Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:7, Did:0, useCase: 0

Latvijas volejbola izlases kapteinis Švans karjeru turpinās Francijā

Ints Megnis
Ints Megnis

Latvijas volejbola izlases kapteinis Švans karjeru turpinās Francijā
Latvijas izlases volejbolists Toms Švans. Foto: Romāns Kokšarovs/f64

Latvijas volejbola izlases kapteinis Toms Švans noslēdzis viena gada līgumu ar Francijas “Pro B” (pēc spēku samēra augstāk ir “Pro A”) līgas komandu “Saint-Nazaire”. Komandas mērķis nākamajā sezonā ir cīnīties par vietu Francijas spēcīgākajā līgā.

Kluba pilnais nosaukums - “Saint-Nazaire Volley-ball Atlantique”, klubs bāzējas Sennazēras pilsētā Francijas rietumu daļā, Atlantijas okeāna krastā. Pilsētā dzīvo ap 72 tūkstošiem iedzīvotāju. Pagājušajā sezonā klubs Francijas “Pro B” līgas regulārajā turnīrā izcīnīja sesto vietu, bet izslēgšanas sacensībās aizspēlējās līdz finālam, kur sērijā līdz divām uzvarām, piekāpās slavenajai “Paris Vollley”, kas vēl aizpagājušajā sezonā cīnījās CEV Čempionu līgā, bet finansiālu apsvērumu dēļ iepriekšējo sezonu pavadīja Francijas “Pro B” līgā.

Švans iepriekšējās trīs sezonas pavadīja Igaunijas vienībā "Parnu", šajā pavasarī Latvijas izlases galvenā trenera Avo Kēla vadībā izcīnot bronzu Baltijas līgā un zeltu Igaunijas meistarsacīkstēs.

"Francijas klubs pats mani atrada. Kluba galvenais treneris teica, ka regulāri seko līdz vairākām līgām Eiropā, tai skaitā arī “Credit24 Meistarlīgai” un tur mani ievērojis," atklāj Švans, kurš par jauno klubu neko daudz vēl nezina. "Zinu, ka šajā līgā ir spēlējuši vairāki latviešu spēlētāji. Vairāk par klubu man pastāstīja Reinis Pekmans, kurš jau divas sezonas spēlē Francijā. Reinis iedrošināja, sakot, ka darba organizācijas līmenī šis ir viens no labākajiem līgas klubiem. No pagājušās sezonas gan palicis ļoti maz spēlētāju. Klubs uz nākamo sezonu piesaistījies daudz ārzemnieku, tas nozīmē, ka būs nepieciešams zināms laiks, lai izveidotu labu saspēli."

"Viens no “mazajiem” uzdevumiem būs cīnīties par medaļām, bet galvenais mērķis ir iekļūt Francijas “Pro A” līgā. Tas arī bija viens no argumentiem, kāpēc pievienojos klubam, jo klubs ir nospraudis augstu mērķi un arī es labprāt nākotnē spēlētu Francijā “Pro A” līgā," saka latvietis, kurš saka, ka Pērnavā ieguvis neatsveramu pieredzi. "Bet jutu, ka ir laiks doties prom un pilnveidot sevi augstākā līmenī."

Izmantotie resursi:
Toms Švans pievienojas Francijas “Pro B” līgas...