Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:323, Did:0, useCase: 0

Rodčenkovs: "ASV šķiež naudu, uzturot WADA, kas nespēj cīnīties ar Krievijas dopinga sērgu"

Rolands Eliņš

Rodčenkovs: "ASV šķiež naudu, uzturot WADA, kas nespēj cīnīties ar Krievijas dopinga sērgu"
Grigorijs Rodčenkovs. Foto: CBS News

LETA--AFP. Lēmums atcelts diskvalifikāciju Krievijas Antidopinga aģentūrai (RUSADA) met tumšu ēnu antidopinga kustības uzticamībai, uzskata Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) viceprezidente Linda Hellanne, tāpat nosodošu viedokli pauda Grigorijs Rodčenkovs, bijušais Maskavas laboratorijas vadītājs, kurš kļuva par WADA ziņotāju.

Jau ziņots, ka ceturtdien notikušajā WADA izpildkomitejas sēdē lemts atcelt RUSADA diskvalifikāciju. Par organizācijas darbības atjaunošanu balsojuši deviņi no 12 WADA izpildkomitejas locekļiem, divi bijuši pret, bet viens atturējies.

"Šis lēmums met tumšu ēnu antidopinga kustības uzticamībai," sacīja Hellanne. "Cilvēku, kuri tic sportam bez dopinga, un "tīro" sportistu vārdā esmu vīlusies. Šodien pieņēmām nepareizu lēmumu tieši attiecībā pret sporta integritāti un uzticamību."

Vilšanos par šādu lēmumu ceturtdien pauda arī daudzi sportisti, kā arī kādreizējais Maskavas Antidopinga laboratorijas vadītājs Grigorijs Rodčenkovs, kurš vēlāk vēlāk kļuva par WADA ziņotāju.

"ASV pilnībā izšķiež savu naudu, turpinot finansēt WADA, kas nepārprotami nespēj cīnīties pret Krievijā esošo dopinga sērgu," skarbs bija Rodčenkovs.

Tiesa, tikmēr Krievijā pret šo lēmumu ir pavisam cita nostāja, šīs valsts amatpersonām un sportistiem to uztverot ļoti pozitīvi.

"Vēl pirms šī lēmuma paziņošanas es redzēju daudz pozitīvu pārmaiņu, kas skāra Krievijas antidopinga sistēmu," pauda krievu smagā svara bokseris Aleksandrs Povetkins.

Zīmīgi, ka pats 39 gadus vecais Povetkins pērn tika pieķerts dopinga lietošanā, bet tagad diskvalifikāciju ir izcietis un jau sestdien aizvadīs cīņu pret britu Entoniju Džošua, kurš ir Pasaules Boksa asociācijas (WBA), Starptautiskās Boksa federācijas (IBF), Starptautiskās Boksa organizācijas (IBO) un Pasaules Boksa organizācijas (WBO) čempions.

RUSADA darbība tika apturēta 2015.gada novembrī, kad parādījās ziņas par sistemātisku dopinga lietošanu vieglatlētikā.

Savas vainas atzīšana valsts atbalstītā dopinga programmā un piekļuves nodrošināšana Maskavas Antidopinga laboratorijai, kur glabājas vairāk kā 3000 dopinga analīžu paraugi, bija galvenie priekšnoteikumi, lai pilnībā atjaunotu RUSADA darbību.

Kā vēsta WADA, Krievija abus kritērijus ir izpildījusi, apzinoties problēmu esamību un dodot piekļuvi Maskavas laboratorijai.

WADA pērn jūnijā atļāva RUSADA plānot un koordinēt dopinga testus, kas veikti starptautiskā pārraudzībā, taču pilnībā neatjaunoja Krievijas dopinga uzrauga patstāvīgu darbību.

Tiesa, vēl iepriekš par iespējamo RUSADA darbības atjaunošanu kritiski izteicās vairāku pasaules valstu antidopinga aģentūru vadītāji, kā arī virkne sportistu.

Izmantotie resursi:
LETA

Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +2 [+] [-]

, 2018-09-21 05:28, pirms 2 gadiem
Turpmāk par dopinga laboratorijas direktoru iecelt tikai personu, kam ir vismaz FSB pulkveža uzpleči.

  +1 [+] [-]

, 2018-09-21 08:13, pirms 2 gadiem
Abrams-DabuujuDarbuGaterii rakstīja: Krievijas dopinga galvenā sērga un sakne visam biji tu, Rodčenkov

bet neesi vīrs lai to spētu atzīt un uzvel visu vainu Krievijai kā valstij

tavu ambīciju dēļ bija jācieš valsts tēlam un nevainīgiem sportistiem
no kurienes tad kungam tik liela pārliecība par šo?