Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:7, Did:0, useCase: 0

Buivids: "Šī man laikam bija labākā sezona ārzemēs"

Rolands Eliņš

Buivids: "Šī man laikam bija labākā sezona ārzemēs"
Edvarts Buivids. Foto: LVF

Latvijas volejbolists Edvarts Buivids Latvijas Volejbola federācijas sagatavotajā materiālā stāsta par Šveices volejbola sezonas pārtraukšanu koronavīrusa dēļ, kā arī iespējamo atgriešanos šajā turnīrā nākamgad.

Nekad nevarēs pateikt, cik tālāk par ceturtdaļfinālu Lucernas vienība ar čempionāta rezultatīvāko spēlētāju savās rindās būtu tikusi Šveices čempionātā un vai būtu izcīnījusi Šveices kausu. Šveicē pusfinālā iekļuva Latvijas izlases diagonālā spēlētāja Edvarta Buivida pārstāvētā “LINDAREN Volley Luzern”, kas ceturtdaļfināla sērijā ar 3-1 pieveica “biogas volley nafels I” volejbolistus.Pusfināls pret “Volley Schoenenwerd I”, kas bija paredzēts 18. martā, palika neizspēlēts.

“Gribētos tā ticēt,” uz jautājumu, vai vīruss atņēma Edvartam Šveices čempiona titulu, smejoties atbild Buivids. Pēdējās spēles Lucernas klubs aizvadīja teicami, un pamats cerēt vismaz uz otro vietu čempionātā bija.

“Arī par Šveices kausu varējām pacīnīties,” saka Šveices čempionāta rezultatīvākais spēlētājs, kurš pamatturnīrā tika pie 304 punktiem, par 59 punktiem apsteidzot tuvāko sekotāju Kentēnu Celleru no Ženēvas kluba “Chenois Geneve Volleyball I”. “Pusfinālā uzvarējām, atlika fināls. Šveicē kausa fināls kā sievietēm, tā vīriešiem notiek vienā dienā. Par sacensību vietu bija izvēlēta neitrāla vieta Lozanna, kur ir salīdzinoši liela arēna un vienmēr liela skatītāju interese.”

Par to, ka čempionāts ir beidzies, tika paziņots 13.martā. “Sapratu, ka čempiona tituls nav piešķirts, medaļas netiks izsniegtas, jo tas nebūtu korekti,” Edvarts stāsta. “Komandas dalībai nākamās sezonas Eiropas kausos noskaidroja pēc regulārajā čempionātā ieņemtajām vietām. Mēs pabeidzām regulāro čempionātu trešajā vietā, uz Eiropas kausiem tiek četras labākās – kausa ieguvēja un trīs labākās čempionāta vienības, tā kā mūsu komandai vajadzētu spēlēt CEV Izaicinājuma kausā.”

Sezona vienībai noritēja kā pa kalniem. “Pirmajā pusē zaudējām arī vājai komandai. Jā, varbūt ietekmēja tas, ka spēlējām arī CEV Izaicinājuma kausā,” atceras Latvijas izlases dalībnieks. “Ar uzvaru noslēdzām veco gadu un jaunajā gadā regulārā čempionāta spēlēs izcīnījām tikai uzvaras, atskaitot vienu maču pret līderiem no Amrisvilas. Pat mums pašiem tas bija negaidīti. Iespējams, ka iemesls bija saliedētais kolektīvs, kas izveidojās sezonas gaitā.”

“Pašam laikam tā bija labākā sezona ārzemēs – gan komandai, gan individuāli. Klubam labi veicās arī, kad spēlēju Pērnavā,” salīdzina volejbolists. “laukumā jutos labi, traumu nebija, man uzticējās. Ieguvu labākā punktu guvēja titulu gan komandā, gan līgā.”

Arī ezeru un upju apvītā skaistā Lucerna ar kalniem rokas stiepiena attālumā latvietim gāja pie sirds.

“Nākamo sezonu gribu aizvadīt tādā klubā, kur varētu turpināt izaugsmi un aizvadīt labu gadu,” par nākotnes plāniem bilst Buivids.

Pirms braukšanas mājās klubs sācis sarunas, ka labprāt redzētu latvieti savās rindās arī nākamajā sezonā, taču pēc sarunām ar aģentu Edvarts neko negribēja sasteigt. Bija iespēja, ka viņu savās rindās gribēs kāds cits klubs, kurā izaugsme varētu būt straujāka. Tagad ar koronavīrusa izplatību abas puses ietur pauzi.

Mājās volejbolists atgriezās 15.martā un joprojām iziet paškarantīnas kursu. Pašreiz siguldietis no mājas izkustas vien, lai nedaudz pastaigātu, izvingrinātu muskuļus un ieelpotu svaigu gaisu. Sportiskā forma ir jāuztur un jāgaida iespējas, kad varēs tikt pie darbošanās ar bumbām.

Izmantotie resursi:
Buivids Šveicē aizvadījis savu labāko sezonu...