Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:323, Did:0, useCase: 0

Latvijas kalnu slēpotāji sezonu sāks ar Pasaules kausu Levi

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Latvijas kalnu slēpotāji sezonu sāks ar Pasaules kausu Levi
K.Zvejnieks un L.Gasūna pēc uzvaras Baltijas kausā Suomutunturos. Foto:Infoski.lv

Šajā nedēļas nogalē Somijas pilsētā Levi ar otro posmu turpināsies Pasaules kausa sezona kalnu slēpošanā, kur sportisti sacentīsies slaloma disciplīnā. Dalībnieku vidū būs arī divi Latvijas pārstāvji – Kristaps Zvejnieks un Lelde Gasūna, kuriem tās būs pirmās sacensības šajā sezonā.

Abi mūsu labākie slalomisti šovasar un rudenī ir cītīgi gatavojušies jaunajai sezonai. Kristaps Zvejnieks vasarā treniņprocesā izmantoja jau ierasto skrituļslalomu, sekmīgi piedaloties arī Pasaules kausa posmos un uzvarot otro gadu pēc kārtas Pasaules kausa kopvērtējumā slaloma vasaras paveidā uz asfalta. Oktobra mēnesis kopā ar brāļiem tika aizvadīts treniņos uz sniega Austrijas kalnos. Pats Kristaps atzīst, ka jūtas ļoti labi sagatavojies šai sezonai. Līdz šim Pasaules kausa posmos Zvejnieks ir startējis piecas reizes, arī vienreiz Levi, kur pagājušajā gadā 80 dalībnieku vidū pirmajā braucienā uzrādīja 63.rezultātu. Labākā laika uzrādītājam Andrē Mīrem (Zviedrija) viņš zaudēja trīs sekundes, bet līdz trīsdesmitniekam, kas kvalificējās otrajam braucienam, pietrūka pusotra sekunde. Levi Kristapam ir ļoti labi zināma vieta, jo tur iepriekšējos gados ir piedalījies gan Eiropas kausa posmos, gan arī vairākās FIS sacensībās. Pagājušā sezonā Kristaps FIS punktu ziņā kāpa vēl augstāk, sasniedzot 12,41 FIS punktus, kas šobrīd reitingā dod vietu tūdaļ aiz labāko simtnieka. Taču tik un tā pie pasaules elites braucējiem tas nedos starta numuru labāko piecdesmitniekā, neskatoties uz to, ka visi austrieši, zviedri, itāļi, kas ir simtniekā, dēļ valstu kvotas nevar startēt pasaules kausa posmā.

Lelde Gasūna pagājušajā sezonā mocījās ar ceļa traumu, un pēc starta pasaules čempionātā Austrijā tika izdarīta operācija. Vasarā Lelde jau varēja uzsākt nopietnus treniņus. Kopā ar spēcīgajām itāļu kalnu slēpotājām viņa vairākus mēnešus ir trenējusies Itālijas alpos. Kā atzina Leldes mamma un trenere Gunta Gasūna, tad Lelde šobrīd ir ļoti labā formā. „Pēdējos mēnešos treniņos ieliktajam darbam vajadzētu „nest augļus”,” piebilst Gunta. Leldei šis būs otrais starts Pasaules kausa posmos. Debija notika tieši pirms trim gadiem, un starp citu, tieši Levi, kur 75 dalībnieču konkurencē pirmajā braucienā viņa uzrādīja 66.rezultātu, līderei Marijai Rīšai piekāpjoties par 7 sekundēm, bet no labāko trīsdesmitnieka atpaliekot 4,5 sekundes.

Abi sportisti uz Somiju devās šodien. Rīt ir paredzēta treniņdiena, savukārt, sestdien norisināsies sacensības dāmām, bet svētdien – vīriem. Pasaules kausa posmu Levi translēs Eurosport kanālā. Šobrīd temperatūra Levi turas ap -10 grādiem, kas nāk paar labu mūsējiem, jo tad trase ilgāk saglabā cietu segumu un nav tik izdangāta, startējot beigu daļā.

Kāds būs labākais rezultāts no mūsējiem?

  • 6

  • 4

  • 4

  • 10


     [+] [-]

, 2013-11-15 11:26, pirms 6 gadiem
Kristapam jāiebrauc šogad kādā PK posmā 30. Tas viņam ir reāli pa spēkam. Veiksmi Jums un sekojam līdzi!