Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:323, Did:0, useCase: 0

Latvijas čempionātā distanču slēpošanā Priekuļos kanādieši, igauņi un brazīlis

Šajā nedēļas nogalē, 15. un 16.februārī Priekuļu slēpošanas un biatlona kompleksā norisināsies Latvijas čempionāta otrais posms distanču slēpošanā, kas tāpat kā pirmais posms janvārī Madonā arī būs FIS statusā. Slēpotāji sacentīsies vidējā distancē (dāmas 5km un vīri 10km) klasiskajā stilā sestdien, bet svētdien brīvajā stilā. Sacensībās bez abu kaimiņvalstu pārstāvjiem piedalīsies arī brazīlis, kā arī 16 pārstāvji no spēcīgās distanču slēpošanas valsts Kanādas.

Neskatoties uz silto laiku un lietus smidzināšanu, sniega Priekuļos pietiek un sacensības varēs notikt pa mākslīgā sniega sapūsto 2,5km FIS apli. Kā pastāstīja posma organizētājs Mārtiņš Niklass, tad sniega kārta vietām ir 30cm, vietām ap 40cm, tā kā nedēļas nogalē slēpošanas sacensības varēs notikt, kaut arī šoreiz sniega kvalitāte nebūs pati labākā.

Pirmo reizi divi Latvijas čempionāta posmi ir FIS statusā. Pirmais janvārī bija sprints Madonā, bet tagad februāra vidū otrais distancēs Priekuļos. Jau ceturto gadu pēc kārtas šajā Vidzemes slēpošanas centrā norisināsies FIS sacensības. Šobrīd Sočos Olimpiskās spēles tuvojas vidum. Mūsu slēpotāji ir aizvadījuši pirmos startus, bet Latvijas čempionāts sola spēcīgu dalībnieku sastāvu. Uz startu izies arī Jānis Paipals, kurš pa tiešo ieradīsies no Sočiem. Līdz ar to no mūsējiem nestartēs vienīgi Arvis Liepiņš un Inga Dauškāne (Inga beidza piedalīšanos Sočos vakar, dienu ātrāk nekā Paipals – aut.piez.).

Ja pirmajā posmā Madonā bez baltiešiem piedalījās tikai marokānis, tad tagad Priekuļos startēs vesela brigāde no Kanādas. No Ziemeļamerikas Latvijā ir ieradušies 16 kļavas lapas zemes pārstāvji, kuri startēs Priekuļos un pēc tam nākošās nedēļas vidū arī Skandināvijas kausa posmā Madonā. Sacensībām pieteicies ir arī Brazīlijas slēpotājs, kā arī soms, igauņi un lietuvieši. Pērn svarīgos punktus kvalifikācijai Sočiem Priekuļos bija ieradušies pelnīt Maķedonijas slēpotāji.

Latvijas čempionāta godalgas sadalīs arī jauniešu un veterānu grupas pārstāvji, sākot no 10 gadus jauniem un beidzot ar vecākiem par piecdesmit gadiem. Pavisam kopā pieteikušies rekordskaits dalībnieku – 390 slēpotāju.