Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Šķēpmetēja Stepiņa kvalificējas Eiropas Jaunatnes olimpiādes finālam

Emils Ozerinskis

Šķēpmetēja Stepiņa kvalificējas Eiropas Jaunatnes olimpiādes finālam
Ieva Annija Stepiņa. Foto: athletics.lv

LETA. Latvijas jaunā šķēpmetēja Ieva Annija Stepiņa ceturtdien Eiropas Jaunatnes olimpiādē kvalifikācijā ierindojās astotajā vietā, kas ļāva jaunajai sportistei iekļūt finālā.

Stepiņa priekšsacīkstēs labāko rezultātu uzrādīja pēdējā, trešajā mēģinājumā, kad šķēpu aizmeta 47,17 metru tālu. Starp 15 dalībniecēm tas bija astotais labākais rezultāts, bet finālam kvalificējās 12 vadošās sportistes. Pirmajā mēģinājumā latviete rīku raidīja 44,90 metrus tālu, bet otrais piegājiens bija neveiksmīgs. Finālam automātiski varēja kvalificēties, šķēpu raidot pāri 53 metru atzīmei, bet to iespēja tikai viena sportiste. Cīņa par medaļām šajā disciplīnā paredzēta piektdien.

Tikmēr 100 metru barjerskriešanā Marta Marksa priekšsacīkstēs ierindojās piektajā vietā, sasniedzot savu sezonas labāko laiku 13,83 sekundes. Kopvērtējumā starp 18 dalībniecēm Marksas laiks bija devītais, bet finālā piedalījās astoņas ātrākās. Latvietei līdz labāko astotniekam pietrūka vien 0,08 sekundes.

Savukārt augstlēcēja Lāsma Zemīte priekšsacīkstēs savā grupā pārvarēja vien 1,59 un 1,64 metrus augstās latiņas, ierindojoties pēdējā, desmitā vietā. Kopvērtējumā 19 dalībnieču lokā tas bija pirmspēdējais rezultāts, bet līdz finālam Zemītei pietrūka tikai astoņi centimetri.

Peldbaseinos ceturtdien startēja vienīgi Ņikita Gorbačovs, kurš piedalījās 50 un 200 metru brīvā stila peldējumos. Īsākajā distancē priekšsacīkšu peldējumā Latvijas sportists ierindojās pēdējā, devītajā vietā, finišējot ar laiku 24,56 sekundes, sava peldējuma līderim zaudējot nedaudz vairāk nekā sekundi. Tikmēr 200 metru distancē Gorbačovs kvalifikācijas peldējumā ierindojās ceturtajā vietā, distanci veicot divās minūtēs un 1,31 sekundē. No līdera savā peldējumā Latvijas sportists atpalika par gandrīz piecām sekundēm.

Peldētājs nevienā no distancēm nekvalificējās pusfinālam, jo 50 metros viņš kopvērtējumā palika 27.vietā starp 47 dalībniekiem, bet garākajā distancē startēja par vienu peldētāju vairāk, starp kuriem Gorbačovs ieņēma vien 44.pozīciju.

Cīņas disciplīnā startēja divas Latvijas sportistes - Paula Elīza Cera un Anastasija Sokirjanska, pirmajai startējot svara kategorijā līdz 52 kilogramiem, bet otra spēkojās svara kategorijā līdz 57 kilogramiem.

Cera no pirmās kārta bija brīva, bet otrajā piekāpās Lielbritānijas cīkstonei Teitumai Kīnai, kura ceturtdaļfinālā zaudēja Itālijas sportistei, līdz ar to latvietei zudušas cerības par dalību gandarījuma turnīrā. Tikmēr Sokirjanska pirmajā kārtā pieveica Janu Makretskaju no Baltkrievijas, bet otrajā cīņā piekāpās nīderlandietei Aleksai Vagemakerai, kura kvalificējās sacensību pusfinālam, tādējādi Latvijas sportiste uzsāka dalību gandarījuma turnīrā. Tajā dalība bija jāuzsāk no otrās kārtas, kurā piedzīvots zaudējums Martai Favazai no Francijas.

Izmantotie resursi:
LETA