Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:323, Did:0, useCase: 0

Āboltiņai izstāšanās milzu slalomā

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Āboltiņai izstāšanās milzu slalomā
Agnese Āboltiņa. Foto:Skibox.

Pēc vakardienas komandu sacensībām šodien kalnu slēpotājiem Pasaules Jaunatnes Ziemas Olimpiskajās spēles turpinājās ar milzu slalomu meitenēm. Diemžēl neveiksmīgs starts Latvijas pārstāvei Agnesei Āboltiņai, kas izstājās jau pirmajā braucienā. 53 dalībnieču vidū zelta medaļu izcīnīja francūziete Klāra Dirē.

Vakar komandu sacensībās Latvija nepiedalījās, jo saskaņā ar kvotu, mūsu valsti šajās spēlēs varēja pārstāvēt tikai divi sportisti – viens puisis un viena meitene, bet komandā vajadzēja būt četriem dalībniekiem (diviem puišiem un divām meitenēm), tādēļ komandu sacensībās startēja tikai spēcīgāko valstu izlases, kas pavisam kopā bija astoņas. Zeltu izcīnīja Austrija, sudrabu Norvēģija, bet bronzas godalgas Francija.

Šodien milzu slalomā jau pirmajā braucienā diemžēl nācās izstāties Agnesei Āboltiņai, jo mūsu sportiste distances pirmajā daļā neizbrauca vārtus, kas nav reta parādība tehniskajās disciplīnās. Kopā ar Agnesi pirmajā braucienā nefinišēja arī spēcīgā norvēģiete Nora Grīga Kristensena, kura izcīnīja sudrabu supergigantā un, izstājoties slalomā, nepabeidza superkombinācijas sacensības. Tikai trešajā disciplīnā pie ieskaitīta rezultāta izdevās tikt igaunietei Trīnai Tobi, kas visaugstāk kotējas Baltijā šā vecuma grupas meitenēm. Trīna no 43 finišējušajām dalībniecēm uzrādīja 27. laiku (+10,54). Pirmo reizi uz starta Jaunatnes Olimpiskajās spēlēs izgāja lietuviete Laura Pamerneckīte, kas ierindojās 36.vietā (+21,29).

Otro zelta medaļu Francijai kalnu slēpošanā nodrošināja Klāra Dirē, kura visātrāk veica otro braucienu, bet pēc pirmā atradās trešajā vietā (+0,44). Francūzietes laiks divu braucienu summā – 1:56,13. Pirmo zeltu Francijai atnesusī Estelle Alfāna, izcīnot otro vietu (+0,21), papildināja savu kolekciju jau ar trešo medaļu trijos startos. Tagad viņas kontā ir viena zelta un divas sudraba medaļas. Trešā, uzvarētājas atpaliekot par 0,32 sekundēm, bija šveiciete Jasmīna Zutere, kas iepriekšējās divās disciplīnās nesasniedza finišu. Līdere pēc pirmā brauciena un zeltu superkombinācijā izcīnījusī zviedriete Magdalēna Fjelstrēma atkrita uz piekto vietu (+0,46). Otro reizi pēc kārtas tūdaļ aiz goda pjedestāla palika slovākiete Petra Vlhova, bet šoreiz vienas sekundes simtdaļas vietā viņai pietrūka sešas simtdaļas.

Rīt puišiem milzu slaloma sacensības, kur startēs Miks Zvejnieks, bet distanču slēpotāji, kuru vidū būs Arnis Pētersons un Zane Eglīte, noskaidros ātrākos sprinterus.

Detalizētāki rezultāti: FIS-Ski - resultats