [+] [-]

, 2011-01-24 21:34, pirms 10 gadiem
Maluhins 2005.gadā bija 30-ais Tartu Maratona, kas pie tam klasikā. Tā ka šis nebūt nav labākais LV slēpotāju sniegums maratonos

     [+] [-]

, 2011-01-24 21:45, pirms 10 gadiem
Labs,bet ne izcils sasniegums...
Un fui tiem kas te tagad atkal liela Raivi atceraties nu vien ko rakstijāt kad Raivim vēl plinte bija plecos...

     [+] [-]

, 2011-01-24 21:50, pirms 10 gadiem
Oļegs Maļuhins 2006.g. 50km Pragaleto Plan Italia Fis punkti99,62

     [+] [-]

, 2011-01-25 08:19, pirms 10 gadiem
Maļuhins 2005. gadā uzvarētājam Ollem zaudēja 30min. Pagājušajā gadā Teteris bija 38. vietā bet zaudēja Auklandam jau tikai 22min. Pēdējos gados maratonu līderi kļūst vairāk, jo arvien vairāki pārnāk no pasaules kausa vai maratonus izmanto treniņprocesos. Tāpēc arī maratonā būtiskākais rādītājs ir iebraukt 10% no līdera, ko izdarīja Raivis. Neviens cits to pagaidām nav izdarījis. Protams neskatamies uz vecajiem laikiem, kur mūsējiem bija arī vietas pirmajā 30 niekā tikai tad vēl džeki mauca ar kocenēm.