Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Paravieglatlētikas zvaigzne iesniedz tiesā apelāciju, lai varētu startēt Tokijas OS

Kārlis Ozols
Kārlis Ozols

Paravieglatlētikas zvaigzne iesniedz tiesā apelāciju, lai varētu startēt Tokijas OS
Bleiks Līpers vadībā. Foto no sportista Facebook profila

ASV paravieglatlēts Bleiks Līpers iesniedzis tiesā apelāciju, lai varētu piedalīties Tokijas olimpiskajās spēlēs, iepriekš tiekot noraidītam no Pasaules vieglatlētikas federācijas puses.

Bleiks Līpers skrien ar protēžu asmeņiem (prosthetic blades) un izpildīja kvalifikācijas normatīvu 2019. gada pasaules čempionātam vieglatlētikā, tomēr dalība tika noraidīta, jo tobrīd tika izskatīts viņa pieprasījums piedalīties sacensībās ar pasaules labākajiem vieglatlētiem.

Tagad Līpers cenšas panākt to pašu, ko 2008. gadā izdevās bēdīgi slavenajam Oskaram Pistoriusam, saņemot zaļo gaismu iespēju kvalificēties olimpiskajām spēlēm. 30 gadu vecais paravieglatlēts specializējas 400 metru distancē, ko viņš veicis 44,3 sekundēs - pietiekami ātri, lai kvalificētos ASV sportistu olimpiskās atlases sacensībām.

"Ticu Sporta arbitrāžas tiesai (CAS), tai atzīstot, ka man nekādu priekšrocību pret fiziski veselajiem atlētiem. Vēlos taisnīgu iespēju piedalīties," sacīja Līpers, kurš piedzima bez kājām zem ceļgala. Tomēr kopš 2008. gada, kad Pistoriusam izdevās uzvarēt tiesā, lai piedalītos 2012. gada Londonas olimpiskajās spēlēs, Pasaules vieglatlētikas federācijā ir notikušas lielas izmaiņas, paraatlētiem esot grūtāk pierādīt, ka viņiem nav nekādu priekšrocību.

Skrējēja advokāts Džefrijs Keslers sacīja, ka tas ir cilvēktiesību pārkāpums, jo Līperam jāpierāda, ka viņam nav priekšrocību. Viņš arī norādīja, ka paravieglatlētiem nebūtu jāiet tam cauri un ka Līpera cīņa ir arī par visu paravieglatlētu tiesību ievērošanu.

Līpers 2012. gada Londonas paralimpiskajās spēlēs 400 metros izcīnīja sudraba godalgu, kamēr 200 metros nācās samierināties ar bronzu. Viņš startēja T43 grupā, kur arī piedalījās Pistoriuss. Amerikāņu paraatlēts izlaida 2016. gada paraolimpiskās spēles Riodažaneiro, jo tika pieķerts kokaīna lietošanā. Šobrīd Līperam nav klasifikācijas paralimpiskajos veidos.

Izmantotie resursi:
https://www.bbc.com/sport/athletics...

     [+] [-]

, 2020-02-28 12:56, pirms mēneša
Varbut kludos bet domaju ka tur ir sava veida prieksrocibas. Nav ikri kuri sadzenas. Esmu redzejis ''Rigas kausos'' dzeku ar tada protezem, vinam finish neizskatijas cilveciski iespejams.